محله بستکیه دبی

امروزه با توجه به رشد و توسعه ای که دبی توانسته بدست بیاورد جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی مدرن و فوق العاده ای را در خور جای داده است که برخی از آن ها در جهان بی همتا هستند. اما اماکن دیدنی قدیمی که جزء آثار باستانی این شهر قرار می گیرد را نباید فراموش کرد. محله بستکیه دبی یکی از همین جاذبه های قدیمی می باشد که بازدید از آن خارج از لطف نیست. قطعا از بازدید از محله بستکیه دبی وسط یک شهر پیشرفته با آسمان خراش ها و برج های عظیم می تواند برای شما گردشگران تور دبی جذاب به نظر برسد.

روایاتی راجع به زمان و نحوه ی شکل گیری این محله وجود دارد که در دهه ی 1690 شروع به شکل گیری کرد که در آن زمان تنها 60 خانه و خانه وار در آن زندگی می کردند و صاحب اصلی تمام آن خانه ها یک بازرگان ثروتمند ایرانی بوده است. کوچه های باریک و قدیمی به همراه بادگیرهای سنتی که همه از مصالح اولیه معمولی مانند سنگ و کاهگل بوده محله بستکیه دبی را تشکیل می دهد. پس از گذشت چندین سال و پیدایش چاه های عظیم نفتی مردم از این محله قدیمی به شهر دبی مهاجرت کردند و به طور کلی سبک زندگی و میزان درآمدشان تغییر کرد. گردشگران تور دبی جالب است بدانند علت بادگیرها در خانه های چیست . در زمان های قدیم تر که مردم وسایل سرمایشی مانند کولر نداشتند در هنگام ساخت بر روی سقف بادگیرهایی را تعبیه می کردند تا از گرمای شدید و سوزان عربستان در امان بمانند، لازم به ذکر است که ایده ی بادگیرها الهام گرفته از خانه های قدیمی ایرانی بوده است.

سال ها پیش قبل از این که محله بستکیه دبی تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری فوق العاده تبدیل شود، مردم این منطقه که به دبی مهاجرت کرده بودند نیمی از این شهر کوچک تاریخی را برای توسعه و گسترش برج های مدرن تخریب کردند. که یک معمار انگلیسی از ادامه ی تخریب آن جلوگیری کرد و باقی بناها را مورد بازسازی و ترمیم قرار داد. در سفر با تور دبی حتما از این محله قدیمی دیدن فرمایید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره محله بستکیه دبی

رایان 15 مهر 97
0
دبی چی هست که محله بستکیه دبی اون دیدن داشته باشه خدایی آدم ایرانو ول می کنه به دبی میچسبه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر