کاخ سلطنتی مادرید

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا قصر سلطنتی مادرید می باشد که متعلق به شاه فیلیپ ششم بوده که وی برای زندگی به همراه خانواده اش قصر کوچک تر و ساده تری به نام زارزولا را انتخاب کرده است. این قصر  860 پنجره، 230 بالکن، 45 پله و 3419 اتاق دارد و از نظر مساحت، بزرگ ترین قصر سلطنتی اروپا به حساب می آید. گردشگران تور اسپانیا می‌توانند از طریق میدان آرمریا وارد این کاخ شوند. قصر سلطنتی مادرید در زمان های قدیم اقامت گاه اصلی خانواده سلطنتی اسپانیا در شهر مادرید بود که امروزه کاربردی تشریفاتی و عمومی پیدا کرده و به‌عنوان یک موزه تاریخی در اختیار بازدید عموم گردشگران تور اسپانیا قرار گرفته است. از دیگر امکانات ویژه ی این کاخ می‌توان به راهرو اصلی آن اشاره کرد که با یک سنگ یک تکه از جنس مرمر طراحی شده است.


 نقاشی‌های روی سقف توسط هنرمندی با نام جیاکوینتو کشیده شده‌اند که مذهب مردمان اسپانیا را نشان می‌دهد همچنین در طبقه همکف قصر سلطنتی مادرید یک مجسمه از چارلز سوم و در طبقه اول یک مجسمه مشابه از چارلز چهارم قرار گرفته است. چهار توپ نیز در چهار گوشه راهرو به نمایش گذاشته شده است که نشان دهنده ی چهار عنصر اصلی هوا، آب، خاک و آتش را می باشد. نمای اصلی این کاخ از یک زیرزمین سنگی دوطبقه تشکیل شده است که از آن ستون‌هایی نمادین به سبک توسکانی بیرون آمده‌اند و پنجره‌های سه طبقه اصلی را تشکیل می‌دهند. طبقه بالای زیرزمین پشت یک گچبری سقفی قرار گرفته است که دور تا دور ساختمان را امحاصره کرده و به یک نرده ختم می‌شود. در ساخت معماری داخلی قصر سلطنتی مادرید از مصالح مرغوب استفاده شده است، در داخل قصر با نمایی تزئین شده از سنگ مرمر اسپانیایی، گچ‌ کاری‌های زیبا، و در و پنجره‌هایی از جنس چوب ماهون مواجه می‌شوید که آثاری هنری به شمار می‌آیند و به دست هنرمندان مشهور قرن هجدهم از جمله جیاکوینتو تیپولو منجز طراحی شده اند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کاخ سلطنتی مادرید
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
سوشیانت 15 مهر 1397
2
زمانی که وارد کاخ سلطنتی مادرید میشید همه ی اشیای که در آن جا می بینید شما را محو خود می کنند به خصوص نقاشی سقف بنا...
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری