گنبد نمکی و غار نمکدان

غار نمکی قشم یکی ار عجایب هفتگانه خلیج فارس می باشد که در اثر فعالیت طبیعی خود شکل گرفته است و غار های متعددی را زیر خود قرار داده است. کوه نمکی جزیره قشم در 90 کیلومتری از شهر قشم و در جنوب غربی جزیره واقع شده است. یکی از طولانی ترین غار این مجموعه غار نمکدان می باشد که طولی برابر با 6400 متری با کسب رتبه طولانی ترین غار جهان  را به خود اختصاص داده است. برای رفتن به این غار باید از جاده ی شوسه ای عبور کنید.دهانهی اصلی این غا به سمت جنوب می باشد که تا عمق متری نیاز به چراغ قوه ندارد و برای گردشگرانی که به صورت حرفه ای می باشند باید با تجهیزات بروند. در این غار نمک ها به صورت قندیل در آمده است که زیبایی این غار را چند برابر کرده است. نمک های این غار یکی از بهترین نمک های خوراکی که در آن منیزیم دارد و ورزشکاران می توانند از آن استفاده نمایند. برای بیماران مبتلا به آسم و بیماری تنفسی به دلیل وجود نمک و مواد موجود در این غار برای بهبودی آن ها نقش به سزایی را ایفا می کند.
امتیاز 5 از 5 | از بین 114 دهنده به امتیاز گنبد نمکی و غار نمکدان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
خدیو 8 مهر 1397
2
گنبد نمکی و غار نمکدان بی نهایت برای بیماران خوب و مفید و خاصیت درمانی زیادی دارد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری