کلیسای گغارت

کلیسای گغارت در 35 کیلومتری جنوب شرقی ایروان ، ساحل شرقی رودخانه آزاد و در دره تاریخی گغارت واقع شده است نام کلیسای گغارت به معنای سره نیزه می باشد.
کلیسای گغارت در دو قسمت زمانی مختلف ساخته شده است و همچنین از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. در اوایل قرن سیزدهم این منطقه جز ملک اختصاصی خاندان زاکریان بوده که یکی از ثروتمند ترین خاندان در تاریخ ارمنستان بوده است که به دستور خاندان زاکریان در سال 1215 کلیسای بیرونی به دستورشان ساخته شد و پس از گذشت چند سال این ملک توسط خاندان پروشیان خریداری شد و کلیسای درونی آن به دستور خاندان پروشیان ساخته شد.
در اواخر قرن سیزدهم کلیسای گغارت به سه قسمت اصلی که یکی از قسمت های آن آرامگاه پروشیان بود تقسیم شد. جالب است بدانید که کلیسای درونی از تراشیدن صخره به وجود آمد به مدت 10 سال به طول انجامید.
کلیسای گغارت یک نوع نیزه می باشد که بر یک پایه چوبی ساخته شده است و بر روی آن یک آهن تیز قرار دارد که بر می گردد به زمانی که حضرت مسیح را به صلیب کشیدند و این نیزه را در بدنشان فرو کردند تا مطمئن شوند که حضرت مسیح فوت کرده اند و به همین دلیل است که این نیزه برای مسیحیان مقدس می باشد. و سالانه گردشگران زیادی از این کلیسای مقدس دیدن می کنند.
کلیسای گغارت دورتر از گارنی و بالای کوهی مرتفع قرار گرفته است که ورودی آن تورفتگی کوچکی وجود دارد که مردمان آن جا معتقدند هرکس سه سنگ از هفت سنگ کوچک را داخل آن پرت کند و نیافتد به آرزوی خود خواهد رسید.
در این منطقه مانند رسوم ایران که به درخت دخیل می بندند چشمه ای داخل کلیسا وجود دارد که هرکسی بر صورت خود آن آب را بزند جوان می ماند.
اگر به ارمنستان می روید حتما نان گردویی و مربای گردویی که در این منطقه می فروشند را بخرید و از خوردن آن لذت ببرید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کلیسای گغارت
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
کوثر کلهر 19 خرداد 1397
2
این کلیسا کلی رمز و راز در خودش داره و خیلی عجیب بود برای من.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری