تونل عشق

📅 انتشار : 1400/08/08 📅 بروزرسانی : 1400/08/08 بازدید : 1079
بهترین زمان بازدید از تونل عشق
تصاویر تونل عشق

تونل عشق (Tunnel of Love) از جمله مناطقی است که افراد زیادی با نام منحصر به فرد و همین طور مناظر منحصر به فردش به خود جذب می کند. سادگی و در عین حال زیبایی چشم گیر این منطقه هر ساله توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. وجود این تونل طبیعی، تنها به خاطر تجمع تعداد زیادی از درختان میسر شده است. یک افسانه جدید گردشگری می گوید زوج هایی که با هم در این تونل سرسبز آرزو می کنند، به خواسته خود می رسند.

 

تونل عشق اوکراین کجاست

 

تونل عشق کجا واقع شده است؟ 

تونل عشق یکی از مناطق چشم نواز در کشور اوکراین است. زیبایی این مکان به شدت مورد توجه قرار گرفته و آن را به گزینه ای عالی برای عکاسی، یک پیاده روی عاشقانه و یا بازی کودکان تبدیل کرده است. چرا که سوار قطار شدن و یافتن خود زیر سقفی از درختان، اتفاق رایجی نیست.

 

جزایر هاوایی _ آشنایی با بهشت اقیانوس آرام به همراه تصاویر!

 

این تونل واقع بر ریل قطاری در خارج از روستای کلوان(Klevan) در 7 کیلومتری آن،  واقع در 350 کیلومتری غرب شهر کیف (Kyiv) و شمال شرق شهر لویو (Lviv) قرار دارد. نزدیک ترین شهر مورد توجه به این قطب گردشگری، شهر ریون (Rivne) است. خط راه آهن مربوطه از ایستگاه کلوان شروع می شود و به منطقه شمالی ارژیو(Orzhiv)  می رود. 

آشنایی بیشتر با تونل عشق

 

آشنایی بیشتر با تونل عشق اوکراین

 

طول کل خط راهنی که این تونل بر آن واقع شده، حدود 6.4 کیلومتر است. از این مقدار حدود 4.9 کیلومتر توسط جنگل پوشانده شده است که به نحوه اندازه گیری افراد از 3 تا 4.9 کیلومتر امتداد دارد. این خط راه آهن به طور کامل خارج از استفاده نیست. بر اساس گزارش روزنامه دیلی میل، این تونل در واقع بخشی از راه آهن خصوصی است که به کارخانه تخته فیبر در شرق اوکراین در نزدیکی کلوان خدمت می کند و سه بار در روز استفاده می شود.

 

اکراین - همه چیز در رابطه با کشور اوکراین

 

این جاذبه را می توان دلیل اصلی دیده شدن روستای کلوان توسط گردشگران سراسر جهان دانست. تراکم درختان سازنده این تونل به حدی زیاد است که به سختی می توان از داخل آن بیرون را مشاهده کرد. نور طبیعی کمی که از بالای سایبان ایجاد شده در این تراکم، نفوذ می کند نیز فضا را به طرز زیبایی آرامش بخش می کند. از دیگر مزایای این مکان، می توان به رایگان بودن استفاده از آن اشاره کرد؛ چرا که این مکان توسط ارگان خاصی به منظور تفریح ایجاد نشده است. در رابطه با شکل گیری این تونل گفته شده که ارتش در دوران جنگ سرد برای استتار و انجام عملیات گوناگون باعث تشکیل این مکان به این شکل شده است و پس از پایان جنگ نیز، این مکان رها شده است.

بهترین زمان سال برای بازدید از تونل عشق چه زمانی است؟

این تونل توسط درختان کمانی شکل زیادی محاصره شده است که در فصول گرم سال به واسطه رشد درختان، منظره بسیار زیبایی از تونل پوشیده شده با برگ سبز درختان را نمایش می دهد. به همین خاطر می توان گفت بهترین زمان سال برای بازدید از این جاذبه گردشگری اواخر بهار تا اوایل تابستان است. البته دیدار از این منطقه در فصل سرد سال در حالی که پوشیده از برف است نیز خالی از لطف نیست.

 

بهترین زمان بازدید از تونل عشق

 

دسترسی به تونل عشق

به پیشنهاد گردشگران، توصیه می شود ابتدا به شهر لوتسک (Lutsk) بروید. پس از آن باید خود را به کلوان برسانید. اتوبوس های زیادی که مستقیماً از لوتسک به کلوان بروند وجود ندارد اما تعداد زیادی اتوبوس به ریون می روند که می توانند شما را در نزدیکی کلوان پیاده کنند. در صورت پیاده شدن در تقاطع بین خیابان سانترالنا و بزرگراه H22، تنها با یک پیاده روی 30 دقیقه ای می توانید به تونل عشق برسید. همچنین برای دسترسی به تونل از شهر کیف، می توان با استفاده از اتوبوس یا قطار به لوتسک رفت و مسیر مذکور را طی نمود.

تصاویر تونل عشق

 

تصاویر تونل عشق

 


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.8 از 5 | از 102 کاربران به تونل عشق