شهر اودسا

شهر اودسا یکی از شهرهای بسیار مهم کشور اکراین است و با جاذبه های تاریخی و تفریحی زیادی که دارد مورد توجه گردشگران می باشد. به دلیل جنگ با روسیه شبه جزیره کریمه جدا شد، بندر اودسا موقعیت بسیار خوبی بدست آورد و نقش پررنگ و مهمی در صادرات و واردات پیدا کرد به همین علت اهمیت بالایی برای اکراین دارد. از لحاظ اقتصادی، تفریحی و تاریخی شهر اودسا حرف اول را در اکراین می زند. شهر اودسا جزو بزرگ ترین شهرهای اکراین است و همچنین بزرگ ترین شهر کرانه دریای سیاه است. سکونت در اودسا از زمان عصر دیرینه سنگی می باشد و زمانی بوسیله دولت عثمانی اداره می شد، اما در قرن هجدهم این بندر به دلیل قیام مردم روس تبار علیه دولت عثمانی به روسیه پیوست، در سال 265  میلادی هم سپاهیان شاپور شهر اودسا را محاصره کردند این مسئله برای دولتش بسیار گران تمام شد و امپراطوری آن که والرین نام داشت تصمیم گرفت شهر را باز پس گیرد و در نتیجه جنگ صورت گرفت، سپاه رومی ها با این که دو برابر سپاه ایران بودند اما شکست خوردند و تمامی عوامل حکومتی دستگیر شدند و شهر به تصرف سپاهیان ایران در آمد.


 سواحل این شهر گردشگران تور اکراین زیادی را به خود جذب می کند زیرا سواحلی زیبا و آبی گرم دارد که تفریحات زیادی را در خود جای داده است. هر چند درون شهر اودسا برج هایی عظیم وساختمان های زیادی وجود دارد اما می توان به راحتی بناهایی با معماری قرون باستان و قدمتی تاریخی مشاهده کرد، این شهر به خاطر آب و هوایی مناسب و بناها و مکان های تفریحاتی زیبا و بی نظیر سالیانه جهانگردها و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

جاذبه ها و مکان های گردشگری:

1.پلکان پوتمکین و بلوار پریمورسکی

2. سالن باله و اپرای اودسا

3. کاخ ورونتسوف

4. پارک های اودسا

5. موزه های اودسا

6. سواحل اودسا


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز شهر اودسا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
حسن فتحی 15 آبان 1396
1
ایا تور زمستانی دارد؟ اطلاعات کلی از تور ها و هزینه آنها میخواهم.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری