شهر زاگرب

شهر زاگرب پایتخت حکومتی جهوری کشور کرواسی وهچنین شهری علمی، فرهنگی و تاریخی است که تمام فرهنگ های این کشور را در خود جای داده است.

این شهر با قدمتی بسیارتاریخی وتمدنی مثال زدنی با رنگ و بوی قدیمی که به خود دارد دارای جمعیتی 850 هزار نفری است که به دلیل قدمت و جاذبه های تاریخی، علمی، مذهبی و گردشگری فراوانی که در قلب خود جای داده است موجب مهمان شدن گردشگران زیادی است که از جاذبه های دیدنی آن بازدید میکنند.

شهر زاگرب ما بین کرانه های شمالی و جنوبی رودخانه های ساوا ودامنه های جنوبی کوه مدودنیکا قرار دارد که موجب زیبایی و طبیعتی چشمگیرشده است و ارتفاع آن با سطح دریاهای آزاد تقریبا 125 متر می باشد.

آب و هوای شهر زاگرب قاره ای است وچهار فصل را تجربه میکند، تابستان از ژوئن تا آگوست ادامه دارد و گرم و خشک است و دمایی حدود 25 درجه دارد، پاییز ازسپتامبر تا نوامبر ادامه دارد وبا بارش و مه همراه است، زمستان از دسامبر تا فوریه ادامه دارد و هوایی سرد با بارش برف و با دمایی حدود 1 درجه می باشد.

فصل تابستان محبوب ترین فصل برای گردشگران است تا از شهر زاگرب بازدید کنند و از افتاب و سواحل بی نظیرش لذت ببرند البته اگر میخواهید با هزینه کمتری سفرکنید وشلوغی را نمیپسندید فصل های بهار و پاییز از بهترین موقعیت های تفریحی و توریستی می باشند که از آب و هوایی ملایم و نسیم های خنک و دلنشین همراه هستند.

شهر زاگرب تاریخی به سه قسمت تقسیم شده که شامل: منطقه گورنجی گراد با قدمتی بیش از 10 قرن، منطقه دونجی گراد که متعلق به قرن 19 میلادی است، منطقه زاگرب جدید که قسمتی از آن متعلق به سال های پس از جنگ جهانی دوم است.

از جاذبه های گردشگری معروف شهر زاگرب میتوان به مکان های زیر اشاره کرد:

1.  گرنی گراد و کلیسای سنت مارک

2.  کلیسا و گنجینه‌ زاگرب:

3.  موزه میمارا

4.  گالری مسترویچ

5.  پارک ماکسیمیر

6.  کلیسای سنت کاترین

7.  برج لتسکا

8.  موزه شهر

9.  گالری استراس مایر

10.  موزه هنرهای ساده

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر