پل صلح تفلیس

📅 بروزرسانی : ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ بازدید : 320

پل صلح در سال 2010 توسط یک معمار مجرب ایتالیایی با نام مایکل دلوچی طراحی و ساخته شد. پل صلح تفلیس دو طرف شهر تفلیس را که به وسیله ی رود کر از هم جدا شده اند را متصل می کند. تعدادی از بناهای مدرنی که طی 10 سال اخیر در شهر تفلیس و در نزدیکی پل ساخته شده توسط همین معمار برجسته انجام گرفته که از این رو هماهنگی و ریتم خاصی برای گردشگران تور تفلیس مشهود می باشد. پل صلح تفلیس پس از همکاری حدودا 250 نفر از متخصصین مجرب در سال 2010 افتتاح گردید که طول این پل کمانی شکل نیز 160 متر می باشد. 

 

پل صلح تفلیس

 

مصالح تشکیل دهنده ی این پل از شیشه و استیل بوده است که بیش از 10000 لامپ ال ای دی مخصوص با نور شدید تقریبا از یک ساعت قبل از غروب خورشید روشن می شود که تا کیلومترها چشم انداز فوق العاده ای را ایجاد می کند. در واقع این پل در ایتالیا ساخته شد و توسط 200 کامیون به تفلیس منتقل شده و در جای فعلی نصب شد.

 

دیدنی های تفلیس

 

البته پل های دیگری نیز از سالیان قبل بر روی مسیر رود کرا وجود دارد که محل عبور مرور وسایل نقلیه می باشد اما پل صلح تفلیس برای به رخ کشیدن پیشرفت علم و صنعت در قرن 21 ساخته شده و محل عبور و مرور و پیاده روی گردشگران تور تفلیس و مردمان گرجی می باشد که امروزه به یکی از بهترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری تفلیس تبدیل شده است.

 

پل صلح

 

 

 درست در انتهای این پل منحصر به فرد یک پارک سرسبز با پوشش گیاهی انبوه برای تفریح و سرگرمی همچنین استراحت پس از پیاده روی تعبیه شده است و ابتدای پل صلح به بازارچه قدیمی تفلیس با انواع وسایل سنتی گرجی ختم می شود. بر روی پل که بایستید می توانید شاهد مجسمه کارتلیس، کلیسای جامع سامبا، محل اقامت نخست وزیر و قلعه ناریکالا تفلیس را مشاهده کنید. 

 

 

تفلیس

 

در طرف دیگر پل در ساعات معینی از شب رقص نور به همراه موسیقی اصیل گرجستان برگزار می شود که نه تنها برای گردشگران تور تفلیس جذاب است که پس از گذشت 8 سال هنوز هم مردم تفلیس را به وجد می آورد. همچنین گردشگران تور گرجستان نیز  می توانند برای بازدید از پل صلح تفلیس رفته و از تماشای آن و پیاده روی در آن لذت ببرید.

 

دیدنی های تفلیس

تصاویری از پل صلح دبی

 

جاذبه های گردشگری تفلیس

 

جاهای دیدنی تفلیس

 

پل صلح

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پل صلح تفلیس

نارون مهر 1397
16 نفر پسندیدند
پل صلح تفلیس رو که هر گردشگری می شناسه حتی اگر به گرجستان هم سفری نکرده باشد

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/1147-%D9%BE%D9%84-%D8%B5%D9%84%D8%AD-%D8%AA%D9%81%D9%84%DB%8C%D8%B3

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پل صلح تفلیس