کلیسا اسمیندا سامبا

کلیسا اسمیندا سامبا در سال 2004 ساخته و به عنوان نماد گرجستان شناخته شده است. این کلیسا با 50 متر ارتفاع به عنوان بلند ترین کلیسای گرجستان محسوب می شود که شامل فضایی نظیر مدرسه الهیات ، یک صومعه ، هتل و 9 کلیسای کوچک که 5 تای آن ها در زیر زمین قرار دارد.
قابل توجه گردشگران تور گرجستان ، گنبد طلایی کلیسا اسمیندا سامبا در هر نقطه ای از شهر قابل رویت می باشد و به همین دلیل است که نماد گرجستان و به عنوان سومین کلیسای جهان شهرت دارد. این کلیسا در محله تاریخی Mtkvari و در بالای ساحل و با نام Sameba شناخته شده است همچین هزینه ساخت این کلیسا توسط چند فرد ناشناس و چند تاجر پرداخت کردند.
در کلیسا اسمیندا سامبا  دارای یک برج ناقوس در بالا ترین قسمت بنا قرار گرفته است. ساخت این کلیسا همزمان با دو هزارمین سالگرد مسیحیت و هزار و پانصدمین سالگرد استقلال گرجستان بوده است.  تصمیم ساخت کلیسا سامبا در سال 1989 و اما کار ساخت آن از سال 1995 شروع و در سال 2004 به اتمام رسیده است.
کلیسا اسمیندا سامبا به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری گرجستان شناخته شده است. درون کلیسا به شکل کاملا هنرمندانه ای نور پردازی و کف پوش آن با سنگ مرمر و دیوار های نقاشی شده تزئین شده است که زیبایی این کلیسا را دو چندان کرده است.
زنگ این کلیسا در کشور آلمان ساخته و به گرجستان آورده و نصب شده است ، این کلیسا دارای 9 زنگ دارد که بزرگ ترین زنگ آن چیزی حدود 8000 کیلو گرم وزن دارد این کلیسا به شکل مدرنیسم ساخته و شباهت کمی با سبک کلیسا های سنتی دارد.
برای رفتن به داخل کلیسا آداب و روسوم خاص خود را دارد ، بازدید کنندگان باید کاملا خود را پوشانده و با لباس های پوشیده و آستین بلند و شلوار بلند وارد کلیسا شوند.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر