برج گالاتا

شهر استانبول پر از بنا ها و مکان هایی می باشد که روزگاران قدیم به جای مانده است که امروزه گردشگران زیادی جذب این آثار تاریخی استانبول می شوند و به استانبول سفر می کنند در این قسمت به یکی از بنا های قدیمی به نام برج گالاتا می پردازیم که در ادامه بیش تر با آن آشنا خواهید شد.
برج گالاتا در سال 1384 میلادی حدود 700 سال پیش با نام مسیح در دوران بیزانس ، امپراطور رم شرقی ساخته شده بود. قابل توجه گردشگران تور اسانبول ، برج گالاتا با ارتفاع 67 متر تا مدت ها بلند ترین برج و بنای استانبول و قسطنطنیه شناخته شده بود و همچنین در سال 1461 به دستور امپراطور دوم برج دیگری در کنار برج گالاتا ساخت.که پس از گذشت زمان این برج منجم تقی الدین با هدف و کاربری رصد خانه استفاده شد اما در سال 1579 این رصد خانه بسته شد.
هدف از ساخت این برج ، نظارت بر حمل ونقل کشتی ها و شناسایی کشتی های دشمنان بوده است. همچنین سال ها بعد برج گالاتا به زتدان و دیده بانی تبدیل شد و به همین دلیل طبقات بالایی این برج بار ها باز سازی و مرمت شد. این برج دارای 9 طبقه و حدود ده هزار تن وزن دارد. این برج در طول تاریخ شاهد اتفاقات نا گواری بوده است به عنوان مثال در قرن 18 و 19 میلادی این برج دو بار در اثر آتش سوزی صدمه دید و همچنین این برج در اثر باد و طوفان های شدید در قسمت سقف آسیب های جدید دید و به همین دلیل سقف مخروطی شکل را به آن اضافه کردند.
برج گالاتای به عنوان نماد شهر استانبول محسوب می گردد که با بالا رفتن از برج کل شهر استانبول را در زیر پای خوتان به چشم خواهید دید. در قسمت بالای برج رستوران ساخته شده است که می توانید انواع غذا های ترکی را در بی نظیر ترین مکان امتحان کنید و از زیبا ترین دیدنی استانبول لذت را ببرید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز برج گالاتا
گالری تصاویر ویدئو ها
مشاهده نظرات ثبت شده
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری