دیوار چین

کشور چین دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که گردشگران را به سمت خود جذب می کند. اما دیوار چین معروف ترین و بزرگ ترین جاذبه این کشور می باشد. به طوری که امکان ندارد فردی اسم این دیوار را نشنیده باشد. دیوار چین هفتمین جاذبه شگفت انگیز جهان است که ثبت جهانی شده و در گینس ثبت کرده اند. دیوار چین در نوار مرزی شمالی این کشور واقع شده است که امروزه به طول 7000 کیلومتر امتداد دارد.


 اما دانشمندان معتقداند که در سال های بسیار دور این دیوار به طول 50000 کیلومتر ساخته شده که در جنگ ها و عوامل دیگر مورد تخریب قرار گرفته است. ساخت این دیوار به 2000 سال پیش باز می گردد که می توان گفت اخرین مراحل ساخت دیوار چین متعلق به سلسله مینگ است، ساخت کامل این دیوار 1800 سال به طول انجامیده که در طول ساخت 400 هزار کارگر فوت کرده اند. این دیوار از شمال غربی تا شمال شرقی کشیده شده است که از غرب به دروازه جایوگوان در استان گان سو و از شرق به رود یالوجیان در استان لیائونینگ امتداد دارد، در طول دیوار چین 9 استان، شهر و روستاهای فراوانی وجود دارد که آن منطقه از دیوار را متعلق به شهر و یا روستای خود می دانند و از آن نگهداری می کنند. ارتفاع این دیوار حدود 10 متر و عرض دیوار 5 متر می باشد.


 در هر 500 متر یک برج نگهبانی یا به اصطلاح چینی ها برج آتش قرار دارد تا به هنگام حمله از طریق این برج ها تمام کشور با خبر شوند. علت اصلی ساخت این دیوار محافظت و مقابله با حملات دشمنان از سمت شمال کشور بوده است تا به وسیله این دیوار بتوانند کنترل بهتری در منطقه داشته باشند و همچنین مانعی باشد برای ورود دشمن. در ساخت دیوار چین از مجرمان و زندانیان استفاده می شد تا تنبیهی باشد برایشان. این دیوار بزرگ و عظیم بازدید کنندگان و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و می توان گفت یکی از جاذبه های پر بازدیدکشور چین است. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز دیوار چین
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری