برج های پتروناس

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1403/03/03
بازدید: 2054
نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

کشور مالزی جاذبه های گردشگری و تفریحاتی بسیاری دارد که آن را زیبا و بی نظیر کرده است. پایتخت این کشور بزرگ شهر کوالالامپور می باشد که مرکز اقتصادی، فرهنگی و گردشگری کشور مالزی است. یکی از معروف ترین جاذبه های مالزی برج های پتروناس می باشند. این برج های دوقلو بسیار مشهور و عظیم هستند. شرکت پتروناس با شرکت ملی نفت مالزی به توافق رسیدند تا یک سازه ای بوجود آورند که نماد کشور مالزی باشد و همچنین در زمینه گردشگری پیشرفت بسیاری به همراه داشته باشد. 

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند

  1. تصاویری از برج های دوقلوی پتروناس
  2.  

پتروناس

 

 

در سال 1992 معماری به نام سزار پلی همراه با گروه خود طراحی اولیه برج های دو قلو پتروناس را ارائه داد که بلافاصله مورد تایید قرار گرفت. در سال 1993 پروژه ساخت این سازه آغاز و حفاری به عمق 30 متر انجام شد. این حفاری به گونه ای بود که هر شب 500 کامیون به کار گرفته و برای جابه جایی مواد زاید استفاده می شدند.

 

 

برج های دو قلوس پتروسناس

 

 

برای ساخت این ساختمان از بیشترین بتن ریزی در مالزی و همچنین 104 ستون فلزی بکار گرفته شده است. بعد از آزمایش ها و تست های مخلتف باد و زلزله وغیره در سال 1998 پروژه به پایان رسید و بلند ترین برج جهان افتتاح شد. برج های پتروناس با ارتفاع 452 متری و دارای 88 طبقه همراه با 78 آسانسور تا سال 2004 بلند ترین برج دنیا بود.

 

 

برج های دو قلوی مالزی

 

 

 در میان این دو برج یک پل قرار دارد که برای استقامت بیشتر برج های پتروناس ساخته شده است. این پل در ارتفاع 175 متری طبقات 41 و 42 این دو برج را به هم متصل کرده است. برج های پتروناس روزانه میزبان گردشگران زیادی می باشد که برای بازدید از این برج غول پیکر به آنجا می آیند. روزهای بازدید از این برج همه روزه بجز دوشنبه از ساعت 9 صبح تا 9 شب می باشد. گردشگران تور مالزی برای دریافت بلیط ورودی سعی کنید همان روز هرچه سریع تر اقدام کنید زیرا بلیط ها محدود بوده و ممکن است تمام شوند.

 

 

پتروناس

 

تصاویری از برج های دوقلوی پتروناس

 

برج های دو قلو

 

برج های دو قلوی مالزی

 

برج های دو قلوی پتروناس

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 3.9 از 5 | از 102 کاربر