برج های پتروناس

کشور مالزی جاذبه های گردشگری و تفریحاتی بسیاری دارد که آن را زیبا و بی نظیر کرده است. پایتخت این کشور بزرگ شهر کوالالامپور می باشد که مرکز اقتصادی، فرهنگی و گردشگری کشور مالزی است. یکی از معروف ترین جاذبه های مالزی برج های پتروناس می باشند. این برج های دوقلو بسیار مشهور و عظیم هستند. شرکت پتروناس با شرکت ملی نفت مالزی به توافق رسیدند تا یک سازه ای بوجود آورند که نماد کشور مالزی باشد و همچنین در زمینه گردشگری پیشرفت بسیاری به همراه داشته باشد.


در سال 1992 معماری به نام سزار پلی همراه با گروه خود طراحی اولیه برج های دو قلو پتروناس را ارائه داد که بلافاصله مورد تایید قرار گرفت. در سال 1993 پروژه ساخت این سازه آغاز و حفاری به عمق 30 متر انجام شد. این حفاری به گونه ای بود که هر شب 500 کامیون به کار گرفته و برای جابه جایی مواد زاید استفاده می شدند. برای ساخت این ساختمان از بیشترین بتن ریزی در مالزی و همچنین 104 ستون فلزی بکار گرفته شده است. بعد از آزمایش ها و تست های مخلتف باد و زلزله وغیره در سال 1998 پروژه به پایان رسید و بلند ترین برج جهان افتتاح شد. برج های پتروناس با ارتفاع 452 متری و دارای 88 طبقه همراه با 78 آسانسور تا سال 2004 بلند ترین برج جهان بود.


در میان این دو برج یک پل قرار دارد که برای استقامت بیشتر برج های پتروناس ساخته شده است. برج های پتروناس روزانه میزبان گردشگران زیادی می باشد که برای بازدید از این برج غول پیکر به آنجا می آیند. روزهای بازدید از این برج همه روزه بجز دوشنبه از ساعت 9 صبح تا 9 شب می باشد. گردشگران تور مالزی برای دریافت بلیط ورودی سعی کنید همان روز هرچه سریع تر اقدام کنید زیرا بلیط ها محدود بوده و ممکن است تمام شوند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز برج های پتروناس
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری