کاخ ییلدیز

در شهر استانبول کاخ ها و قصرهای مختلفی به منظور اقامت سلاطین عثمانی ساخته شده که کاخ ییلدیز استانبول یکی از بزرگترین آن هاست . کاخ ییلدیز که به معنای قصر ستاره است در منطقه بشیکتاش در بلوار بارباروس واقع شده و از بخش های مختلفی تشکیل شده است . این کاخ که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در پارکی به وسعت 500 هزار متر مربع قرار گرفته و از زمان ساخت تا کنون به خوبی حفظ و نگهداری شده است. کاخ ییلدیز در مجاورت تنگه بسفر واقع شده به طوری که اگر گردشگران تور استانبول در تورهایی که به منظور گشت و گذار در این تنگه برگزار می گردد شرکت کنند می توانند چشم انداز زیبائی از مجموعه ییلدیز را نظاره گر باشند.


اینگونه نبوده که تمامی سلاطین عثمانی در یک کاخ اقامت داشته باشند بلکه در دوران تسلط عثمانی ها بر استانبول چندین کاخ در این شهر بنا شد که کاخ زیبا و باشکوه ییلدیز یکی از مجلل ترین کاخ هاست . این کاخ در سال 1880 میلادی بر بالای یک تپه شیب دار مشرف به تنگه بسفر بنا شده و به مدت 33 سال مقر دولت عثمانی و محل اقامت سلطان عبدالحمید دوم بوده است . در زمان حکومت سلطان عبدالحمید دوم بر متعلقات و وسعت این مجموعه افزوده شد و بخش های مختلفی به آن افزوده شد که هر کدام از این بخش ها به منظور خاصی ایجاد شدند. همانگونه که بیان شد کاخ ییلدیز در میان پارکی زیبا ساخته شده که انواع گیاهان و گل های زیبا و معطر از سرتاسر دنیا جمع آوری شده و در آن کاشته شده اند و کاخ ییلدیز نیز میان این گل ها قرار گرفته است.


همچنین در بخشی از کاخ یک موزه بسیار زیبا و با عظمتی وجود دارد که مقصد گردشگری عالی برای گردشگران و توریست های تور استانبول خواهد بود. مبلغ ورودی برای کاخ ییلدیز که از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می گردد 10 لیر است و این مجموعه در فصل تابستان از ساعت 9 صبح تا 19 عصر و در فصل زمستان از ساعت 9 صبح تا 16:30 بعد از ظهر پذیرای مراجعه کنندگان می باشد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کاخ ییلدیز
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

هانا 15 مهر 97
1
بازدید از کاخ ییلدیز رایگان هست و یا ورودی داره؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور استانبول 5 بهمن 98
3 شب
قشم ایر
مهریار پرواز
5 بهمن - 8 بهمن

تور استانبول بهمن 98
5 شب
ایران ایر تور
سامان پرواز
4 بهمن - 12 بهمن

تور استانبول 5 بهمن 98
3 شب
ماهان
معراج گشت
5 بهمن - 8 بهمن

تور استانبول 5 بهمن 98
10 شب
قشم ایر
گردشگر زمان
5 بهمن - 15 بهمن

تور استانبول 11 بهمن 98
4 شب
ماهان
آرانا پرواز
11 بهمن - 15 بهمن

تور استانبول 9 بهمن 98
6 شب
ایران ایر تور
آرانا پرواز
9 بهمن - 15 بهمن

تور استانبول 5 بهمن 98
5 شب
ایران ایر
آرانا پرواز
5 بهمن - 10 بهمن

تور استانبول بهمن 98
3 شب
اطلس گلوبال
اوج ماندگار
5 بهمن - 22 بهمن

تور استانبول بهمن 98
7 شب
اطلس گلوبال
آیسو سفر پارسه
8 بهمن - 17 بهمن

تور استانبول 5 و 6 بهمن 98
3 شب
قشم ایر
کاخ سپید ملل
5 بهمن - 9 بهمن