بند گلستان

📅 انتشار : 1400/08/09 📅 بروزرسانی : 1402/06/14 ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 917
بند گلستان در کدام شهر است؟
قدمت بند گلستان مشهد
تفریحات مهیج
آدرس بند گلستان مشهد
راه های دسترسی به بند گلستان
عکس های بند گلستان

بند گلستان یکی از بندهای تاریخی و دیدنی استان مشهد می باشد که قدمتی ۵۰۰ ساله دارد. این بنا متعلق به دوره تیموریان بوده و در ۸ کیلومتری غرب مشهد و ۴ کیلومتری طرقبه قرار گرفته است. در مورد ساخت این بنا نظرات متفاوتی وجود دارد. برخی معتقدند که ساخت این بنا به دست شاهرخ، پسر تیمور گرکانی بوده و برخی نیز بر این باورند که ‌این بنا به سفارش گوهرشادبیگم همسر شاهرخ ساخته شده است. اگرچه این بنا بسیار قدمت دارد، اما همچنان سالم و پا برجاست و امروزه به محلی برای گردش و تفریح مردم تبدیل شده است.

بند گلستان کجاست؟

سفر به مشهد مقدس یا پایتخت معنوی ایران

بند گلستان در کدام شهر است؟

همانطور که در بالا نیز گفته شد، بند گلستان در شهر مشهد واقع شده است و نام آن در لیست جاذبه‌ های گردشگری شهر مشهد قرار دارد. این بند تاریخی در نزدیکی روستای قدیمی به نام گلستان و بر روی رودخانه ‌ای به نام گلستان ساخته شده است که همین امر موجب شده به بند گلستان مشهور شود. رودخانه ای که بند گلستان بر روی آن قرار دارد از ترکیب سه رود دیگر به نام‌ های مایان، جا غرق و دهبار تشکیل شده که به خاطر آبیاری زمین ‌های کشاورزی قریه آبکوه و زمین ‌های اراضی پایین‌ دست، بند گلستان بر روی آن ها ایجاد شده است. یکی از مهم ترین سرچشمه‌ های بند گلستان بر روی رودخانه جاغرق است که از روستای حاصل ‌خیز جاغرق نشات می گیرد.

قدمت بند گلستان مشهد

بند گلستان مشهد قدمتی ۵۰۰ ساله دارد که در طول این سال ها نیز چندین بار بازسازی شده و اکنون به محیطی زیبا و دلنشین برای بازدید عموم تبدیل شده است.

تفریحات مهیج بند گلستان مشهد

جاهای تفریحی مشهد بسیار زیاد و متنوع است، که هر یک به تنهایی نیز داراری تفریحات مخصوص به خود است. از جمله تفریحات جذاب و هیجان ‌انگیزی که در بند گلستان وجود دارد قایق سواری است. تمام افرادی که به بازدید  بند گلستان مشهد میروند توصیه می شود حتما به قایق سواری کنند. با حضور در آن جا شما می توانید به کافه ها و رستوران هایی که در اطراف بند قرار دارند رفته و ساعات خوشی را در کنار دوستان و خانواده خود داشته باشید. هنگامی که به هریک از رستوران های بند مراجعه کردید، به شما پیشنهاد می شود که حتما از منوی غذای محلی رستوران، غذای خود را سفارش دهید و با نان داغ میل کنید تا طعم بی نظیر غذاهای محلی را در زیر زبان خود احساس کنید. بهترین زمان سفر به این منطقه، فصل بهار و تابستان می باشد. زیرا در این فصل می توانید رودخانه های پر آب و طبیعت سرسبز آن جا را ببینید و لذت ببرید.

تفریحات بند گلستان

آدرس بند گلستان مشهد

اگر به مشهد سفر کردید و برای یک گردش روزانه بند گلستان را انتخاب کردید، کافیست به آدرس زیر رفته و از طبیعت زیبای آن جا لذت ببرید.

آدرس: استان خراسان رضوی، فاصله 8 کیلومتری غرب مشهد، بعد از پارک جنگلی وکیل آباد، بر روی رودخانه گلستان

راه های دسترسی به بند گلستان

اگر قصد رفتن به بند گلستان مشهد را دارید، باید به سمت انتهای بزرگراه وکیل آباد حرکت کرده و سپس وارد جاده طرقبه شوید. سپس خواهید دید که بند گلستان دقیقا در سمت چپ این جاده و در فاصله 4 کیلومتری طرقبه قرار دارد. اگر قصد دارید از مرکز شهر به بند گلستان بروید، می بایست 29 کیلومتر مسیر را طی کنید که رفتن به آنجا زمانی حدود  35 دقیقه  طول خواهد کشید.

تصاویر بند گلستان

عکس های بند گلستان

جاهای دیدنی مشهد - اگر قصد سفر به مشهد دارید با کلیلک بر روی لینک از دیدنی های این شهر مطلع شوید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.6 از 5 | از 100 کاربران به بند گلستان