دره ستارگان

دره ستارگان بر اثر یک عارضه طبیعی زیبا در جزیره ی قشم اتفاق افتاده است که بومیان بر این عقیده هستند که دره ستارگان بر اثر افتادن ستاره بر این منطقه به وجود آمده است به همین دلیل بومیان این منطقه را ستاره افتاده هم می نامند و از وجود ارواح سرگردان و جن ها داستان های مختلفی شنیده می شود.
فرسایش زمین بر اثر تند باد ها ، بارش های رگباری و آب های سطحی در طی سال ها این دره را به وجود آورده است که آن را به یکی از معروف ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری قشم تبدیل کرده است و جالب تر از آن این دره تنها عارضه زمین شناسی است که در آسیا رخ داده که در تنها ژئوپارک خاورمیانه قرار گرفته است.

این دره ستون های بلند با اشکال مختلف دارد که بومیان معتقدند زمانی که ستارگان با زمین برخورد کردن خاک این منطقه به سمت بالا آمده و مناطق بالا آمده به همان حالت خشک شده و به همین خاطر ستون های بلند و کوتاه را به وجود آورده است.به دلیل وجود خاص چینش این ستون ها وزش باد در لا به لای آن ها صدای ترسناکی را به وجود می آورد که مردم بر این باورند که ارواح جن در این منطقه می باشد.
دره ستارگان در واقع در ضلع جنوب شرقی جزیره ی قشم و درست در مجاورت برکه خلف قرار گرفته است.گردشگرانی که قصد بازدید از دره ستارگان را دارند بهتر است زمانی را انتخاب کنند که در شهر قشم اقامت دارند و از همان جا به سمت دره ستارگان بروند.این جاذبه ی زیبا در جزیره قشم در 5 کیلومتری جنوبی ساحل قشم واقع که برای رسیدن ابتدا باید از شهر قشم به سمت جنوب و سپس به سمت غرب بروید پس از طی کردن مسافت 5 کیلومتری تابلوی راهنمای دره ستارگان و روستای برکه خلف را در سمت راست خود خواهید دید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 119 دهنده به امتیاز دره ستارگان
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
آیدا 29 آبان 96
3
دره ستارگان واقعا خوفناک بود
مریم 29 آبان 96
1
من دره ستارگان عالی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.