نگارخانه ترتیاکوف

بنیان گذار نگارخانه ترتیاکوف شخصی ثروتمند به نام پائول ترتیاکوف است که در سال 1893 مجموعه ای نفیس از آثار و اشیاء گران بها خود را پس از سال ها جمع آوری، به مسکو روسیه آورد. این نگارخانه از گران قیمت ترین موزه های شهر مسکو می باشد. در این مجموعه بیش از هزار150 تابلو نقاشی که توسط هنرمندان سرشناس نقاشی شده و اشیاء گران بها وجود دارد. پاول از سال 1855 شروع به جمع آوری تابلو از نگارگران روسی کرد که پس از سال ها صبر و شکیبایی توانست مجموعه این آثار را به یک گنجینه هنری تبدیل کند. هرچه بیشتر جلو می رفت علاقه وی به جمع آوری این آثار هنری بیشتر می شد تا جایی که تصمیم گرفت برای نمایش دادن این آثار به عموم مردم یک نگارخانه راه اندازی کند که نام این مجموعه الهام گرفته از اسمش به نام نگارخانه ترتیاکوف طراحی و ساخته شد.


نام این مجموعه را هرچیزی همانند موزه، گالری هنر و یا نگارخانه نامید. در این مجموعه بیش از 150 هزار تابلو هنری توسط هنرمندان معاصر و قدیمی در دهه های 10 تا 20 وجود دارد. نگارخانه ترتیاکوف بسیار بزرگ با 50 تالار و راهرو طراحی شده است که هرکدام از این تالارها مخصوص یک دوره و زمان معین می باشد که آثار مربوط به آن دوره در آن به نمایش گذاشته می شود. برای بازدید از این نگارخانه که امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های شهر مسکو شده است سالیانه هزاران گردشگر به روسیه می آیند.


علاوه بر آثار نقاشی از هنرمندان مطرح در این نگارخانه، باید به بخش دیگر آن که مربوط به نگهداری از آثار ساخته شده از فلزات و سنگ های گرانبها است نیز سر بزنید، این کارهای دست که همگی منحصر به فرد، زیبا و گرانقیمت هستند مربوط به قرون 11 تا اوایل قرن 20 است که عظمت و اصالت خاصی به نگارخانه ترتیاکوف بخشیده است. به تازگی در ضلع شمالی این نگارخانه یک رستوران بزرگ و مجلل افتتاح شده که مسافرین تور روسیه می توانند پس از بازدید از این مجموعه غذا میل کرده و استراحت کنند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره نگارخانه ترتیاکوف

محمودی 5 شهریور 97
3
به شدت بازدید از نگارخانه ترتیاکوف رو توصیه می کنم به تمام گردشگران تور روسیه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر