کاله ایچی

کاله ایچی مرکز تاریخی شهر آنتالیا به معمنی داخل قلعه می باشد که توسط دیوار های قدیمی شهر را درامتداد ساحل محاصره کرده است. که از قسمت های دیدنی این منطقه می توان به لنگر های قایق های تفریحی ، موزه کاله ایچی و مناره ییلوی اشاره کرد.
این منطقه دارای خیابان های محصور و باریکی بین دیوار های قدیمی می باشد که این شهر را از سر و صدای بیرن محافظت می کندکه امروزه تنها دو دیوار و یک ورودی باقی مانده است. قسمت شمالی کاله ایچه دارای رستوران ها و مغازه های در خیابان مزیلک ساخته شده است که به دلیل حضور گردشگران شلوغ می باشد و اما قسمت خلوت این منطقه کلین جار سالان می باشد که بسیار آرام و دیدنی است.
در این منطقه ورودی های دیگری نیز وجود دارد که در این میان می توان به بهترین ورودی به اسم هادریانوس اشاره کرد که توسط امپراطور روم به عنوان دروازه اصلی شهر برای ورود به کلین جار سالان ساخته شده بود.
طی باز سازی های سال های اخیر این شهر چهره ای مدرن تر پیدا کرده است اما در این میان می توانید حال و هوای دوران باستان را در کوچه پس کوچه های کاله ایچی حس کنید.
بندر قلعه این منطقه یکی از مراکز دیدنی ترکیه به شمار می رود که در کنار کافه ها ، رستوران ها و فروشگاه ها و خدمات مورد نیاز قایق سواری و همچنین قایق بادبانب عرضه می گردد که در هنگام صبح می توانید قایق سواری کنید و در عصر در این محل استراحت نمایید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کاله ایچی

تهرانی 5 شهریور 97
4
چقدر هم این کاله ایچی بین مردم ترکیه ساکن آنتالیا معروفه بازدیدشو به همه پیشنهاد می کنن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر