کاله ایچی آنتالیا

زمان مطالعه: 1 دقیقه
بروزرسانی: 1402/06/21
بازدید: 2838
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

آنتالیا قدیمی ترین شهر ترکیه و یکی از یادگاری های دوران رومیان باستان به شمار می رود. این شهر در سال های اخیر رشد فراوانی داشته و به یکی از معروف ترین و پربازدیدترین شهرهای جهان تبدیل شده است. تور آنتالیا امروزه از محبوب ترین تورهای گردشگری ترکیه است. در دل آنتالیا، مرکزی تاریخی به نام کاله ایچی وجود دارد. کاله ایچی به معنای درون قلعه است که قسمت اصلی شهر را در بر دارد. در ادامه بیشتر با این جاذبه آشنا خواهید شد.

کاله ایچی آنتالیا

کاله ایچی آنتالیا کجاست؟

آنتالیا شهری است که با فرهنگ و تمدن غنی خود توانسته به پایتخت گردشگری ترکیه بدل شود. این شهر در مجاورت دریای مدیترانه و همچنین رشته کوه های توروس واقع شده و با دارا بودن چشم اندازی از دریا و کوه، از طبیعت خاص و منحصر به فردی برخوردار است. 

یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا، منطقه کاله ایچی می باشد. کاله ایچی به شهر قدیمی آنتالیا نیز شهرت داشته و یک در واقع یک شهر کاملا سنتی و بومی در دل شهر مدرنیزه شده آنتالیاست. کاله ایچی در بخش شرقی آنتالیا واقع است و توسط دیوارهای قدیمی و بسیار بلندی محاصره گشته که در امتداد خط ساحلی کشیده شده اند. هدف از ساخت این دیوارها، محافظت از این شهر در برابر رومی ها بوده است. متاسفانه امروزه تنها دو دیوار از دیوارهای ساخته شده، باقی مانده است. کاله ایچی از نظر تاریخی بسیار ارزشمند می باشد، زیرا پادشاهی ها و سلطنت های زیادی را به خود دیده و از هر دوره تاریخی ترکیه و آنتالیا، آثار و نشانه هایی در دل خود جای داده است. امروزه از این منطقه با قوانین خاص و سختگیرانه ای محافظت می شود.

تجربه سفری هیجان انگیز به شهر ساحلی ترکیه

معرفی و تاریخچه کاله ایچی 

کاله ایچی دارای 3 دروازه ورودی می باشد که زبیاترین و معروف ترین آن، دروازه هادریانوس است. این دروازه خود به تنهایی یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا به شمار می آید. کوچه های پر پیچ و خم این شهر کوچک سنگ فرش شده و بناهای آن با سبک معماری عثمانی ساخته شده اند. همچنین خانه های کاله ایچی، دارای دیواره های سفید و سقف های قرمز هستند که نظر گردشگران را به خود جلب کرده و تحسین آن ها را بر می انگیزد. 

کاله ایچی در زبان ترکی استانبولی به معنای درون قلعه یا قلعه درونی می باشد. این شهر قلعه مانند توانسته در دوران های تاریخی متفاوت، آنتالیا را به درون دیواره های خود محدود نموده و از آن محافظت کند. در واقع در زمان های گذشته، کاله ایچی همان آنتالیا بوده است. کاله ایچی پس از جنگ جهانی پیشرفت کرد و امروزه تنها بخشی قدیمی از شهر گسترده، پیشرفته و مدرن آنتالیاست. این تغییر نام را می توان با تندیس آتالوس امپراطور رومی در ورودی کاله ایچی اثبات کرد که به افتخار پیروزی های متعدد او، نامش را بر روی شهر گذاشته اند.

منطقه تفریحی کاله ایچی آنتالیا

دیدنی های منطقه کاله ایچی

منطقه کاله ایچی در حقیقت یک شهر باستانی و تاریخی است که در آن می توان آثاری از حکومت های متنوع و گوناگونی را مشاهده کرد. آثار و نشانه های حکومت هایی همچون حکومت رومی ها در هزاره قبل از میلاد، ترک های سلجوقی ، حکومت بیزانس، عثمانی ها و جمهوری حال حاضر ترکیه در این شهر قابل مشاهده است که همه این ها، کاله ایچی را از نظر باستان شناسی و تاریخی، ارزشمند می سازد و گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می کند.

کاله ایچی تنها یک منطقه تاریخی و باستانی نیست، در طی روند گسترش و پیشرفت شهر آنتالیا، کاله ایچی نییز مورد توجه قرار گرفته و در آن انواع هتل ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، گالری های هنری و مراکز خرید فعالیت دارند که باعث می شود کاله ایچی یک شهر با معماری قدیمی از جذابیت های تور آنتالیا باشد. بهترین کافه ها و رستوران های آنتالیا در این منطقه واقع شده اند. همچنین در منطقه کاله ایچی و اطراف آن، جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارند که در ادامه، به معرفی مختصر از  برخی از این جاذبه ها خواهیم پرداخت:

جاهای دیدنی آنتالیا -در سفر به آنتالیا جاذبه های گردشگری آن را از دست ندهید!

  1. مناره شکسته: این بنا در قرن 2 میلادی به عنوان یک معبد رومی ساخته شد و در قرن هفتم به نشانه احترام به مریم مقدسس، تبدیل به یک کلیسا شد. این بنا در قرن 8 میلادی و پس از حمله اعراب به شهر آنتالیا، به مسجد تغییر کاربری داده شد. 
  2. دروازه هادریانوس: این دروازه 130 سال پیش از میلاد مسیح و به افتخار قیصر روم ساخته شد. دروازه هادریانوس به سبک رومیان ساخته شده و دارای 3 دروازه کوچک تر است. همه این دروازه ها از جنس مرمر بوده و به همین علت بسیار زیبا و چشم نواز می باشند.
  3. برج ساعت: برج ساعت با سبک معماری عثمانی، در سال 1901 میلادی و به فرمان سلطان عبدالحمید ساخته شد. این جاذبه به دلیل سبک معماری خاص و فوق العاده خود و همچنین به علت موقعیت قرارگیری خود، از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و در برنامه گردشگری تقریبا تمام تورهای گردشگری آنتالیا قرار دارد.
  4. مسجد مهمت پاشا: این ساختمان در قرن 18 میلادی و با سبک معماری منحصر به فرد عثمانی بنا شده است. مسجد تکلی مهمت پاشا، 6 گنبد زیبا و تزئینات داخلی شگفت انگیزی دارد و جاذبه ای پرطرفدار است.
  5. بندر قلعه کاله ایچی: کاله ایچی در نوار ساحلی دریای میترانه واقع است. در نزدیکی کاله ایچی، بندری زیبا وجود دارد که تفریحات آبی از جمله قایقرانی در آن رواج بسیاری داشته و محبوب است. این بندرگاه قایقرانی، به امپراطوری رومی ها و هزاران سال پیش از میلاد مسیح تعلق داشته و از جالب ترین بنادر ترکیه به شمار می آید. در بندر کاله ایچی، کافه ها، رستوران ها و مراکز خرید فراوانی فعالیت دارند.

بندر قلعه کاله ایچی

مراکز خرید منطقه کاله ایچی

منطقه کاله ایچی علاوه بر دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان، مراکز خرید، گالری های هنری، مغازه ها، رستوران ها و کافه های فراوانی را در دل خود جای داده است تا تجربه تفریحی کامل و فراموش نشدنی ای را برای بازدید کنندگان خود رقم بزند. در فروشگاه ها و مغازه های کاله ایچی، اجناس کمیاب و نادر سنتی زیادی یافت می شود. همچنین این مراکز خرید، یکی از بهترین و ارزان ترین مراکز خرید آنتالیا به شمار می روند.

مراکز خرید آنتالیا - معرفی برترین مراکز خرید آنتالیا که در سفر خود با تور آنتالیا باید از آن‌ها بازدید کنید

چگونه به کاله ایچی برویم؟

راحتترین روش برای رسیدن به کاله ایچی، استفاده از تاکسی می باشد. البته این روش کمی گران است و کسانی که با بودجه محدودی سفر کرده اند، بهتر است از تاکسی استفاده نکنند. گزینه دیگری که برای دسترسی به کاله ایچی وجود دارد، پیاده روی می باشد. برای رفتن به این منطقه، ابتدا باید به میدان اصلی شهر یعنی کاله کاپیسی بروید. در نزدیکی این میدان، برج ساعت آنتالیا واقع شده است. در میدان کله کاپیسی، تندیس شاه آتالوس دوم، موسس و بنیانگذار آنتالیا در 150 سال قبل از میلاد مسیح، قابل رویت می باشد. پس از گذر از میدان کاله کاپیسی، به اوزون چارچی سوکاک که در مقابل برج ساعت واقع است، بروید. پس از آن به شهر قدیمی کاله ایچی می رسید.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
بهترین مقاصد سفر با قطار؛ تجربه سفری متفاوت
بهترین مقاصد سفر با قطار؛ تجربه سفری متفاوت
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.9 از 5 | از 100 کاربر