کشتی یونانی

یکی از نمادین ترین دیدنی های جزیره کیش ، کشتی یونانی است که سالانه گردشگران زیادی برای تماشای این کشتی زیبا به کیش می آیند و ساعت ها طلوع و غروب خورشید را در کنار این کشتی غول پیکر تماشا می کنند.
علت به گل نشستن این کشتی نا معلوم و هنوز هم با گذشت سالیان سال مشخص نشده است اما خرافات زیاد و حاشیه داری در مورد به گل نشستن این کشتی می باشد که یکی از آن ها گرفتن پول از شرکت بیمه می باشد.
ساخت این کشتی به واسطه شرکت ویلیام هامیلتون در گلاسکو که بزرگ ترین شهر اسکاتلند می باشد ساخته شده بود و خصوصیات ظاهری کشتی یونانی به طول 136 متر و وزنی برابر با7061 تن دارد.
این کشتی که در تاریخ 4 مرداد ماه سال 1345 هنگام برگشت از ایران در نزدیکی های روستای باغو کیش به گل نشسته و باقی مانده است و امروزه یکی از بخش های دیدنی و تاریخی این جزیره به حساب می آید.
موقعیت قرار گیری این کشتی غول پیکربه گل نشسته در غرب ساحل جزیره کیش می باشد که سالیان زیادی در این جزیره جا خوش کرده است.
جاذبه دیگری که می توان به آن اشاره کرد علاوه بر زیبایی کشتی غول پیکر پارک ساحلی با سایتی به مساحت 60 هزار متر مربع که امکانات زیادی از قبیل : رستوران های لبنانی و ایرانی ، ایستگاه های برای کرایه دوچرخه و اسکیت ، فروش لوازم های ورزشی ، آمفی تاتر و کافه های دنج می باشد که اطراف این سایت هم در حال نو سازی واحداث می باشد تا امکانات بیشتری را به شما ارایه دهند.
یکی از زیبایی های دیگر که می توان نام برد و طرفداران خاص خودش را دارد غواصی در سایت کشتی یونانی می باشد که برای رسیدن از قسمت پلکانی با چند دقیقه شنا می توانید به زنجیر لنگر برسید و تا عمق 5 متری پروانه زنگ زده و کهنه این کشتی غول پیکر را ببنید و به حس کنجکاوی خودتون جواب بدید.
یکی دیگر از پیشنهادات ما برای دیدن چهره دیگر و متفاوت تر این کشتی، باگی سواری است که در اوج هیجان می توانید کشتی یونانی را ببینید و از دور لذت ببرید.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کشتی یونانی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری