موزه باستان شناسی استانبول

تاریخ انتشار : ۲۷ تیر تعداد بازدید : 780

موزه ها، از مهم ترین جاذبه های گردشگری هر شهر و کشوری به شمار می آیند و در تمام دنیا موزه های بسیاری وجود دارد که بازدید از هر یک از آن ها می تواند اطلاعات بسیاری را در زمینه های مختلف در اختیار افراد قرار دهد، در این مقاله قصد داریم اولین موزه تأسیس شده در ترکیه یعنی موزه باستان شناسی استانبول را معرفی کنیم، مطالعه این مقاله را به گردشگران تور استانبول و همچنین افراد علاقمند توصیه می کنیم.
موزه باستان شناسی استانبول در نزدیکی کاخ توپکاپی واقع شده است و شامل سه ساختمان مجزا می باشد، ساختمان اصلی مجموعه جایگاه گنجینه اصلی است و دو ساختمان دیگر به ترتیب موزه شرق باستان و موزه هنر های اسلامی می باشند، در ادامه هر یک از این ساختمان ها را به اختصار معرفی خواهیم کرد.

 

ساختمان اصلی موزه باستان شناسی استانبول


ساختمان اصلی
این ساختمان که مهم ترین بخش موجود در موزه باستان شناسی استانبول به شمار می آید، محل نگهداری اشیاء قدیمی و ارزشمندی است که به دوره های پیش از اسلام و همچنین حکومت عثمانی ها تعلق دارند.

 

موزه باستان شناسی شرق


موزه شرق باستان
در این ساختمان که رو به روی ساختمان اصلی موزه واقع شده است، انواعی از تندیس های تاریخی و تابوت های قدیمی نگهداری می شود، بازدید از این بخش می تواند اطلاعات بسیاری در رابطه با تاریخچه غنی کشور ترکیه در اختیار گردشگران تور استانبول قرار دهد.

 

موزه هنر های اسلامی استانبول


موزه هنر های اسلامی
این موزه که در قرن پانزدهم میلادی به دستور سلطان محمد، ساخته شده است و  خوب است بدانید که گنجینه ای از کاشی کاری در دوره های مختلف تاریخی در موزه هنر های اسلامی این مجموعه به نمایش گذاشته شده است.
ساعت کاری موزه باستان شناسی استانبول: این موزه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر آماده پذیرش بازدید کنندگان می باشد.
هزینه بازدید: گردشگران بزرگسال خارجی برای بازدید از موزه باستان شناسی استانبول باید بلیط های این مجموعه را به بهای 30 لیر خریداری نمایند.
گردشگران تور استانبول باید توجه داشته باشند که در حال حاضر (تیر 1398) بسیاری از بخش های این موزه در حال بازسازی و مرمت می باشند و بازدید از بخش های مذکور برای افراد امکان پذیر نیست.
آدرس موزه باستان شناسی اسانبول: استانبول، منطقه توریستی فاتح، محله جانکورتاران.
با تشکر از همراهی شما، امیدواریم مطالب موجود در این بخش از سایت لحظه آخر برایتان مفید واقع شود. 
در ضمن برای آشنایی بیشتر با سایر جاهای دیدنی استانبول می توانید به مقاله مربوطه در بخش اخبار سایت لحظه آخر مراجعه نمایید.
 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
تور استانبول خرداد
۴
۲۰ خرداد - ۲۵ خرداد
آسمان
معراج
آرشین پرواز
تاریخ های تور
۵,۲۷۰,۰۰۰
تاریخ های تور
۱
از ۲۰ خرداد تا ۲۴ خرداد
۴
آسمان
معراج
مشاهده تور
۵,۲۷۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور استانبول از شیراز ۱۵ و ۱۶ و ۱۷ خرداد
۶
۱۶ خرداد - ۲۳ خرداد
Turkish Airlines
ایران ایر تور
ندا پرواز
مشاهده تور
۹,۰۳۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور استانبول ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ خرداد
۴
۲۲ خرداد - ۲۸ خرداد
قشم ایر
معراج
ندا پرواز
مشاهده تور
۵,۸۳۰,۰۰۰
مشاهده تور
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به موزه باستان شناسی استانبول