خانه موزه عروسک کاشان

📅 انتشار : 1398/04/01 📅 بروزرسانی : 1398/04/01 بازدید : 692

بسیاری از اوقات پیش آمده که دلمان برای حال و صفای زندگی سنتی و قدیمی مان تنگ شود. گاهی هم از هیاهوی دنیای مدرن به تنگ می آییم و به دنبال سادگی و آرامش خانه های قدیمی می گردیم. اگر از آن دسته افرادی هستید که هوس زندگی نوستالژی زمان کودکی تان را کرده اید، اقامتگاه موزه عروسک های کاشان بهترین گزینه برای شما است. در ادامه بیشتر با این اقامتگاه خاطره انگیز آشنا می شویم.

 

اقامتگاه موزه عروسک ها

 

معرفی اقامتگاه موزه عروسک ها، خاص ترین اقامتگاه بوم گردی کاشان

قدمت این اقامتگاه 150 ساله، به زمان قاجار بر می گردد. مساحت اقامتگاه 500 متر مربع و زیر بنای آن 800 متر مربع می باشد. این بنا تحت عنوان خانه سهرابی در سال 1396 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. در همان سال خانه سهرابی را بازسازی و بخش اقامتی را به این موزه تاریخی اضافه کردند. در اقامتگاه موزه عروسک ها می توانید مجموعه ای از انواع عروسک های خیمه شب بازی، عروسک های چوبی، عروسک های سفالی، قدیمی ترین عروسک و اسباب بازی های مربوط به دوره قاجار را مشاهده کنید. 

امکانات اقامتگاه موزه عروسک ها

این اقامتگاه 6 اتاق با سبک تزیینات مخصوص فرهنگ های مختلف دارد. علاوه بر این ها شما می توانید در کارگاه های ساخت عروسک های قدیمی شرکت کنید یا از صرف چای و غذا در چایخانه و رستوران سنتی این مجموعه لذت ببرید. از دیگر امکانات اقامتگاه می توان به آب بطری (همراه با سرویس) ، ملحفه، تجهیزات ایمنی نظیر آتش نشانی ، کمک‌های اولیه ، نگهبان ، دوربین حفاظتی ، بیمه مسئولیت اینترنت (همراه با سرویس)‍ ، برق،  خدمات لباسشویی برای مهمان، دستگاه کارتخوان، پوشش مناسب همه شبکه‌ها و آنتن دهی مناسب موبایل اشاره کرد.

 

اقامتگاه موزه عروسک ها

 

واحد های اقامتی اقامتگاه موزه عروسک ها

همانطور که گفته شد این اقامتگاه 6 اتاق با 6 سبک تزیینات دارد که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

  • اتاق چولی قیزک (منطقه خراسان): این اتاق چهار تخت با فرهنگ خراسان چیدمان شده و معماری سنتی چشم نوازی دارد. دو تخت این اتاق در نیم طبقه قرار دارد. در اصطلاح معماری به این اتاق شاه نشین می گویند. از دیگر امکانات این اتاق می توان به سرویس بهداشتی و حمام اشاره کرد.

  • اتاق دهتوک (منطقه سیستان): این اتاق دو تخت دارد و همانطور که از نامش پیدا است، فرهنگ سیستان و بلوچستان را به نمایش می گذارد. از دیگر امکانات این اتاق می توان به سرویس بهداشتی و حمام اشاره کرد.

  • اتاق کترا گیشه (منطقه گیلان): این اتاق که سبک و فرهنگ گیلان را به نمایش میگذارد، 6 تخت دارد و خوابگاه مخصوص آقایان می باشد. اگر به دنبال اقامتی کم هزینه تر می گردید، این اتاق انتخاب مناسبی است؛ چرا که حمام و سرویس بهداشتی آن عمومی می باشد.

  • اتاق بوک وارانه (منطقه کردستان): این اتاق دو تخت از حمام و سرویس بهداشتی عمومی استفاده کرده و اتاقی بسیار اقتصادی است. اگر به فرهنگ کردستان علاقه مندید این اتاق را انتخاب کنید.

  • اتاق بیگو برقصو (منطقه فارس): اتاق بیگو برقصو با فرهنگ مردمان فارس هماهنگ بوده و خوابگاه بانوان است. این اتاق 4 تخته از حمام و سرویس بهداشتی عمومی استفاده می کند.

اتاق ملل: اتاق ملل با فرهنگ ملل مختلف تزیین شده و دارای 5 تخت می باشد. حمام و سرویس بهداشتی این اتاق نیز عمومی است.

قوانین اقامتگاه موزه عروسک ها

از قوانین این اقامتگاه می توان به ممنوعیت کشیدن سیگار و قلیان و ورود حیوانات خانگی اشاره کرد. همچنین در صورت لغو رزرو خود باید 10% هزینه رزرو را بپردازید.

 

اقامتگاه موزه عروسک ها

 

فاصله این اقامتگاه تا مهم ترین مکان های این منطقه

اقامتگاه موزه عروسک ها در خیابان فاضل نراقی کاشان قرار گرفته و از این رو دسترسی آسانی به خانه تاریخی طباطبایی‌ها، قلعه جلالی و حصار سلجوقی و خانه تاریخی بروجردی‌ها دارد.

آدرس اقامتگاه موزه عروسک ها

نشانی اقامتگاه موز عروسک ها به این صورت می باشد: کاشان، خیابان علوی، باستان ششم، بن بست علامه، شماره ۴۳

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به خانه موزه عروسک کاشان