سوشی

سوشی یکی از مهم ترین و معروف ترین غذاهای سنتی کشور ژاپن می باشد که امروزه به یکی از غذاهای محبوب دنیا تبدیل شده است، در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این غذای بسیار خوش طعم در اختیارتان قرار دهیم، بنابراین اگر از علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سوشی هستید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید.

 


سوشی در لغت به معنای برنج سرکه ای می باشد و می توان گفت علت انتخاب این نام برای غذا، استفاده از برنج آغشته به سرکه برای طبخ سوشی می باشد، در واقع برنج سرکه ای ماده اصلی تشکیل دهنده سوشی می باشد، علاوه بر برنج سرکه ای در تهیه این غذا از موادی نظیر جلبک دریایی، ماهی خام، ذرت، خیار و غیره استفاده می شود.
خوب است بدانید که سوشی انواع بسیار مختلفی دارد و مواد تشکیل دهنده آن بسیار متغییر می باشد به همین جهت نیز دستور پخت های متعددی برای آن وجود دارد که ما در مقاله غذاهای سنتی ژاپن به شرح یکی از رایج ترین دستور های پخت این غذای سنتی و لذیذ پرداخته ایم. سوشی میتواند یک غذای جالب خیابانی باشد و در فهرست بهترین غذا های خیابانی قرار گیرد .
امیدواریم با مطالعه این مقاله تا حدودی با سوشی آشنا شده باشید، لازم به ذکر است که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با غذاهای سنتی ژاپن می توانید به مقاله مربوطه در قسمت غذا های سایت لحظه آخر مراجعه نمایید.

 

تصاویر مربوط به سوشی 

 

سوشی

سوشی

سوشی

گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات مردم درباره سوشی

سوگل 27 آذر 99
0
در بین ایرانیها بیشتر از اینکه خوشمزه بودن دلیل خوردنش باشد پز باکلاسی و اینکه ما جور دیگه ای هستیم دلیل اصلیش هست.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر