گویچ

📅 بروزرسانی : ۴ خرداد ۱۳۹۸ بازدید : 255
در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از معروف ترین غذاهای سنتی بلغارستان یعنی گویچ بپردازیم، چنانچه از علاقمندان به شکم گردی و کسب اطلاعات در رابطه با غذاهای سنتی هستید در ادامه با ما همراه باشید.
گویج در واقع نام یک ظرف سفالی محلی است که به کشور بلغارستان تعلق دارد، به همین جهت غذایی که در این ظرف طبخ می شود نیز به همین نام مشهور شده است.برای پخت گویچ از موادی نظیر گوشت، پیاز، قارچ، تخم مرغ، گوجه و غیره استفاده می شود و جالب است بدانید که ترکیب مواد غذایی مذکور بسیار لذیذ و خوش طعم می باشد و این امر گویچ را به یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین غذاهای سنتی کشور بلغارستان تبدیل کرده است، خوب است بدانید که نکته کلیدی در طبخ گویچ آرام پز کردن می باشد و شما باید برای پختن این غذا حدود 5 یا 6 ساعت زمان صرف کنید.
اگر قصد دارید که گویچ را در خانه خود پخته و نوش جان کنید باید توجه داشته باشید که مردم بلغارستان در صورت امکان این غذا را در داخل تنور تهیه می کنند، همچنین گفتنی است که از ظروف سفالی می توانید به جای ظروف مخصوص گویچ استفاده کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر غذاهای سنتی بلغارستان و همچنین اطلاع از دستور پخت گویچ می توانید به مقاله مربوطه در سایت لحظه آخر مراجعه نمایید.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/FoodContent/1040-%DA%AF%D9%88%DB%8C%DA%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به گویچ