فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن

📅 انتشار : 1398/02/08 📅 بروزرسانی : 1402/06/19 ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 1176
سالانه جشنواره های متنوعی در نقاط مختلف جهان برگزار می گردد، برخی از این جشنواره های مربوط به فرهنگ و سنت آن منطقه و برخی دیگر نوظهور و مدرن می باشند، به طور کلی تاریخچه برگزاری اولین جشنواره ها مربوط به دوران باستان بوده و ریشه آن از جشن های آن دوران نشات گرفته است.
امروزه جشنواره ها در موضوع های متنوعی نظیر فیلم، موسیقی، ورزشی، عکاسی، هنری، مجسمه سازی و صدها موضوع دیگر برگزار می گردد، برخی از جشنواره ها از محبوبیت بیشتری در بین گردشگران برخوردار هستند و به طور منظم هر ساله برگزار می گردد، یکی از معروف ترین فستیوال های دنیا، فستیوال برف و یخ چین بوده که در مقالات گذشته به بررسی آن پراخته ایم، در این مقاله قصد داریم یکی دیگر از فستیوال های محبوب در دنیا را معرفی کنیم، این فستیوال که در شهر توکیو کشور ژاپن برگزار می گردد، به عنوان فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن شناخته می شود.
 
 
فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن
کشور ژاپن دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری بوده، همچنین سالانه در نقاط مختلف این کشور فستیوال های متنوعی برگزار می گردد، یکی از فستیوال هایی که  هر ساله در شهر توکیو برگزار می شود، فستیوال روشنایی زمستانی می باشد، در سال های اخیر این فستیوال طرفداران بسیاری پیدا کرده است.
با کمی توجه در نام این فستیوال خواهید فهمید که در فصل زمستان برگزار شده و در طی برگزاری آن مناطق مختلف شهر توکیو چراغانی می شود، گردشگران تور ژاپن لازم است بدانند که شرکت در این فستیوال یکی از سرگرم کننده ترین تفریحات زمستانی این کشور به حساب می آید، همچنین چراغانی ها منظره ای چشم نواز در شهر خلق کرده و عکاسان بسیاری را به سمت خود می کشاند، جالب توجه است که بازدید از فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن رایگان می باشد. تزئینات و چراغانی های این فستیوال در نقاط مختلف شهر با یکدیگر تفاوت هایی داشته که در ادامه به بررسی هر از مناطق توکیو در جریان برگزاری فستیوال روشنایی زمستانی خواهیم پرداخت. 
 
 
زمان برگزاری این فستیوال در نقاط مختلف شهر توکیو متفاوت بوده اما به طور کلی از اوایل ماه نوامبر آغاز شده و پس از کریسمس در اواخر فوریه پایان می یابد، همین امر سبب شده است که این فستیوال را به سال نو میلادی نسبت داده و درختان کریسمس را با استفاده از چراغ های LED تزئین کنند.
شهر توکیو در جریان برگزاری فستیوال
همانطور که پیش تر به آن اشاره شد در زمان برگزاری این فستیوال نقاط مختلف شهر توکیو چراغانی شده و درخت های کریسمس را با LED و اشیا دیگر تزئین می کنند، در ادامه به بررسی هر منطقه و زمان برگزاری فستیوال در آن خواهیم پرداخت.
 
 
•  روپونگی هیلز
روپونگی منطقه ای تجاری در پایتخت ژاپن بوده که در آن فروشگاه ها و هتل های بسیاری وجود دارد، این منطقه در زمان برگزاری فستیوال به یکی از زیبا ترین نقاط شهر تبدیل شده و گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند، معروف ترین قسمت موجود در این منطقه، خیابان کیاکیزاکا بوده که در حدود 400 متر از آن را با 700 هزار چراغ رنگارانگ تزئین می کنند. در امتداد این خیابان برج توکیو نیز مشاهده می شود که سبب زیبایی هرچه بیشتر منطقه روپونگی هیلز شده است.
لازم به ذکر است که در جریان برگزاری فستیوال، نمایش های سنتی بسیاری در این منطقه برگزار می گردد که تماشای آن ها خالی از لطف نیست.
فستیول روشنایی زمستانی در منطقه روپونگی هیلز از 7 نوامبر آغاز و در 25 دستامبر پایان می یابد، گردشگران تور توکیو از ساعت 5 بعد از ظهر تا 11 شب می توانند از این فستیوال بازدید به عمل آورند، در نزدیکی این منطقه ایستگاه مترو C1 و هتل Okura Tokyo قرار گرفته است.
 
 
 
•  برج توکیو
برج توکیو که از منطقه روپونگی هیلز مشاهده می شود، خود یکی از مکان های برگزاری فستیوال روشنایی شب می باشد، همانطور که می دانید این برج نماد شهر توکیو بوده و از محبوبیت بالایی در بین گردشگران برخوردار است. این فستیوار در برج توکیو حال و هوای کریسمس داشته و نظر افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.
درون برج توکیو رصدخانه ای وجود دارد که در واقع مکان اصلی برگزاری این جشن به حساب می آید، پروژکتور های قدرتمند موجود در رصدخانه حکایتی بسیار جالب به نام حکایت شب سفید را شرح می دهند، همچنین در پایین برج درخت هایی با ارتفاع بیش از 10 متر با 100 ها چراغ LED نارنجی رنگ تزئین شده اند.
هر ساله از اول نوامبر تا اواخر فوریه، جشنواره روشنایی زمستانی در برج توکیو برگزار می گردد، زمان بازدید از این فستیوال از ساعت 4 بعد از ظهر تا 11 شب و زمان برگزاری حکایت شب از ساعت 6 بعد از ظهر تا 10 و 50 دقیقه شب می باشد.
 
 
•  باغ یبیشو
یکی دیگر از مکان هایی که در جریان برگزاری این فستیوال چراغانی می شود، باغ یبیشو "Yebisu Garden Place" می باشد، این منطقه حال و هوای کریسمس داشته و درخت های کریسمس بسیاری درون آن وجود دارد که هر کدام به شکلی متفاوت با استفاده از هزاران چراغ LED تزئین شده اند، برخی از این درخت ها ارتفاعی بیش از 10 متر دارند. رمانتیک ترین فستیوال روشنایی زمستان در این منطقه برگزار شده و زوج های بسیاری از آن بازدید کرده اند، لازم به ذکر است که در این باغ چندین رستوران و یک بازارچه وجود دارد که اجناس مربوط به کریسمس را عرضه می کند، وجود زمین پاتیناژ در باغ یبیشو، محبوبیت آن را دو چندان کرده است.
بازدید از این فستیول در ساعات 4 بعد از ظهر تا 12 شب امکان پذیر بوده و تاریخ برگزاری آن در آخرین دوره از 3 نوامبر سال 2018 تا اواخر فوریه 2019 بوده است، همچنین نزدیک ترین هتل به این منطقه Hotel Cerulean Tower می باشد.
 
 
•  مارونوچی
مارونوچی یکی از مناطق محبوب برای برگزاری فستیوال روشنایی زمستان توکیو به حساب می رود، تاریخچه برگزاری فستیوال در این منطقه به 17 سال پیش باز می گردد، محبوبیت این منطقه به دلیل وجود مسیر 1.2 کیلومتری بوده که بیش از 200 درخت در آن با استفاده از حدود 1 میلیون چراغ تزئین می شوند، با نگاهی به تاریخچه این منطقه در برگزاری فستیوال متوجه خواهید شد که سطح آن هر ساله پیشرفت داشته و امروزه به یکی از زیبا ترین مناطق برگزار کننده فستیوال تبدیل شده است، سالانه عکاسان بسیاری برای ثبت تصاویر شگفت انگیز به این منطقه مراجعه می کنند.
فستیوال روشنایی زمستان از تاریخ 8 نوامبر تا 17 فوریه در منطقه مارونوچی برگزار می گردد و شامل بخشی مخصوص کریسمس نیز می باشد، زمان دسترسی و بازدید از آن از ساعت 5 بعد از ظهر تا 11 شب اعلام شده است، ایستگاه مارونوچی بهترین راه دسترسی به این منطقه بوده و همچنین نزدیک ترین هتل به آن Hotel metropolitan می باشد.
 
 
•  مرکز شهر
چه مکانی بهتر از مرکز شهر توکیو برای برگزاری فستیوال روشنایی زمستانی؟ در جریان برگزاری این فستیوال، بخش های مختلف مرکز شهر توکیو را چراغانی کرده و برای تکمیل آن ها از 500 هزار LED نیز استفاده شده است، این چراغانی که به عنوان باغ ستارگان شناخته شده، یکی از زیبا ترین جشن های کریسمس در کشور ژاپن به حساب می آید.
افراد برای رسیدن به این منطقه می توانند به ایستگاه راپونکی مراجعه کنند، زمان برگزاری فستیوال در این منطقه از اواسط ماه نوامبر تا اواخر دسامبر می باشد، همچنین ساعت برگزاری آن از 5 صبح تا 11 شب است.
 
 
•  رودخانه مگورو
رودخانه مگورو از مناطق زیبا و محبوب در زمان برگزاری فستیوال بوده که درختان آن با بیش از 400 هزار چراغ، تزئین می شوند، تزئینات درختان این بخش یادآور شکوفه های گیلاس است. مکان دقیق برگزاری این فستیوال در میان دو ایستگاه اوزاکی و کوتاندا با طولی بیش از 2 کیلومتر می باشد. 
فستیوال روشنایی زمستانی در منطقه رودخانه مگورو از ماه نوامبر آغاز شده و تا ژانویه سال بعد ادامه می یابد، همچنین زمان بازدید از آن ساعت 5 بعد از ظهر تا 10 شب اعلام شده است، لازم به ذکر است که نزدیک ترین هتل به این منطقه Hotel Tokyo Prince می باشد.
 
 
•  کارتا شیدوم
به مکان های رومانتیک و رویایی علاقمند هستید؟ منطقه کارتا شیدوم در زمان برگزاری فستیوال بهترین مکان برای شما به حساب می آید.
لامپ ها و تزئینات فستیوالی که در این منطقه برگزار می گردد هر ساله دارای یک موضوع رمانتیک می باشد، سال گذشته موضوع چراغانی های این منطقه داستان معروف دیو و دلبر بوده، اما طبق گفته برگزار کنندگان آن در سال جاری موضوع آن به دو شخصیت تنگلد و فروزن که از شخصیت های محبوب کمپانی دیزنی می باشند، اختصاص یافته است.
نمایش شگفت انگیز کارتا شیدوم همراه با موسیقی بسیار زیبایی اجرا شده و برای تزئینات آن از 250 هزار چراغ استفاده می شود.
دسترسی به این منطقه از ساعت 5 بعد از ظهر تا 11 شب امکان پذیر بوده و تاریخچه برگزاری آن از اواسط نوامبر تا 14 فوریه می باشد، همچنین گردشگران می توانند برای دسترسی آسان تر به این منطقه هتل Mitsui Garden Ginza را برای اقامت خود انتخاب کنند.
 
 
•  اودایبا
یکی از مناطق محبوب و توریستی موجود در شهر توکیو، منطقه اودایبا می باشد، اودایبا در واقع جزیره ای مصنوعی بوده که در شهر توکیو ساخته شده است، این منطقه به تنهایی طرفداران بسیاری داشته، حال تصور کنید که فستیوال روشنایی زمستانی در آن برگزار گردد!
این فستیوال که هر ساله در Decks Tokyo واقع در جزیره اودایبا برگزار می گردد، گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند، لازم به ذکر است که این منطقه بهترین مکان برای مشاهده شهر توکیو می باشد.
فستیوال روشنایی زمستان از تاریخ 1 نوامبر تا 31 ژانویه در این جزیره برپا بوده و ساعت بازدید از آن 5 بعد از ظهر تا 12 شب اعلام گردید است، همچنین لازم است بدانید که دسترسی به آن بسیار آسان بوده و از طریق ایستگاه اودایبا امکان پذیر است.
 
 
•  توکیو ایلومیلیا
فستیوال روشنایی زمستانی در خیابان های مختلف این منطقه برگزار شده، در منطقه توکیو ایلومیلیا برای تزئین درختان بیش از 150 هزار LED به کار رفته است، از دیگر بخش های زیبای این منطقه می توان به آثار هنری که با لامپ های کوچک تزئین شده اند و درختان کریسمس اشاره نمود.
ساعت برگزاری فستیوال در این منطقه 4 بعد از ظهر تا 11 شب می باشد، لازم به ذکر است که فستیوال از تاریخ 28 نوامبر تا 14 فوریه در این منطقه برپا است.
 
 
•  غار آبی شیبویا
همانطور که می دانید فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن در بسیاری از نقاط شهر توکیو برگزار می گردد، یکی از زیبا ترین مناطقی که این جشنواره هرساله در آن برگزار می شود، به عنوان غار آبی شیبویا معروف است. این غار که با استفاده از 600 هزار چراغ کوچک به وجود آمده در منطقه شیبویا واقع شده است، طول این غار بیش از 800 متر بوده و نور تمام لامپ های آن آبی می باشد.
این فستیوار در منطقه شیبویا از اواخر نوامبر آغاز شده و تا 31 دستامبر ادامه دارد، همچنین زمان بازدید از آن از ساعت 5 بعد از ظهر تا 10 شب می باشد، نزدیک ترین هتل یه غار آبی شیبویا، هتل Shibuya Creston است.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4 از 5 | از 100 کاربران به فستیوال روشنایی زمستانی ژاپن