کیش

جزیره کیش علاوه بر این که یکی از توریستی ترین و پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری در ایران است، بین گردشگران خارجی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر قصد داریم در این قسمت ازسایت لحظه آخر به معرفی آن پرداخته و گردشگران عزیز را با این جزیره زیبا و دوست داشتنی آشنا سازیم.

همان طور که می دانیم جزیره کیش در میان آب های خلیج فارس قرار گرفته و از توابع بخش کیش (شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان) می باشد. این منطقه نه تنها از دیدنی ترین مناطق استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است، بلکه از نامدار ترین قطب های گردشگری کشور ایران می باشد. شکل جزیره کیش در نقشه مانند یک بیضی می باشد و حدودا در دوازده کیلو متری کرانه شبیکوه واقع شده است. کیش دارای مساحتی حدود 91.5 کیلو متر مربع بوده و سالانه بیش از یک میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب می کند. بلند ترین نطقه جزیره کیش حدود 35 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. همچنین این جزیره هیچ رودخانه دائمی ندارد ولی از منابع آب شیرین زیر زمینی بسیاری برخوردار است.

گردشگران تور داخلی جالب است بدانید که کیش در گذشته با نام قیس خوانده می شد. طبق مطالب نوشته شده در کتب تاریخی، جزیره کیش در طول ادوار هخامنشیان، اشکانیان و همچنین ساسانیان تحت سلطه ایران بوده است، اما در دوره کوتاهی با گسترش اسلام، کیش به دست خلیفه های اموی افتاد. البته این وضعیت خیلی به طول نیانجامید و در اواسط سال 249 هجری قمری یک ایرانی الاصل که اهل ری بود، علیه خلیفه وقت شورش کرد و تمام جزیره های خلیج فارس و خلیج بحرین را به تسخیر خود درآورد. کیش طبق آمار سرشماری سال 1385 هجری شمسی دارای جمعیتی حدود 20922 نفر بوده که 82 درصد این جمعیت را مهاجران تشکیل می دهند. کیش به طور کلی دارای آب و هوای گرم و خشک است. آب و هوای این جزیره در فصل تابستان گرم و در زمستان معتدل و ملایم می باشد. گردشگرانی که قصد سفر با تور کیش را دارند لازم از بهترین زمان سفر به کیش اطلاع داشته باشند. بهترین زمان سفر به این جزیره بین دی ماه تا فروردین ماه می باشد.
جاذبه های گردشگری تور کیش
با تعاریف و تفاصیل ذکر شده درباره کیش بدیهی است که این جزیره دارای جاذبه های گردشگری بسیاری باشد، در این قسمت از مقاله تعدادی از این جاذبه ها را برای گردشگران تور کیش نام می بریم:
رستوران  و کافه
یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر به کیش غذا خوردن در رستوران و یا خوردن یک قهوه در کافه می باشد. از این رو می خواهیم به تعدادی از بهترین رستوان ها و کافه های این جزیره اشاره کنیم.
رستوران ها
کافه ها

نظرات مردم درباره کیش

پرنیان 10 مرداد 97
2
کیش تو زمان جشنواره های تابستونیش خیلی خوش میگذره فقط شدیدا گرمه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای کیش

تور کیش 17 خرداد 99
4 شب
ماهان
معراج گشت
17 خرداد - 21 خرداد

تور کیش 16 و 17 و 18 خرداد 99
3 شب
کیش ایر
آرانا پرواز
16 خرداد - 21 خرداد

تور کیش 27 و 28 خرداد 99
3 شب
آتا
قصر شایان
27 خرداد - 31 خرداد

تور کیش 17 خرداد 99
3 شب
ماهان
معراج گشت
17 خرداد - 20 خرداد

تور کیش 14 و 15 خرداد 99 ویژه تعطیلات
3 شب
کاسپین
کاخ سپید ملل
15 خرداد - 18 خرداد

تور کیش 17 خرداد 99
4 شب
ایران ایر تور
ارزین سیر ایرانیان
17 خرداد - 21 خرداد

تور کیش 17 خرداد 99
3 شب
وارش
رادین گشت پایتخت
17 خرداد - 20 خرداد

تور کیش خرداد 99
2 شب
ایران ایر تور
پرواز ایرانیان
18 خرداد - 24 خرداد

تور کیش 16 خرداد 99
3 شب
وارش
آریو پرواز
16 خرداد - 19 خرداد

تور کیش 17 خرداد 99
3 شب
آتا
گردشگر زمان
17 خرداد - 20 خرداد