کُلنِ آلمان

زمان مطالعه: 7 دقیقه
بروزرسانی: 1401/12/01
بازدید: 1872
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

کشور آلمان که در قاره اروپا قرار دارد، سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. این کشور که از اقتصاد گردشگری خوبی نیز برخوردار است، یکی از مهم ترین کشور های اروپا از لحاظ جذب توریست است و دولت این کشور نیز به صنعت توریسم بهای زیادی می دهد؛ یکی از زیباترین شهرهای آلمان نیز شهر کُلن است! این شهر کلن به انگلیسی Cologne که چهارمین شهر بزرگ این کشور نیز هست، ایرانیان بسیاری را درون خود جای داده است و از همین رو مقصد مناسبی برای ایرانیانی است که قصد مهاجرت و یا سفر به کشور آلمان را دارند. شهر کلن از لحاظ فرهنگی و اقتصادی در کشور آلمان، از مهم ترین شهرهای این کشور به شمار می رود؛ این شهر فرهنگی تاریخی، در ایالت نوردراین وستفالن و با مساحتی حدود 405 کیلومتر مربع در غرب کشور آلمان قرار گرفته است. 

شهر کلن

قدمت شهر کلن آلمان 

همه ی اسناد تاریخی که از تاریخچه این شهر به جا مانده اند نشان می دهد که شهر کلن، سال 38 قبل از میلاد مسیح توسط رومی ها در این منطقه از کشور آلمان ساخته شده است.
اگر بخواهیم به وجه تسمیه شهر کلن بپردازیم، باید بگوییم که مانند دیگر شهرهای کشور آلمان، اسم شهر کلن هم از نام کولنیا کلائودیا آرا گرفته شده است؛ کولنیا آرا امپراتریس روم در زمان ساخت این شهر توسط رومی ها بوده است. ساخت یکی از بزرگترین کلیساهای کشور آلمان و تبدیل شدن این شهر به قطب مسیحیت شمال اروپا، همگی از اتفاق ها و نتایجی هستند که رومیان شرقی پس از جنگ های بسیار و غلبه بر روم غربی باعث آن شده اند؛ آنها بعد از جنگ با رومیان غربی باعث شدند تا این شهر به اندازه زیادی در امور مسیحیت در سراسر دنیا برخوردار شود.

عکس های شهر کلن آلمان

شاید برای شما جالب باشد که شهر کلن که در حال حاضر از لحاظ اقتصادی و صنعتی، یکی از بهترین شهرهای کشور آلمان در این دو زمینه است، در تاریخ ۳۰ مه سال ۱۹۴۲ میلادی و در اواخر جنگ جهانی دوم، بارها و بارها توسط متفقین بمبماران شده است؛ شهر کلن به عنوان یکی از بزرگترین شهر های کشور آلمان، آسیب بسیار زیادی در طول جنگ های جهانی دیده است؛ اما این موضوع باعث نشده است تا در حال حاضر نیز این شهر هنوز خرابه مانده باشد. مرمت و بازسازی مجدد آثار این شهر توسط آلمانی های سخت کوش و صلح طلب در گذشته باعث شده است تا شهر کلن بهتر از هر موقع دیگری در تاریخ این کشور خودنمایی کرده و تلفیقی زیبا از معماری جدید و معماری کلاسیک درون آن ایجاد شود.

مساحت و جمعیت شهر کلن 

آخرین سرشماری انجام شده در کشور آلمان نشان می دهد که جمعیت شهر کلن تقریبا یک میلیون و صد نفر هستند. در شهر کلن نسبت تعداد زنان به مردان به این صورت است که به ازای هر 1000 مرد، 1046 زن وجود دارد و زنان جمعیت بیشتری از این شهر را از آن خود کرده اند. تراکم جمعیت 2457 نیز در این شهر، کلن را به چهارمین شهر پرجمعیت آلمان تبدیل کرده است. جالب است بدانید که مهاجران کشور آلمان، بیش از 36 درصد جمعیت شهر کلن را در این منطقه به خود اختصاص داده اند و بزرگترین قشر مهاجر نیز مربوط به قوم ترک است.

جمعیت شهر کلن

فرهنگ و آداب و رسوم مردم کلن آلمان 

فعالیت های فرهنگی و هنری زیادی در این شهر زیبا انجام می شود؛ همچنین همانطور که در بالا گفته شد، شهر کلن از لحاظ فرهنگ و آداب رسوم ساکنان، شهری نسبتا غنی است. برای مثال اگر بخواهیم به بخشی از فرهنگ مردم کلن اشاره کنیم باید بگوییم که همه ساکنان این شهر به برنامه ریزی و نظم در کارها اهمیت زیادی می دهند. وقت شناسی و برنامه ریزی دقیق آن ها در کارهایشان باعث شده است تا آن ها از احساس امنیت بالایی برخوردار باشند و بتوانند به طور قابل قبولی برای هر بحران و یا مسئله ای، در وقت مناسب چاره و راه حل پیدا کنند.
 شاید همین موضوع باعث شده باشد تا خدماتی که شهرداری کلن به مردم خودش ارائه می دهد، بدون نقص بوده و تاخیری در انجام خدمت به مردم شهر وجود نداشته باشد! 
همچنین مورد دیگری که می توان آن را با فرهنگ مردم شهر کلن مرتبط دانست این موضوع است که مرزبندی بین مردم، اماکن و امور، برای آن ها از اهمیت به ویژه ای برخوردار است و همین علت است که باعث شده است تا زندگی شخصی و کار آن ها از هم جدا باشد و آن ها این دو مسئله را کاملا متمایز از یکدیگر ببینند. فرهنگ بازیافت برای مردم این شهر اهمیت خاصی دارد و همین موضوع آن ها را وا می دارد تا در تولید زباله و کربن دی اکسید، دقت خاصی داشته باشند و منابع طبیعی را بی رویه مصرف نکنند!

 آداب و رسوم مردم کلن

جالب است بدانید که یک عقیده سنتی در میان مردم این شهر وجود دارد و آن نیز این است که در گذشته رایج بوده است تا فعالیت زنان تنها به کلیسا، امور آشپزخانه و امور بچه داری محدود بشود؛ اما خوشبختانه با گذشت سالیان سال، حالا این طرز فکر تغییر کرده و زنان در این شهر از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. به طوری که بسیاری از کارمندان اداره شهر کلن را زنان تشکیل داده و بخشی از طبقه اجتماعی شهر کلن، مربوط به زنان این شهر می شود. پس انداز، سخت کوشی و احترام به تمام نژاد ها نیز از موارد دیگری است که مربوط به خصوصیات مردم شهر کلن می شود. 

محله های کلن آلمان 

  در این قسمت قصد داریم به بررسی محله های معروف این شهر پهناور بپردازیم و آن ها را با یکدیگر بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

عکس محله  های کلن آلمان

محله ارن فلدم 

از محله ارن فلدم که از سال 1888 عضوی از شهر کلن شده است، به عنوان محله سرزمین هنرمندان یاد می شود؛ علت این نامگذاری و معروفیت به این اسم نیز وجود کلوب ها، گالری های هنری و تئاتر های بسیاری است که همگی در این محله قرار گرفته اند.

مولهایم 

مولهایم که در سال 1322 میلادی شکل گرفته است، در سال 1914 به شهر کلن پیوست؛ علت معروفیت این محله در شهر کلن نیز وجود بهترین وخوشمزه ترین دنر کباب ها در این منطقه است که اگر قصد سفر به این شهر را دارید حتما باید آن را امتحان کنید!

مولهایم 

محله بلژیکی‌ ها 

همان طور که شاید حدس زده باشید، این محله ساکنان اهل بلژیک زیادی دارد؛ در این محله که یکی از جذاب ‌ترین و محبوب‌ ترین محله‌ های شهر کلن به شمار می رود، بوتیک ها و مغازه های بسیاری قرار دارند که اقدام به فروش اشیا عجیب و جالب میکنند.

نیپس

این محله، اغلب کارمندان شهر کلن را درون خود جای داده است؛ در اطراف محله نیپس، کافه‌ های سنتی و قدیمی و همچنین بوتیک ‌های شیک و فروشگاه ‌های خواربار فروشی ارگانیک قرار دارند.

نیپس

راتناو پلاتس 

این محله در پشت خیابان شلوغ و دانشجویی زول پیکر راتِناو پلاتس و بخش بمباران نشده کلن آلمان محسوب می شود.

مکان های دیدنی کلن آلمان

شهر کلن دیدنی های بسیار زیادی دارد؛ اگر قصد دارید به عنوان یک گردشگر به این شهر سفر کنید، باید از وجود جاهای دیدنی این شهر مطلع باشید تا بتوانید سفری عالی و به یاد ماندنی برای خودتان به رقم بزنید! در ادامه قصد داریم به بررسی تنها چند مکان دیدنی و مخصوص گردشگری این شهر بپردازیم :

موزه لودویگ  , سیتی هال شهر کلن

موزه لودویگ 

این موزه یکی از معروف ترین و دیدنی ترین جاذبه های توریستی در شهر کلن کشور آلمان به شمار میرود.هدف از موزه لودویگ که در سال 1976 میلادی ساخته شده است، این بوده است که این مکان بتواند جایگاهی برای حفاظت علمی و اصولی از ۳۵۰ قطعه هنری مدرن از هنرمندی به نام پیتر لودویگ باشد. پیتر لودیگ کسی بود که تمام قطعات هنری خود را بدون داشتن چشمداشتی به مردمان این شهر اهدا کرد؛ اما باید بگوییم که در حال حاضر این موزه، حافظ اثار کلاسیک و مدرن هنرمندان دیگر نیز هست و همه آن ها در در این موزه به معرض نمایش قرار داده میشوند.  

سالن شهر کلن 

سالن شهر کلن، یکی دیگر از جاذبه های توریستی این شهر است؛ این سالن که مرکز شهر کلن قرار دارد، قدیمی ترین سالنی است که نه تنها در کلن، بلکه در تمام کشور آلمان وجود دارد؛
وجود بیشتر از صد مجسمه در برج این ساختمان، باعث شده است تا به زیبایی این سالن افزوده شود و این ساختمان توجه هر بیننده ای را به خودش جلب کند. مرحله ساخت این ساختمان قدیمی و بلند که حالا بیشتر از یک قرن از عمرش گذشته است، در سال 1407 شروع شده است؛ همچنین در جنگ جهانی دوم نیز صدمات و خسارت های بسیار بدی به پیکره این بنا وارد شد و همین اتفاق کافی بود تا متصدیان این مکان، اقدام به بازسازی این بنا و یا ساخت از ابتدای قسمت هایی از این بنا کنند.

سالن شهر کلن 

خانه ۴۷۱۱، خانه عطر 

‏این ساختمان که در سال 1792 میلادی ساخته شده است، عنوان زیباترین خانه در شهر کلن آلمان را دارد. این خانه، خاستگاه به وجود آمدن و عرضه و معرفی بسیاری از برند های معروف اودکلن در جهان است. در طبقه همکف خانه 4711، عطر و اودکلن های معروف جهان به فروش می رسد و موزه ای کوچک در آن قرار گرفته که تاریخچه ی ساختمان را شرح می دهد.
‏شاید برای شما هم بسیار جالب باشد که واژه  ادوکلن، کلمه ای مرکب از دو واژه ادو و کلن است و تمام این عبارت در زبان فارسی، به معنای آب کلن می باشد!

کلیسای بزرگ سنت مارتین 

″کلیسای بزرگ سنت مارتین″ یک از جاذبه های گردشگری شهر کلن آلمان است. این کلیسا یک برج بزرگ دارد و جالب است بدانید که در بالای این برج هیچ صلیبی وجود ندارد. این بنا اگرچه در جنگ جهانی دوم آسیب بسیار زیادی دیده است، اما هنوز هم پابرجاست.

کلیسای بزرگ سنت مارتین

کلیسای کلن 

‎معروف ترین کلیسا در کشور آلمان، همین کلیسای اصلی شهر کلن است. از این کلیسا که دومین ساختمان بلند شهر را نیز دارد، چند صد سال به عنوان نماد شهر کلن یاد میشد.

‏‏ موزه رومانو- ژرمانی , کلیسای کلن

موزه رومانو ژرمانی 

موزه رومانو-ژرمانی، یک موزه مدرن در شهر کلن آلمان است. اگرچه ظاهر این موزه مدرن است، اما داخل آن تجهیزات و وسایل قدیمی رومیان به نمایش گذاشته شده است. 

پل‏ هوهنزولرن 

این پل یکی از هفت پلی است که بر روی رودخانه راین در شهر آلمان قرار دارد. عملیات ساخت این پل به سال 1907 میلادی بر میگردد.

باغ گل و گیاه 

این باغ که یکی از قدیمی ترین پارک های شهر کلن آلمان می باشد، فضای سبز بسیار زیبایی دارد و در سال 1920 میلادی، به باغ گیاه شناسی تبدیل شده و بیش از 10000 نوع گیاه در آن وجود داد.

پل‏ هوهنزولرن 

تله کابین کلن 

تله کابین شهر کلن نیز دیگر جاذبه ی گردشگری این شهر است و باغ وحش شهر را به باغ گیاه شناسی کلن وصل می کند. لازم به ذکر است که این تله کابین، یکی از مطمئن ترین و ایمن ترین تله کابین های قدیمی کشور آلمان است که از سال 1957 میلادی تا کنون فعالیت میکند!

شهر کلن المان برای زندگی

طبق آمارهای کشور آلمان در سال 2018، شهر کلن میزبانی 60 هزار دانشجو را به عهده داشت که این موضوع نشان از علاقه مهاجران خارجی به سفر و تحصیل در این شهر تاریخی و در عین حال مدرن است. اگر قصد مهاجرت و زندگی در کشوری همانند آلمان را دارید، شهر کلن می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما فارسی زبانان عزیز باشد.

شهر کلن المان برای زندگی

آب و هوای شهر کلن 

شهر کلن آب و هوای معتدل، مرطوب و بارانی دارد؛ اغلب این نوع آب و هوای شهر به دلیل تحت تاثیر قرار گیری این ناحیه توسط اقیانوس اطلس است. برخلاف این که در فصل زمستان این شهر بسیار سرد است، اما ساکنان آن یخبندانی در شهر خود مشاهده نمی کنند. از دیگر خصوصیات آب و هوایی شهر کلن می توان به این موضوع اشاره کرد که این شهر تابستان های متعدل همراه با وزش باد شدیدی دارد که در ماه های نوامبر تا مارس این شرایط وجود دارد. اگرچه که آب و هوای کلن در فصل های بهار و پاییز خنک تر است، اما می توان گفت که بهترین زمان برای سفر به این شهر، سفر در فصل تابستان است.

 آب و هوای شهر کلن 

نقشه کلن آلمان 

در  ادامه نقشه شهر کلن را می بینیم : 

نقشه کلن آلمان

سوالات متداول

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
بیشتر بخوانید
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.9 از 5 | از 100 کاربر