کوالالامپور

شهر کوالالامپور واقع در کشور مالزی و پایتخت این کشور است. کوالالامپور در سال های اخیر به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل شده است. سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا برای بازدید و تفریح به این شهر سفر می کنند. کوالالامپور بزرگترین و یکی از پیشترفته ترین شهر های مالزی می باشد. این شهر در ساحل غربی مالزی قرار دارد.
مساحت شهر کوالالامپور در حدود 243 کیلومتر مربع می باشد، همچنین بر اساس آخرین سرشماری در سال 2015 میلادی جمعیت این شهر در حدود 1 میلیون و 800 هزار نفر می باشد. این شهر دارای آسمان خراش ها و برج های بلند بسیاری می باشد. فرهنگ اصلی مردم این شهر ترکیبی از فرهنگ قوم های مالائی، هندی و چینی می باشد. فاصله شهر کوالالامپور از دریا در حدود 35 کیلومتر است. همچنین کوالالامپور در زبان مالائی به معنای محل برخورد روخانه ای گل آلود می باشد. این شهر در میان مردمان محلی آن به کی ال معروف است. تاریخ این شهر به سال 1850 میلادی باز میگردد. در آن سال تعدادی کارگر معدن که در جستجوی معادن جدید بوده اند در محل تلاقی رود گومبک با رود کلانگ، اقدام به حفر معدن کرده اند و پس از آن شهر کوالالامپور در این مکان ایجاد شد. این شهر در سال 1881 دچار آتش سوزی بسیار بزرگی شد و تمام خانه های آن که از جنس چوب بوده اند، نابود شد. پس از آن شهر بازسازی شد، به همین علت معماری این شهر بسیار جالب و دیدنی می باشد.
زبان رسمی کوالالامپور مالائی بوده و واحد پول این شهر رینگت می باشد، همچنین اختلاف ساعت آن با تهران حدود 4 ساعت و نیم می باشد.
کوالالامپور به دلیل نزدیک بودن به خط استوا دارای آب و هوای استوایی می باشد. شهر کوالالامپور در تمام فصل های سال دارای آب و هوای گرم و مرطوب بوده و میانگین دمای آن در حدود 27 درجه سانتی گراد می باشد. همچنین میانگین بارش باران در کوالالامپور حدود 250 سانتی متر است. گرمترین ماه سال در کوالالامپور مرداد و سرد ترین ماه های سال بهمن و اسفند هستند. مرداد ماه هوا بسیار گرم و شرجی است، بطور کلی بهترین زمان سفر به کوالالامپور فصل زمستان می باشد. در این فصل هوای این شهر مناسب تر از سایر نقاط سال می باشد.
هزینه ها در کولالامپور نسبت به سایر مقاصد گردشگری در دنیا مناسب تر می باشد. هزینه اقامت در هتل های این کشور برای هر شب اقامت از 150 هزار تومان شروع شده و تا 1 میلیون تومان برای هتل های فوق لوکس می باشد. همچنین هزینه خورد و خوراک در این شهر بسیار مناسب است.این شهر دارای جاذبه های دیدنی بسیاری برای گردشگران تور کوالالامپور می باشد. برخی از جاذبه های مهم کوالالامپور به شرح زیر است:
- ارتفاعات کامرون
- برج های دوقلو کولالامپور
- غار باتو کولالامپور
- تامان نگارا
- موزه ملی مالزی
- برج کی ال کوالالامپور
- پارک پروانه
- چاینا تاون
- معبد تیان هو
- پارک پرندگان کولالامپور
- گنتینگ هایلندز
- برجایا هیلز
- ساختمان سلطان عبدالصمد
شهر زیبای کوالالامپور دارای رستوران ها و کافه های بسیاری می باشد که انواع غذا ها و نوشیدنی های بین المللی را برای گردشگران تور کوالالامپور سرو می کنند. برخی از کافه های معروف این شهر بدین شرح است:
- رستوران بیژن
- خانه استیک کوالالامپور
- رستوران مارینیز آن 57
- رستوران هلی لانگ
- رستوران نامو
- کافه سوسیت
- قهوه خانه آنتی پودین


نظرات مردم درباره کوالالامپور

سارینا 30 تیر 97
3
کوالالامپور چه تمدنی داره آخه حیف ایران خودمون با این همه زیبایی نیست که نگردیم بعد بریم جایی مثل کوالالامپور
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای کوالالامپور

تور کوالالامپور نوروز 99
7 شب
ماهان
اسطوره بیستون
25 اسفند - 4 فروردین

تور مالزی 27 اسفند 98
7 شب
ماهان
کهن آکام پارسیان
27 اسفند - 6 فروردین

تور مالزی 11 اسفند 98
8 شب
ماهان
ندا پرواز
11 اسفند - 20 اسفند

تور کوالالامپور نوروز 99
7 شب
ماهان
گلبرگ سیر
25 اسفند - 9 فروردین

تور مالزی 4 و 14 و 16 اسفند 98
7 شب
ماهان
ندا پرواز
4 اسفند - 26 اسفند

تور کوالالامپور 4 و 9 اسفند 98
7 شب
ماهان
اسطوره بیستون
4 اسفند - 17 اسفند

تور مالزی نوروز 99
7 شب
ماهان
اوج ماندگار
25 اسفند - 8 فروردین

تور مالزی بهمن و اسفند 98
7 شب
ماهان
همیشه سفر
9 اسفند - 17 اسفند