کشور هند

زمان مطالعه: 6 دقیقه
بروزرسانی: 1402/12/21
بازدید: 22384
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

بدون هیچ شک و تردیدی اگر بخواهیم لیستی از عجیب ترین کشورهای جهان تنظیم کنیم، مطمئنا باید نام هند را در بالای لیست قرار دهیم. هند به انگلیسی India یکی از کشورهای عجیب و خاص جهان است که در هر لحظه می توانید در آن اتفاقات مختلف، شگفت انگیز و خارق العاده را مشاهده کنید. در این مطلب قصد داریم نگاهی به کشور هند انداخته و در رابطه با این کشور توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

هند

نام قدیمی کشور هند

بیایید نگاهی به ریشه و نام قدیمی کشور هند بیاندازیم؛ در گذشته این منطقه را بهارات می نامیدند. در حال حاضر نام جدید این کشور یعنی هندوستان از فارسی شده واژه سانسکریت سیندو گرفته شده است. سیندو یکی از رودخانه های کشور هند بوده و فارسی شده آن هندو است؛ به همین دلیل است که امروز به این کشور هندوستان یا سرزمین هندوها گفته می شود.

جاهای دیدنی هند - زیباترین مکان های دیدنی هند برای گردش

 موقعیت جغرافیایی و مساحت هند

از نظر موقعیت جغرافیایی، هند کشوری در جنوب آسیا بوده و بخش گسترده ای از شبه قاره هند را در بر می گیرد. پایتخت این کشور دهلی نو است و بزرگترین شهر هند بمبئی نام دارد. از نظر جغرافیایی کشور هندوستان در شمال غربی با پاکستان همسایه بوده و در شمال این کشور چین، بوتان، نپال و تبت قرار گرفته اند. در سمت شمال شرقی هند برمه و بنگلادش به عنوان همسایه های کشور هندوستان شناخته می شوند. در غرب، این کشور با خلیج بنگال و از جنوب با دریای عمان و اقیانوس هند مرز آبی دارد. از نظر مساحت هند هفتمین کشور جهان بوده و پهناوری آن 3287263 کیلومتر مربع است. بیشتر خاک این کشور شامل زمین های پست و هموار بوده و در شمال آن شاهد رشته کوه هیمالیا هستیم.

مساحت هند

پایتخت هند

همان طور که اشاره کردیم، پایتخت هند شهر بسیار زیبای دهلی نو است. در واقع دهلی نو منطقه شهری درون کلانشهر دهلی به حساب می آید و در حال حاضر مرکز حکومت و ناحیه پایتخت کشور هند محسوب می شود. در طی سال ها شاهد تغییرات مختلفی در دهلی نو بودیم و همین موضوع سبب گشته تا در حال حاضر این شهر به عنوان یک شهر پیشرفته در کشور هند شناخته شود.

پایتخت هند

خصوصیات اخلاقی مردم هند

اگر علاقه مند هستید تا به کشور زیبای هند سفر کرده و از این کشور خاص بازدید کنید لازم است تا اطلاعات کافی در رابطه با خصوصیات مردم هند داشته باشید. اولین خصوصیات بارز مردم هند مهربانی آن ها است. در صورتی که مردم هند با گردشگران خارجی مواجه شوند، به سرعت با آن ها صمیمی شده و شروع به پرسیدن سوال های مختلفی می کنند. این موضوع ممکن است برای بسیاری از افراد که شخصیت درونگرایی داشته باشند به عنوان یک چالش محسوب شود و کمی آن ها را معذب کند، اما مطمئن باشید که پس از یک یا دو روز به راحتی با این خصوصیت مردم هند کنار می آیید.
ویژگی دیگر مردم هند احترام گذاشتن به بزرگترها است. افرادی که سن و سال بالایی دارند، به خصوص پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ ها برای مردم این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. نکته بسیار مهم و حائز اهمیت آن است که مردم هند بسیار خرافاتی بوده و اعتقادات بسیار عجیب مذهبی دارند. مهم است که بدانید نباید با اعتقادات مذهبی مردم هند شوخی کرده و به آن ها بی احترامی کنید. پیشنهاد ما این است که حتماً پیش از ورود به اماکن مذهبی مردم هند به خوبی رفتار آن ها را ببینید و تلاش کنید تا مثل آن ها باشید، چرا که کوچکترین بی احترامی می تواند شما را با مشکل مواجه کند.

خصوصیات اخلاقی مردم هند

آب و هوای هند

کشور هند از نظر آب و هوایی بسیار تحت تاثیر رشته کوه هیمالیا و صحرای تار است و همین موضوع باعث شده تا شاهد آب و هوای عجیبی در کشور هند باشیم. در این بخش آب و هوای هند را در فصول مختلف سال مورد بررسی قرار می دهیم.

تاج محل - تاج محل در واقع مکانی به منظور گرامیداشت ممتاز بانو است که به فرمان همسرش شاه جهان ساخته شد.

فصل بهار

فصل بهار یکی از فصول زیبا و خاص در کشور هند است که شما می توانید جلوه های شگفت انگیزی از طبیعت را در این فصل مشاهده کنید. نکته مهم این است که در فصل بهار شاهد برگزاری فستیوال های خاص مثل جشن رنگ مردم هند نیز هستیم. اگر علاقه مند هستید تا در یک فصل زیبا و شگفت انگیز به کشور هند سفر کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا حتماً بهار را برای سفر خود انتخاب کنید.

آب و هوای هند

فصل تابستان

از نظر آب و هوایی در مناطق مرکزی و جنوبی هند در فصل تابستان شاهد آب و هوای گرم و خشکی هستیم. از آن جایی که در شمال این کشور رشته کوه هیمالیا وجود دارد، در این مناطق آب و هوا بسیار مطبوع و دلنشین است و همین موضوع باعث شده تا گردشگرانی که قصد دارند تا در فصل تابستان به کشور هند سفر کنند، عموما به سراغ تفرجگاه های کوهستانی هند در شمال این کشور بروند. در واقع اکثر این تفرجگاه ها از مکان هایی الهام گرفته شده اند که انگلیسی ها برای دور شدن از گرمای طاقت فرسای هند در ارتفاعات کوهستانی و مناطق ییلاقی به وجود آوردند و در حال حاضر نیز شاهد تفرجگاه های مختلفی در مناطق شمالی این کشور هستیم.

فصل پاییز

فصل پاییز زمانی است که شاهد افزایش باران های موسمی در کشور هند هستیم. گردشگران در مواجه با باران های موسمی به دو دسته تقسیم می شوند. برخی از این افراد به هیچ عنوان در فصولی که شاهد افزایش بارش باران های موسمی هستیم به کشور هند سفر نمی کنند، اما دسته دیگر عاشق چنین وضعیت آب و هوایی هستند و تلاش می کنند تا در فصل پاییز به کشور هند سفر کنند.

فصل پاییز هند

فصل زمستان

کشور هند در مواجهه با فصل زمستان به دو بخش تقسیم می شود. در مناطق مرکزی و جنوبی این کشور در این فصل آب و هوای مطبوع و مناسبی وجود دارد، اما مناطق شمالی درگیر زمستان های سرد و پربرف خواهند شد. اگر به دنبال یک آب و هوا مطلوب در مناطق جنوبی هند هستید، به شما پیشنهاد می دهیم تا فصل زمستان را برای سفر انتخاب کنید. البته باید به این نکته توجه کرد که در این زمان به دلیل شرایط خوب آب و هوایی گردشگران بسیار زیادی به این مناطق سفر می کنند و همین موضوع می تواند هزینه سفر شما را افزایش دهد.

هزینه سفر به هند | چقدر برای سفر به هند باید هزینه کرد؟

در سفر به هند از کجاها دیدن کنیم؟

هند یکی از کشورهای قدیمی است که بخاطر جاذبه های گردشگری فوق العاده اش سالانه گردشگران بسیاری را از کشورهای مختلف دنیا میزبانی می کند. از همین رو به معرفی تعدادی از زیباترین مکان های دیدنی این کشور می پردازیم:

 • تاج محل
 • شهر مقدس وارانسی
 • معبد طلایی آمریتسار
 • جیزآلمر
 • قلعه سرخ
 • مسجد مکه، حیدرآباد
 • قلعه عامر، جیپور
 • سواحل گوا
 • غارهای الورا
 • پارک ملی پریار 

اختلاف ساعت ایران و هند - اختلاف ساعت بین ایران و هند چقدر است؟

شهرهای توریستی هند

کشور هند از نظر گردشگری به عنوان یک کشور خاص و شگفت انگیز محسوب می شود. در این کشور شاهد جاذبه های طبیعی، تاریخی و تفریحی مختلفی هستیم. همین موضوع سبب شده تا اکثر شهرهای این کشور به عنوان مکان های توریستی شناخته شوند. در این بخش مهم ترین شهرهای توریستی کشور هند را نام برده و شما را از وجود آن ها مطلع می کنیم.

 • دهلی نو
 • گوا
 • حیدر آباد
 • بمبئی
 • کلکته

شهرهای توریستی هند

کشورهای همسایه هند کدامند؟

این کشور زیبای توریستی با جاذبه های گردشگری فوق العاده اش با کشورهای پاکستان، نپال، بوتان، چین، بنگلادش و برمه هم مرز است و خود را در بین آن ها می بیند.

واحد پول هند - واحد پول کشور هند چیست

نام قدیمی کشور هندوستان چیست؟

هودو، نامی است که در یکسری از کتب تاریخی بسیار قدیمی به کشور هند امروزی نسبت داده اند. هودو ریشه ای عبری دارد.

نقشه هند

اگر قصد دارید تا یک سفر فوق العاده به هند داشته باشید، به شما پیشنهاد داد تا حتماً پیش از سفر نگاهی به نقشه هند انداخته و اطلاعات مختلفی را از روی نقش استخراج کنید. برای کسب اطلاعات کامل می توانید سراغ نقشه های دیجیتالی مثل گوگل مپ رفته و از آن استفاده کنید. شما می توانید بر روی نقشه موقعیت جغرافیایی کشور هند، محل قرار گیری هر شهر و اطلاعات جغرافیای در مورد جاذبه های گردشگری هند را به راحتی به دست بیاورید.

نقشه هند

سوالات متداول

نظرات کاربران

 1. الناز الناز 1402/10/11
  1 نفر پسندیدند
  یعنی بریم هند شاهرخ خانو تو خیابون میبینیم؟ 😁
 2. مرضیه مرضیه 1402/10/11
  2 نفر پسندیدند
  تور هند الان قمتش حدودا چنده؟
 3. ارغوان ارغوان 1402/10/09
  3 نفر پسندیدند
  من اونجا درس خوندم با اینکه سطح دانشگاهاش بالاتر از ایرانه ولی زیاد با ایرانیا خوب برخورد نمیکنن

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید
بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.1 از 5 | از 136 کاربر