کشور مالزی

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر | زمان مطالعه : 5 دقیقه

آسیا همواره قاره عجیب و شگفت انگیزی بوده و همین موضوع سبب گشته تا کشورهای موجود در این قاره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشند. یکی از کشورهای خاص آسیا، مالزی است که در جنوب شرقی این قاره قرار گرفته و از آن به عنوان یک کشور مدرن یاد می شود و سالانه گردشگران زیادی با تور مالزی به این کشور می روند.

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به کشور زیبا و خاص مالزی انداخته و در رابطه با آن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این کشور مدرن صحبت کنیم.

 

مالزی

 

آشنایی با مالزی مدرن ترین کشور آسیای جنوب شرقی

کشور مالزی در سال های اخیر تغییرات بسیار زیادی کرده است و همین موضوع سبب شد تا این کشور بتواند مسیر رشد و تکامل خود را با سرعت بسیار زیادی طی کند. امروزه می توان مالزی را برای کشورهای در حال توسعه به عنوان یک الگو در نظر گرفت، چرا که این کشور توانسته مسیر تبدیل شدن از یک کشور جهان سومی به یک کشور مدرن و توسعه یافته را با سرعت بسیار زیادی طی کند.

اگر بخواهیم نگاهی به این کشور بیاندازیم و شما را با مالزی آشنا کنیم باید گفت که پایتخت و بزرگترین شهر در مالزی کوالالامپور است.

 زبان رسمی مردم مالزی، مالایی بوده و حکومت این کشور پادشاهی مشروطه فدرال با دو مجلس قانونگذاری است که از سال ۱۹۵۷ تا به امروز این سیستم حکومت در کشور مالزی وجود دارد.

مساحت کل کشور مالزی 329758 کیلومتر مربع بوده و 0.3 این مساحت را آب تشکیل می دهد. واحد پول مالزی نیز رینگیت است.

جمعیت مالزی

از نظر جمعیت کشور مالزی 43 امین کشور جهان بوده و در حدود ۳۷ میلیون نفر جمعیت دارد. رشد جمعیت کشور مالزی بسیار زیاد بوده و یکی از نکات مهم این است که تراکم جمعیتی در این کشور به نحوی که در هر کیلومتر مربع در این کشور تنها ۹۲ نفر زندگی می کنند.

رشد اقتصادی و وضعیت مناسب کشور مالزی در حوزه های مختلف باعث شده تا شاهد افزایش و رشد جمعیت این کشور باشیم.

حکومت مالزی این کشور را به دو بخش مالزی غربی و شرقی تقسیم کرده است و شاهد ۱۳ استان در این کشور هستیم. در اصطلاحات این کشور، به هر استاندار مناطق مالزی شاه می گویند.

مالزی جزو کشورهایی است که ثابت می کند ارتباط مستقیمی همواره بین اقتصاد و جمعیت یک کشور وجود دارد و اگر اقتصاد یک کشور در بستر سالم رشد کند، شاهد بالا رفتن جمعیت کشور به شکل قابل قبولی هستیم.

 نکته مهم این است که افزایش یک باره جمعیت به عنوان نشان دهنده وضعیت مناسب اقتصاد یک کشور نیست، بلکه برقراری تعادل است که می تواند نشان دهنده شرایط مناسب یک کشور باشد.

 

واحد پول کشورها - اگر زیاد سفر می کنید و یا به پول کشورهای مختلف علاقه مند هستید بر روی لینک کلیک کنید.

 

کشور مالزی

 

 به عنوان مثال هند به عنوان یک کشور پر جمعیت محسوب می شود، اما به دلیل عدم تعادل رشد جمعیت در این کشور شاهد وضعیت بد اقتصادی هستیم.

خوشبختانه مالزی تمام تلاش خود را کرده تا در بخش های مختلف به نقطه تعادل قابل قبولی دست پیدا کند و این نشان از داشتن برنامه ریزی بلند مدت در حکومت مالزی است.

از نظر جمعیت شناسی مردم ساکن مالزی جز سه دسته کلی مالایی، چینی و هندی هستند. اگر بخواهیم درصد هر یک از این نژادها را مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که ۶۰ درصد از مردم مالزی از نژاد مالایی، ۲۷ درصد از نژاد چینی و ۱۲ درصد هندی هستند. در نهایت نیز یک درصد شامل نژادهای دیگر می شود.

دین و مذهب مالزی

بر اساس قانون اساسی کشور مالزی، دین رسمی این کشور اسلام است. بر طبق آمارهای منتشر شده در حدود ۶۱ درصد از مردم مالزی مسلمان هستند. نکته مهم این است که از بین مسلمانان این کشور مالزی درصد بسیار زیادی سنی شافعی هستند و علاوه بر آن، شاهد فرقه های دیگری مثل صوفیه و اسماعیلیه نیز در این کشور هستیم.

موضوع حائز اهمیت این است که مالزی یک کشور چند دینی بوده و با وجود این که اسلام در مالزی به عنوان دین رسمی شناخته می شود، با این حال شاهد وجود ادیان مختلفی مثل بودایی، مسیحیت و هندو در این خاک هستیم.

نکته ای که باید بدانید این است که قانون اساسی مالزی از لحاظ نظری آزادی مذهبی را تضمین کرده است، اما برای جلوگیری از وجود اتفاقات ناگوار مذهبی، دولت تلاش کرده تا در حوزه های مختلف روش های پیشگیرانه ای را انجام داده و فعالیت های چون احداث ساختمان های مذهبی را با محدودیت مواجه کند.

 

دین مردم مالزی

 

آب و هوای مالزی

اگر قصد دارید تا به کشور زیبای مالزی سفر کنید، یکی از نکات بسیار مهم که باید بدانید این است که آب و هوای این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور شرایط خاصی دارد.

مالزی کشوری بر روی خط استوا بوده و آب و هوای آن به همین دلیل استوایی است و در بیشتر ماه های سال شاهد آب و هوای گرم، مرطوب و بارانی در کشور مالزی هستیم.

در ادامه نگاهی به آب و هوای مالزی در فصل های مختلف سال انداخته و توضیحاتی را به شما ارائه می دهیم.

 

آب و هوای مالزی

 

فصل بهار

فصل بهار یکی از فصول کم بارش و کم رطوبت در مالزی است. در این فصل شاهد کاهش شدید بارش های موسمی هستیم و به همین دلیل بهار یکی از فصول مناسب برای سفر به مالزی است و گردشگران تلاش می کنند تا سفر خود را در این فصل برنامه ریزی کنند. چرا که بارش باران های موسمی می تواند مشکلات مختلفی را برای سفر شما به وجود بیاورد.

 اگر دوست دارید تا به یک کشور در استوا سفر کنید، بهتر است تا زمان هایی را برای سفر خود انتخاب کنید که آن کشور کمترین میزان بارش موسمی وجود دارد. زمانی که به انتها فصل بهار نزدیک می شویم، دمای هوا در مالزی کم کم افزایش پیدا کرده و آفتاب مالزی سوزان می شود. به همین دلیل بهتر است تا در اواخر بهار حتماً با چتر به بیرون رفته و کرم ضد آفتاب بزنید تا آفتاب این کشور پوست شما را نسوزاند.

فصل تابستان

مثل هر کشوری، تابستان های مالزی گرم ترین فصل سال بوده و شاهد بارش بسیار کم در این کشور هستیم. آفتاب این کشور در برخی از روزهای سال بسیار آزاردهنده می شود، به همین دلیل از گردشگران در فصل تابستان به مالزی سفر نمی کنند و تابستان جزء زمان های کم گردشگر مالزی به حساب می آید.

فصل پاییز

فصل پاییز زمانی است که شاهد باران های موسمی در سراسر کشور مالزی هستیم. این باران ها بسیار طولانی و زیاد هستند و حتی مسئله باعث به وجود آمدن سیل نیز می شود.

بارانی ترین ماه سال در کشور مالزی و همچنین سردترین زمان ماه نوامبر است. اگر با بارش باران های موسمی مشکلی ندارید، این زمان گزینه خوبی برای سفر به کشور مالزی است، چرا که بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند تا در روزهای کم بارش به کشور مالزی سفر کنند.

فصل زمستان

زمستان زمان خوبی برای سفر به مالزی است، چون در این فصل آب و هوای مطبوع و مناسبی در کشور مالزی وجود داشته و انجام تفریحاتی مختلف مثل تفریحات ساحلی و آبی در زمستان بسیار لذت بخش است.

 پیشنهاد ما این است که در فصل زمستان و در ماه های دی یا بهمن سفر خود به مالزی را برنامه ریزی کرده و به این کشور زیبا بروید. نکته مهم این است که علاوه بر خوب بودن وضعیت آب و هوای مالزی در این ماه ها، شاهد برگزاری فستیوال های مختلف در کشور مالزی در این زمان هستیم.

نقشه مالزی

اگر دوست دارید تا سفر خاص و هیجان انگیزی به کشور مالزی داشته باشید، بهتر است تا دانش و آگاهی خود را در رابطه با این کشور به طرز چشمگیری افزایش دهید. بهترین روش برای رسیدن به این هدف این است که از نقشه مالزی استفاده کرده و با کمک نقشه بیشتر با این کشور آشنا شوید.

استفاده از نقشه های دیجیتالی و هوشمند مثل گوگل مپ می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات بیشتری را در رابطه با این کشور به دست بیاورید.

 

نقشه مالزی

 

پرچم کشور ها - مشاهده ی پرچم تمامی کشور ها

 

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره همه چیز درباره کشور مالزی

شهاب مرداد 1397
مالری به نظر من جایه خوبیه برای اقامت
امتیاز 5 از 5 | از بین 114 کاربران به همه چیز درباره کشور مالزی