ژاپن

ژاپن مجمع الجزایری در آب های اقیانوس آرام است. این کشور که در آسیای شرقی واقع شده است، هم اکنون یکی از قدرت های اصلی اقتصاد جهان محسوب می شد و در زمینه تولید ناخالص داخلی رتبه سوم جهان را به خود اختصاص داده است. ژاپن کشوری است که توسط پادشاه و یک قانون اساسی اداره می شود. همان طور که پیش از این اشاره کردیم، ژاپن یک مجمع الجزایر است و کشور های چین، کره شمالی، کره جنوبی و روسیه با آن دارای مرز مشترک آبی هستند. البته گردشگران تور ژاپن جالب است بدانید که کشور کره در گذشته جز مرز های ژاپن بوده و در جنگ جهانی دوم این مناطق را که حدود 4.5 درصد از کل کشور را تشکیل می دادند، از دست داد. و اما امروزه این کشور دارای مساحتی حدود 377962 کیلو متر مربع بوده و طبق سرشماری سال 2016 حدود 127 میلیون نفر را در خود جای داده است.
پایتخت ژاپن شهر بزرگ و زیبای توکیو است، این شهر با داشتن حدود 36 میلیون نفر جمعیت، دهمین شهر پر جمعیت جهان است. لازم به ذکر است که توکیو یکی از توریستی ترین پایتخت های جهان و همچنین از گران ترین آن ها است. رشد و توسعه ژاپن در واقع به دوران جنگ جهانی دوم باز می گردد. در جنگ جهانی دوم، ژاپن جزء نیرو های متفقین بود و در مقابل متحدین می جنگید. اما پایان این جنگ برای کشور ژاپن، پایان تلخ و فراموش ناشدنی بود، چرا که آمریکا پس از جنگی طولانی مدت با ژاپن در آب های اقیانوس آرام، هیروشیما و ناکازاکی را بمبماران اتمی کرد و ژاپن به ناچار تسلیم آمریکا شد. ژاپن پس از شکست در جنگ با یک برنامه ریزی فشرده به رشد و توسعه اقتصادی چشمگیری دست پیدا کرد و امروزه همان طور که همه می دانیم به یکی از قطب های اقتصاد و قدرت های صنعتی جهان مبدل شده است.
ریشه نام ژاپن به مردم ژاپن کشورشان را با نام نیپون کوکو که به معنی خاستگاه خورشید است خطاب می کنند. ژاپنی ها بر این باورند که کشورشان اولین سرزمینی است که خورشید بر آن تابیده است. برخی باستان شناسان طبق مطالعاتی که در زمینه دیرینگی کشور ژاپن انجام دادند سابقه زندگی و سکونت بشر را در این کشور به دوران پارینه سنگی پسین نسبت داده اند.
از لحاظ جغرافیایی ژاپن کشوری کوهستانی می باشد و اغلب جزایر آن شدیدا زلزله و آتشفشانی هستند. طبق آمار موجود در این زمینه، حدود 1500 زلزله در سال و در کشور ژاپن رخ می دهد. بلند ترین نقطه کشور ژاپن قله کوه فوجی است که دارای ارتفاعی حدود 3776 متر می باشد. از جمله منابع طبیعی این کشور می توان به 10 رودخانه بزرگ و حدود 12 دریاچه آن اشاره کرد. البته گردشگران تور ژاپن جالب است بدانید که این کشور از لحاظ دارای بودن مواد معدنی و طبیعی و همچنین ثروت های زیر زمینی و زمینی از جمله فقیر ترین کشور های جهان به حساب می آید.
زبان رسمی کشور ژاپن، ژاپنی است. آیین باستانی این کشور شینتو است و مردم آن معتقدند که اماتراسو که به معنی الهه خورشید است، نگهبان سرزمین های اجدادی آن ها است و خاندان سلطنتی و پادشاهان را از نسل خدایان بر می شمارد.
کشور ژاپن که هر قسمت از آن توسط آب های اقیانوس آرام محصور شده است، دارای آب و هوای گوناگونی در مناطق مختلف می باشد. این کشور در طول سال 4 فصل را تجربه می کند. شمال آن اغلب دارای زمستان های سرد، طولانی و پر برفی و جنوب آن دارای تابستان های بسیار گرم و زمستان های تقریبا معتدل می باشد. میزان بارش باران در کشور ژاپن چیزی حدود 1800 میلی متر در سال است.
کشور ژاپن یکی از مقاصد گردشگری محبوب در جهان است و سالانه گردشگران زیادی تور ژاپن را برای سفر انتخاب می کنند. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مقاله برخی از جاذبه های گردشگری، رستوران ها، کافه ها و مراکز خرید آن را برای کاربران و گردشگران عزیز معرفی کنیم تا در سفر به ژاپن از آن ها دیدن کرده و لذت ببرند.
جاذبه های گردشگری، تفریحات و مکان های دیدنی ژاپن
رستوران ها:
کافه ها:

نظرات مردم درباره ژاپن

سهام 10 مرداد 97
2
ژاپن خیلی خیلی گرونه هزینه سفرش نجومی در میاد اونم با این وضعیت الانمون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر