ونیز


ونیز یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا می باشد که در شمال این کشور واقع شده است. این شهر مملو از زیبایی های وصف ناپذیر و طبیعی است که هر گردشگری را مجاب می کند تا برای یک بار هم که شده از آن بازدید به عمل آورد. سالانه میلیون ها توریست و گردشگر از این شهر دیدن می کنند و آن را مقصد گردشگری خود قرار می دهند. ونیز هرساله میزبان جشنواره ها و فستیوال های بسیار مهمی می باشد که در سطح جهانی مطرح هستند.

قدمت این شهر در حدود 1500 سال می باشد. شهر ونیز به شهر کانال ها شهرت دارد و دارای 117 جزیره بوده که این جزیره ها خود بخشی از جذابیت های ونیز به شمار می روند و گردشگران تور ونیز از آن ها بازدید می کنند. همچنین 417 پل، 177 کانال و 127 میدان در این شهر زیبا وجود دارد. این شهر به طور تقریبی دارای 60 هزار نفر جمعیت بوده و مساحت آن حدود 414 کیلومتر مربع است. شهر ونیز دارای آب و هوای مدیترانه ای بوده که زمستان های آن سرد و تابستان های آن گرم و مرطوب می باشد که گردشگران تور ایتالیا باید به آن توجه کنند. ونیز دارای مکان های تاریخی مهمی می باشد که اغلب آن ها در مرکز شهر واقع شده اند. یک نکته جالب که در رابطه با شهر ونیز وجود دارد این است که در این شهر هیچ خودرویی وجود ندارد و از این لحاظ در جهان شهری خاص به حساب می آید، حمل و نقل در ونیز به واسطه قایق انجام می شود، به همین دلیل هوای آن پاک و سالم است.
برخی از جاذبه های گردشگری که در این شهر وجود دارد و گردشگران تور ونیز می توانند از آن ها دیدن کنند عبارت اند از: کلیسای جامع سن مارکو، بورانو، قصر داجه، لیدو و موزه Peggy Guggenheim Collection و جزیره مورانو. 

گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر