همه چیز درباره کشور پرتغال

زمان مطالعه: 7 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/11
بازدید: 20934
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

پرتغال به انگلیسی Portugal شاید یکی از رویایی ترین نقاط جهان برای شروع زندگی جدید باشد و اگر مهاجرت به اروپا ذهنتان را مشغول کرده، می توانید در یک راهنما کامل شاهد معرفی کشور پرتقال، بررسی هزینه زندگی، آب و هوا، بهترین شهرهای کشور پرتغال برای زندگی، مشکلات سکونت در این کشور و همینطور آداب و رسوم پرتغال را به سادگی بخوانید. پرتغال جزء کشورهایی با کیفیت زندگی بالا در اروپا شناخته می شود و تمام این ویژگی ها به لطف وجود مناظر جذاب، بکر و قرون وسطایی در این نقطه از جهان قرار گرفته است. نام رسمی این کشور "جمهوری پرتغال" و در زبان پرتغالی Portuguesa است، همچنین "پرتغالی" زبان رسمی این نقطه از دنیا است.

کشور پرتغال

مساحت و جمعیت پرتغال

پرتغال Portuguesa کشوری با حدود 11 میلیون جمعیت در اروپا است و باید گفت که این کشور عضو اتحادیه های جهانی نیز می باشد. اتحادیه اروپا تنها یکی از اتحادیه هایی است که می توان به آن اشاره کرد. جمهوری پارلمانی، شیوه حکومتی در کشور پرتغال بوده و امروزه این کشور در لیست بهترین کشور های توسعه یافته جهان قرار گرفته است. با نگاهی به غربی ترین بخش در اروپا می توان شاهد کشوری در همسایگی اسپانیا بود، کشوری که در کنار اقیانوس اطلس قرار گرفته است، آزور و مادیرا نیز بخش هایی از خاک این کشور هستند.

گشت و گذار در زیباترین شهرهای اروپا

محل قرارگیری کشور پرتغال، جنوبی ترین قسمت قاره اروپا باعث همسایگی این کشور با جزیره ایبری شده است. همسایه شرقی این کشور، اسپانیا است و می توان گفت که پرتغال در شمال به اسپانیا منتهی می شود. باید بدانید که مساحت این کشور ۹۲٬۲۱۲ کیلومتر می باشد، پرتغال از جمله کشورهایی است که طی سالیان متمادی، مورد توجه مردم جهان قرار گرفته است. ویژگی های منحصربه فرد در این گوشه از جهان، سهم بسزایی در بیشتر شناخته شدن پرتغال داشته است.

کاهش نرخ زاد و ولد و نرخ جمعیت در این کشور یکی از اصلی ترین نگرانی های دولت فعلی پرتغال به شمار می رود، به همین دلیل امروزه پرتغال از جمله کشورهای متقاضی جذب مهاجران در جهان محسوب می شود. 

جمعیت پرتغال

پایتخت کشور پرتغال

پایتخت پرتغال، لیسبون به عنوان یکی از بزرگ ترین شهرها (کلان شهر) در این کشور نیز شناخته می شود، این شهر در بخش جنوبی پرتغال قرار گرفته است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پرتغال از نظر تلفظ شباهت بسیار زیادی به پورتوکاله که جزء کلان شهرهای شمالی این کشور شناخته می شود، نیز دارد.

لیسبون پایتخت پرتغال

زندگی در کشور پرتغال چگونه است؟

برای معرفی کشورها می توان به موضوعات و ویژگی های مختلفی اشاره کرد، شاید برای معرفی این کشور می توان تنها از یک کلمه ساده یعنی "سکوت" استفاده کرد، پرتغال را همه به آرامش و سکوت می شناسند. البته نباید فراموش کنیم که هیچ نقطه ای در جهان از همه جهات، کامل نیست، اما شاید پرتغال از این قاعده هم مستثنی باشد. نکات مثبت متعددی در زندگی کردن در کشور پرتغال وجود دارد که شاید آب و هوا عالی یکی از هزار موضوعی است که می توان به آن پرداخت، البته که هزینه کم برای زندگی در این کشور نیز یکی دیگر از مهم ترین پارامترها به شمار می رود. سواحل بسیار زیبا در پرتغال و همینطور آرام فوق العاده این کشور، از جمله موضوعات مهم دیگری است که در شناخت هر چه بیشتر این کشور باید به آن اشاره کرد. اگر شما هم به دنبال تصویری سازی از پرتغال هستید و دلتان نمی خواهد تا تنها نکات مثبت زندگی یا سفر به پرتغال را مرور کنید، قطعا باید بدانید که این کشور همچون سایر نقاط دنیا، نکات منفی کمی نیز دارد!

زندگی در کشور پرتغال

بوروکراسی یکی از ابعاد زندگی در پرتغال است، اگر فردی قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشد، قطعا با پدیده ای به نام "بروکراسی" مواجه خواهد شد و وقتی پرتغالی ها با این موضوع مواجه می شوند، هیچ تعجبی از خود نشان نمی دهند. پرتغال به 18 ناحیه یا منطقه تقسیم شده که اداره امور هر نقطه جزء وظایف شهرداری های خاص است، شاید جالب باشد که بدانید شهرداری ها در پرتغال "کانسله" نام دارند. سفارتخانه های اصلی پرتغال در پورتو واقع شده اند، اصلی ترین فرودگاه های این کشور در پورتو، لیسبون و فارو قرار گرفته اند. Beja’s از جمله اصلی ترین فرودگاه های پرتغال شناخته می شود و پروازهای فصلی در این فرودگاه انجام می گیرد.

اگر به هزینه سفر یا زندگی در پرتغال فکر می کنید، باید این نکته را هم بدانید که هزینه زندگی در پرتغال حتی برای مدتی کوتاه کاملا به نقطه ای که برای زندگی در این کشور انتخاب می کنید، وابسته است. لیسبون و کاسکایس از جمله شهرهای گران قیمت در فهرست شهر های پرتغال هستند که خرج زندگی در آن ها به مراتب بیشتر از سایر نقاط این کشور است. پورتو معمولا به عنوان یکی از شهرهای گران قیمت پرتغال از نظر هزینه اجاره آپارتمان شناخته می شود و البته که مدیریت هزینه ها در پرتغال با تغییر مقصد اقامت امکانپذیر خواهد بود.

زندگی در پرتغال

ایالت های پرتغال کدامند؟

کشور پرتغال به هفت ناحیه: جزیره مادیرا، منطقه شمال پرتغال، پرتغال مرکزی، لیسبون، منطقه آلنتجو، الگاروه و جزایر آزور تقسیم بندی شده است که دو ناحیه آن یعنی جزایر آزور و جزیره مادیرا به صورت خودمختار هستند. همچنین این کشور دارای 18 ایالت است که عبارت‌اند از:

آویرو (Aveiro)لیریا(Leiria)بیجا (Beja)
لیسبون(Lisbon)براگا (Bragança)پورتالگره(Portalegre)
براگانگا (Bragança)پورتو (Porto)کاستلو برانکو (Castelo Branco)
سانتارم(Santarém)کویمبرا (Coimbra)ستوبال(Setúbal)
اورا (Évora)ویانا دو کاستلو(Viana do Castelo)فارو(Faro)
ویلا رئال (Vila Real)گاردا(Guarda)ویسو (Viseu)

فرهنگ و آداب و رسوم مردم پرتغال

زندگی در این کشور برخلاف بسیاری از نقاط دیگر جهان در سکوت جریان دارد. فرهنگ و ترافیک در این کشور هیچ شباهتی به نقاط دیگر در آسیا یا اروپا به ویژه کشورهایی مانند برزیل ندارد.، روال زندگی در پرتغال با ریتمی آرام بدون عجله و هیاهو همراه است. تجدید هنر و فرهنگ از جمله مهم ترین "تغییرات فرهنگی" در پرتغال طی دهه های اخیر به شمار می آید، این کشور که عمدتا کاتولیک رومی است، فرهنگی غنی را در خود جای داده است و شهرهایی مانند لیسبون، پورتو و گویمارس در پرتغال از جمله "پایتخت های فرهنگی اروپا" شناخته می شوند.

مردمان پرتغال

پرتغالی از جمله مردمانی با درکِ عمیق از هنر هستند و بسیاری از شهرها در پرتغال دارای موزه هایی ارزشمند از نظر آثار هنری و فرهنگی است، همین موضوع نیز باعث شده تا بسیاری از نمایشگاه های هنری در نقاط مختلف پرتغال از جمله لیسبون همواره دایر باشد. یکی از مهم ترین تالارهای این شهر که محلی برای برگزاری نمایشگاه ها نیز به شمار می آید، تالار Municipalmera Municipal است. از جمله فرهنگ های مهم یک کشور، فرهنگ غذایی مردمان آن است، که این موضوع در رابطه با پرتغال می تواند بسیار جذاب و جالب توجه باشد. رژیم غذایی در پرتغال برای قرن های متمادی، رژیم غذاهای دریایی بوده و از محبوب ترین این غذاها می توان به خرچنگ دریایی، ماهی ساردین، هشت پا، میگو، مارماهی و روبالو اشاره کرد. 

عجیب ترین آداب و رسوم اروپایی - فرهنگ عجیب و غریب کشورهای اروپایی!

اگر دوست دارید تا محبوب ترین ورزش در پرتغال را هم به شما معرفی کنیم، باید بدانید که "فوتبال" عنوان محبوب ترین ورزش در بین پرتغالی ها را از آنِ خود کرده است. علاقه به ورزش گاوبازی در برخی از شهرها و مناطق پرتغال هم می تواند یکی دیگر از موارد قابل توجه برای معرفی ورزش های این کشور باشد. پرتغالی ها به لطف فرهنگ و سنت دیرینه خود بسیار "مهمان نواز" هستند، بعد از ورود به کشور پرتغال، خیلی زود با نام کوچک از سوی پرتغالی ها مورد خطاب قرار می گیرید و این شاید یکی از خوشایندترین لحظات در سفر به یک کشور دور دست باشد. شیوه زندگی پرتغالی ها بسیار متفاوت تر از سایر مناطق جهان است و به عبارتی پرتغالی ها واقعا "برون گرا" هستند. 

آداب و رسوم مردم پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال تقریبا معتدل است. وضعیت و جغرافیا ویژه پرتغال باعث شده تا بخش های شمالی این کشور هوایی معتدل و بخش های دیگر آن هوایی خشک تر را تجربه کنند، که در نهایت می توان گفت که کشور پرتغال هوایی نسبتا گرم اما معتدل دارد. آب و هوای این کشور متاثر از موقعیت جغرافیایی است و قرار داشتن پرتغال در نوک جنوب غربی قاره اروپا، سهم بسزایی در تعیین نوع هوای آن دارد. البته که همجواری پرتغال و اقیانوس هایی مانند اطلس و مدیترانه نیز در این آب و هوا بی تاثیر نبوده است. هوای نه چندان سرد و نه حتی گرم، باعث شده تا پرتغال جزء کشورهایی با آب و هوایی ایده آل برای گردشگران تور پرتغال و حتی مهاجرت شناخته شود.

آب و هوای مختلف کشور پرتغال

کم ترین حد بارش ها در پرتغال مربوط به بخش جنوب شرقی این کشور می شود، تفاوت نه چندان ملموسی بین آب و هوا نقاط مختلف این کشور وجود دارد که همین موضوع باعث عدم یکنواختی جریان هوا، بارندگی و همینطور دما در بخش های مختلف کشور پرتغال می شود. یکی از جالب نکات درباره آب و هوا کشور پرتغال، بارش برف است، موضوعی که برای بسیاری از مناطق این کشور همچنان در قرن 21 ناشناخته به نظر می رسد. 

اما در مناطق کوهستانی پرتغال، بارش برف موضوعی معمول بوده و می توان شاهد این اتفاق جذاب هم بود. در بخش های کوهستانی و شمالی کشور پرتغال به واسطه وجود جریان بارش برف، اسکی و استراحتگاه های ورزش زمستانی نیز وجود دارد که برای مثال می توان به Serra da Estrela به عنوان بلندترین قله پرتغال اشاره کرد. شهر Amareleja را باید به عنوان گرمترین نقطه پرتغال و البته گرم ترین نقطه در اروپا معرفی کرد! دما در این شهر به بیش از 47.4 درجه سانتی گراد می رسد و این در نوع خود یکی از عجیب ترین مواردی است که می توان در پرتغال شاهد آن بود. در تمام طول زمستان، کشور پرتغال تجربه ای مشابه با سواحل اسپانیا را برای گردشگران ایجاد می کند، تجربه ای با دما مشابه، هوا مشابه و همینطور لذت های مشابه که قطعا جذاب و تاثیرگذار است. بالاترین دما در روزهای سرد پرتغال به 16 درجه سانتی گراد می رسد و همین موضوع باعث می شود تا امروزه پرتغال به استراحتگاه زمستانه در اروپا تبدیل شود. 

آب و هوای کشور پرتغال

حداکثر میزان تابش خورشید در طول روز 5 ساعت بوده و حدودا 11 روز از ماه، آب و هوایی خشک و گرم در این کشور حکم فرما خواهد بود. اما در تابستان حدودا 12 ساعت از روز، آفتاب مهمان آسمان پرتغال است، در مناطق جنوبی این کشور در فصل تابستان دما به حداکثر 40 درجه سانتی گراد می رسد و البته که پاییز در پرتغال وصف ناشدنی است. Alentejo و Algarve به عنوان مناطق بیشتر شناخته شده در پرتغال دارای آب و هوایی گرم در تابستان هستند، Alqueva منطقه ای با باغ های انگور زیبا و چشم نواز در پرتغال است که جزء ذخیره گاه های استراتژیک آب در اروپا هم شناخته می شود. پرتغال، کشوری با زمستان های سرد، خاکستری و مرطوب است، کشوری که دارای آب و هوای مختلفی است و می توان گفت که خانه ها در پرتغال به طور معمول دارای معماری و طراحی مناسب برای زمستان هستند.

میزان بارندگی در مناطق مختلف این کشور، یکسان نیست و به طور مثال می توان گفت که بارندگی سالانه در براگا به 1450 میلی لیتر می رسد و این در حالی است که پورتو، شهری با 1100 میلی لیتر بارندگی در سال است. پرتغال یک پناهگاه امن در برابر بادهای سرد و یخبندان های شبانه است، پناهگاهی که به ندرت می توان مانند آن را در مناطق دیگری از جهان شاهد بود. 

آب و هوای پرتغال

به عبارتی دیگر می توان گفت که کشور پرتغال جزء مناطق گرم و ایده آل در اروپا از نظر وضعیت آب و هوایی به شمار می آید، این کشور در بیشتر اوقات سال آب و هوایی معتدل یا مدیترانه ای را تجربه می کند. گرمای شدید هم بخش جدایی ناپذیری از آب و هوای پرتغال در فصول گرم در سواحل این کشور می باشد، پرتغال حدودا 1000 مایل خط ساحلی نیز دارد.

زبان و مذهب مردم پرتغال

مردم پرتغال معمولا به زبان پرتغالی صحبت می کنند، زبان رسمی این کشور نیز پرتغالی است. مذهب مردم پرتغال در طول سالیان متمادی مسیحیت بوده است، مسیحی کاتولیک دین اصلی مردم این کشور است. مردم در این گوشه از جهان با شعار " to be Portuguese is to be Catholic" به معنا اهمیت کاتولیک بودن در تایید پرتغالی شدن یک فرد، این دین را به رسمیت می شناسند.

زبان و مذهب مردم پرتغال

بر اساس آمارها تنها بخش اندکی از مردم در این کشور تابع آئین کاتولیک هستند، اما می توان گفت که تمامی پرتغالی ها دوست دارند تا در کلیسا غسل داده شوند. بخش زیادی از جشن ها و مراسم در این کشور ارتباط مستقیمی با دین کاتولیک دارد، به طوری که محل قرارگیری کلیساها جزء بهترین مناطق در گوشه و کنار پرتغال هستند. مردم کشور پرتغال تاثیر بسیار ویژه ای از دین کاتولیک گرفته اند و به همین علت این دین نقشی کلیدی در تعیین ویژگی های شخصیتی و به طور کلی ویژگی های فرهنگی در این کشور داشته است. 

همه آن چیزی که باید درباره اقتصاد کشور پرتغال بدانید!

یورو رایج ترین واحد پولی است که در پرتغال می توان به آن اشاره کرد، اما واحد رایج پول در پرتغال تا پیش از سال 2003 اسکودو بود. پس از سال 2002 یورو به عنوان پول رایج در این کشور شناخته شد، تا سال 2002 هر 200 اسکودو در پرتغال معادل 1 یورو بود. در این زمان چاپ و گردش این پول به طور کامل متوقف شد، اما با این حال بانک مرکزی اروپا اعلام کرده تا سال 2022 امکان گردش وجه رایج گذشته در پرتغال یعنی اسکودو مجاز است و می توان آن را با یورو معامله کرد. بحرانی ترین وضعیت اقتصاد پرتغال را می توان طی سال های 2009 تا 2013 در بالاترین سطح ممکن گزارش کرد. این وضعیت بحرانی در حوزه اقتصاد کشور پرتغال در ردیف بحران های جهانی قرار گرفت که در سال 2007 تا 2008 بخش عمده ای از کشورها درگیر آن بودند. 

واحد پول پرتغال

افزایش نابرابری ها به ویژه در بخش هایی مانند ارائه خدمات اساسی به مردم و همینطور بحران ورشکستگی از جمله مواردی بود که در این دوره به سادگی احساس می شد. اما شگفت انگیزترین موضوع درباره اقتصاد این کشور، از سرگیری دوباره آن پس از یک دوره کوتاه بود. پرتغال توانست در سال 2018 عنوان چهل و یکمین را در حوزه "شاخص توسعه انسانی" به دست آورد، به همین علت "توسعه انسانی" در این کشور پس از این دوره به بالاترین حد ممکن رسید. این موضوع نشانگر این است که امروزه پرتغال جزء "ایده آل ترین کشورها برای زندگی" شناخته می شود. تعیین شاخص انسانی توسط سازمان ملل با عنوان " HDI" صورت می گیرد، در این آنالیز پارامترهای مهمی مانند "جمعیت، بهداشت، تحصیلات، ثروت ملی، امنیت، رفاه، اشتغال" مورد بررسی قرار می گیرد. عمده صنایع و مشاغلی که در پرتغال می توان شاهد آن بود، ماهیگیری، ساخت مصنوعات چوب پنبه ای و همینطور طبخ و آماده سازی غذا است. 

وضعیت اشتغال و بیکاری در پرتغال

وضعیت اشتغال و بیکاری در پرتغال بر اساس آخرین گزارش های منتشر شده از این کشور بسیار قابل توجه است، کاهش نرخ بیکاری به 6.6 در سال های اخیر، کشور پرتغال را از نظر وضعیت اشتغال به یک منطقه فوق العاده در جهان تبدیل کرده است. 

 اشتغال و بیکاری در پرتغال

شانس استخدام در کشورهایی مانند پرتغال با حداقل 70 هزار فارغ التحصیل سالانه کمی حساسیت برانگیز است، در صورت تسلط به زبان های اروپایی در کنار زبان انگلیسی و پرتغالی قطعا فرصت های رقابتی بیشتری برای متقاضیان بازارکار در این کشور ایجاد می شود. همسایگی شمالی و شرقی پرتغال با کشور اسپانیا هم در این موضوع بی تاثیر نبوده است، تاگوس از مجموع رودهای اصلی است که از جنوب پرتغال یعنی از شهر لیسبون می گذرد. مردم پرتغال از اقوام مختلفی هستند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • رومی
 • عرب
 • ویزیگوت
 • سلتیبری
 • سلت ها
 • و البته پرتغالی ها می باشند.

واحد پول کشورها - برای سفرهای خارجی نیاز به دانستن واحد پول کشورهای مختلف واجبه!

مهم ترین دانشگاه های پرتغال کدامند؟

اگر از آن دسته از دانشجویانی هستید که می خواهید در یکی از دانشگاه های خارج از کشور به تحصیل خود ادامه دهید، می توانید نیم نگاهی نیز به دانشگاه های پرتغال داشته باشید. در ادامه لیستی از معروف ترین دانشگاه های این کشور را برایتان لیست کرده ایم:

 • دانشگاه لیسبون
 • دانشگاه کویمبرا
 • دانشگاه جدید لیسبون
 • دانشگاه مینهو
 • انستیتوی دانشگاه لیسبون
 • دانشگاه آویرو
 • دانشگاه کاتولیک پرتغال
 • دانشگاه اوورا
 • دانشگاه آلگاروه

دانشگاه های پرتغال

در سفر به پرتغال از کجاها دیدن کنیم؟ 

در سفر به کشور پرتغال، نداستن و اطلاع نداشتن از جاهای دیدنی پرتغال یکی از ضعف‌های این کشور محسوب می‌شود. در ادامه قصد داریم تا از جاذبه‌های دیدنی پرتغال صحبت کنیم که اطلاعات کامل و لیست کامل این جاذبه ها در مقاله ای با همین عنوان در سایت قرار دارد. 

قلعه اوبیدوس پرتغال

در عصر حاضر شهر لیسبون، به شهر ازدواج شهرت یافته و از این رو زوج های زیادی برای ماه عسل خود به این شهر سفر کرده و از قلعه اوبیدوس بازدید می کنند. در قرن 12 میلادی ساخته و هدیه ازدواج پادشاه آن دوران به تازه عروس خود بود. این قلعه مربوط به قرون وسطی، در بالای یک تپه ساخته شد و دیوار هایش دور تا دور دهکده اوبیدوس را فرا گرفته اند. ادامه داستان جذاب این قلعه را می توانید در قلعه اوبیدوس پرتغال بخوانید.

زیارتگاه سانتا لوسیا؛ سنت لوسی - Saint Lucy

سانتا لوزیا معبدی در ویانا دوکاستلو است. این معبد از جمله مشهورترین بناهای تاریخی در قلب پرتغال است که می توان آن را تلفیقی از معماری نتو رومانسک و نتوگوتیک دانست. در سال 1904 ساخت این زیارتگاه که از آن به پناهگاه هم یاد می شود، آغاز شد. سال 1959 را می توان به عنوان زمان به پایان رسیدن کار ساخت این معبد معرفی کرد.

آپولیا؛ منطقه ای با اصالت طبیعی در پرتغال

آپولیا از جمله مناطق بکر و زیبایی است که در 35 کیلومتری ویانا دو کاستلو قرار گرفته است. این مکان با توجه به قرار داشتن در لیست مناطق محافظت شده، امروزه به مکانی فوق العاده ایده آل برای گردشگری نیز تبدیل شده است. آرامش سواحل آپولیا و فرصت نگاه به چشم اندازهای طبعیی این منطقه تنها بخشی از جذابیت هایی که حتی درکِ آن نیز می تواند لذت بخش باشد.

آپولیا

شهر پورتو؛ بهترین مکان گردشگری در سال 2017

پرتغال نام خود را از پورتو الهام گرفته است اما این تنها توصیف از شهر پورتو نیست. پورتو در سال 2014، 2012 و 2017 به عنوان زیباترین و یا "بهترین مقصد گردشگری در اروپا" شناخته شد. زمان بازدید از این شهر این شما هستید که با جذابیت هایی وصف ناشدنی رو به رو می شوید، فضایی که تلفیقی از دنیای مدرن و یک شهر قدیمی است. 

آویرو؛ شهری با پائو د لو های خوشمزه

آویرو از شهرهای هیجان انگیز در پرتغال است. این شهر مشهور به پائو د لوهایی است که خوشمزگی آن را می توان نزدیک به کیک های اسفنجی دانست. اما تالاب جذابی که در شمال شهر آویرو قرار دارد، محلی برای تماشا جانوران و گیاهانی است که شاید هرگز آن را در جای دیگری از جهان ندیده باشید. شما این فرصت را دارید تا با پیاده روی 8 کیلومتری روی پل چوبی کنار تالاب، به کشفِ تمامی این عجایب بپردازید.

آویرو

تالاب زیبای پاتیرا دی فرمنتلوس؛ Pateira de Fermentelos

پاتیرا دی فرمنتلوس تالابی 5 کیلومتری است که امروزه به عنوان "بزرگترین دریاچه طبیعی در جزیره ایبری" شناخته می شود. شکل گیری این تالاب پس از طغیان رودخانه ها در قرن 15 میلادی صورت گرفت. با نگاهی به برخی تصاویر اینترنتی از پاتیرا دی فرمنتلوس می توان درک بهتری از زیبایی این نقطه به دست آورد.

کاخ ملی پنا

این صومعه برای قرن های طولانی، مکانی ساکت و دور افتاده بوده و ساختمانی کوچک داشته است! در تمام این سال ها که این کاخ از بازدید مردم به دور بود، حدود 18 هزار راهبه در آن سکونت داشتند. بنای این کاخ متاسفانه در قرن هجدهم میلادی با اصابت صاعقه به آن، آسیب جدی و زیادی دید و بعد ها با رخ دادن زلزله ای شدید در کشور پرتغال، باعث شد تا تلفات سنگینی در این مکان به وجود بیاید. با وجود تمام حادثه هایی که برای این ساختمان به وجود آمد، اما این بنا به طور کامل از بین نرفت و امروز بعد از گذشت صد ها سال از آن وقایع، خوشبختانه هنوز قسمت های مهمی از این کاخ پا بر جا می باشد. در مقاله ای با عنوان کاخ ملی پنا پرتغال به تشریح کامل این کاخ مرموز پرداخته ایم که قطعا از خواندنش لذت خواهید برد.

مهم ترین شهرهای پرتغال کدامند؟

در ادامه لیستی از مهم ترین شهرهای پرتغال را برایتان آورده ایم تا اگر قصد سفر تفریحی و یا مهاجرت به کشور زیبای پرتغال هستید، بتوانید با دید بازتری نسبت به این موضوع اقدام نمایید.

 • لیسبون
 • سینترا
 • دره دورو
 • اوبیدوس
 • کاشکایش
 • لاگوس
 • آمادورا

مهم ترین شهرهای پرتغال

نقشه پرتغال

نقشه پرتغال

سوالات متداول

نظرات کاربران

 1. راستین راستین 1402/10/11
  1 نفر پسندیدند
  کشور پرتغال واقعا خیلی رنگارنگ و قشنگه کاش بشه منم یه روز برم!
 2. مریم مریم 1402/06/22
  0 نفر پسندیدند
  ممنون مطالب عالی بود
 3. نیلا محمد زاده نیلا محمد زاده 1402/03/23
  1 نفر پسندیدند
  خیلی جالب بود مخصوصا داستان قلعه ملی پنا پرتغال. من مقاله کاملش رو خوندم و خیلی جالب بود برام که قبلا محل زندگی 18 هزار راهبه بوده و الان جزو جاذبه های گردشگریش هست.
 4. نیلا محمد زاده لحظه آخر 1402/03/23
  0 نفر پسندیدند
  سلام دوست عزیز. ممنون از اینکه نظرتون رو با همه به اشتراک گذاشتید.

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.5 از 5 | از 106 کاربر