همه چیز درباره کشور آرژانتین

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1402/02/13 ⏱ مطالعه : 6 دقیقه بازدید : 22454
معرفی
آرژانتین کجاست
پایتخت آرژانتین
مساحت و جمعیت
فرهنگ و آداب و رسوم
مهم ترین شهرهای این کشور
جاذبه های گردشگری
آب و هوا
نقشه

آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که با نام رسمی جمهوری آرژانتین شناخته می شود. پایتخت این کشور بوئنوس آیرس بوده و زبان رسمی آن اسپانیایی است. اگر بخواهیم در رابطه با آرژانتین توضیحاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که این کشور از لحاظ وسعت، پس از برزیل به عنوان دومین کشور وسیع آمریکای جنوبی شناخته شده و همچنین از لحاظ وسعت در بین کشورهای جهان رتبه هشتم را دارد. ۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی تبار هستند و بیشتر آن ها از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی به حساب می آیند. در حال حاضر آرژانتین جایگاه ویژه ای در منطقه آمریکای جنوبی دارد. در این مقاله قصد داریم تا همه اطلاعات مورد نیاز گردشگران آرژانتین را ارائه دهیم تا بتوانید در زمان تصمیم گیری و خرید تور آرژانتین  اطلاعات کافی داشته باشید و بتوانید بهترین برنامه ریزی را برای سفرتان انجام دهید و سفری لذت بخش و منحصر بفردی را برای خود و همراهانتان تدارک ببینید.

عکس شهر بوئنوس آیرس پایتخت کشور آرژانتین

معرفی کشور آرژانتین

به منظور بررسی و معرفی کشور آرژانتین باید نگاهی به تاریخ آن انداخته و به نکات مهمی اشاره کرد. یکی از این نکات که باید به آن اشاره داشت این است که پیش از ورود مهاجران اروپایی به آرژانتین، این منطقه جمعیت بسیار کمی داشته و تمامی افرادی که در آن زندگی می کردند، سرخپوستان بومی بودند. در دوران 2 تا 4 هزار سال پیش از میلاد، منطقه ای که در حال حاضر به آن آرژانتین می گویند با خشکسالی شدیدی رو به رو شده و همین مسئله باعث کاهش جمعیت بومیان این منطقه شده است.پس از این اتفاق بسیاری از مناطق داخلی این قسمت و کوهپایه های این منطقه از آمریکای جنوبی از سکنه خالی ماندند. بعد از چندین سال، کشف و استعمار آرژانتین در اوایل سده شانزدهم و سوی اسپانیایی ها آغاز گشت. پس از ورود مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی، کم کم آرژانتین نیز مثل بقیه کشورهای قاره آمریکا رشد کرده و وارد دوره جدیدی شد.

در حال حاضر با سیاست هایی که پس از جمهوری شدن این کشور اعمال شده است، شاهد رشد نسبتا خوبی در کشور آرژانتین در حوزه های مختلف هستیم. اگر بخواهیم در رابطه با این کشور نکات جالب و خواندنی را به شما معرفی کنیم باید گفت که آرژانتین اولین کشور ملی مستقل است که در نیمکره جنوبی واقع شده است. تراموایی که در آرژانتین واقع شده به عنوان اولین مترو احداث شده در نیمکره جنوبی به حساب می آید. بیشترین مصرف گوشت قرمز را در جهان این کشور داشته و اولین شخص غیر اروپایی که به عنوان پاپ، رهبر کاتولیک های جهان انتخاب شده است پاپ فرانسیس آرژانتینی است.موضوع لازم به ذکر این است که آرژانتین تا تاریخ طولانی ندارد و اکثر اتفاقاتی که در این منطقه رخ داده پس از وارد شدن مهاجران به قاره آمریکای جنوبی است. در نتیجه شما می توانید در حوزه های مختلف تاریخ این کشور را به سرعت مطالعه کرده و اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه را به دست بیاورید.

کشور آرژانتین

آرژانتین تامین کننده کالاهای اساسی سراسر دنیا است. در فرهنگ این کشور افراد معروف بسیاری همچون ورزشکاران و فوتبالیست های معروف بسیاری مانند دیه گو مارادونا، لیونل مسی و دانشمندانی همچون سزار میلستین و فاوالورو وجود دارد.

آمارهای مهم کشور آرژانتین

جمعیت کشور آرژانتین: 44 میلیون
مساحت این کشور: 2780403 کیلومتر مربع
پایتخت کشور آرژانتین: بوئنوس آیرس
درصد بی کاری در کشور آرژانتین: 9/3 درصد مردم آرژانتین تا ماه جولای 2016 محاسبه شده است

آرژانتین کجاست

آرژانتین کشوری در آمریکای جنوبی است و پایتخت آن بوئنوس آیرس است و زبان رسمی آن اسپانیایی است با جمعیتی حدود 45 میلیون نفر. واحد پول آرژانتین پزوی آرژانتین است. آرژانتین پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی است و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. 20 درصد از کل صادرات کشور آرژانتین را صنایع پتروشیمی و نفت و گاز طبیعی این کشور است و استخراج معدن در کشور آرژانتین صنعتی پیشرفته و رو به رشد است که بسیار در این کشور رشد یافته است. حدود 6 درصد از اقتصاد کشور آرژانتین را ماهی‌گیری و کشاورزی تشکیل داده است. سیب، گلابی، پرتقال و مرکبات از دسته محصولات صادراتی این کشور زیبا است.

زیبایی آرژانتین

راهنمای سفر به آرژانتین -  برای آشنایی با جاهای دیدنی آرژانتین ، فستیوال ها ،هزینه سفر به آرژانتین و... کلیک کنید.

پایتخت آرژانتین

بوئنوس آیرس پایتخت زیبای آرژانتین است که به عنوان بزرگترین شهر و بندر کشور آرژانتین نیز به حساب می آید. این شهر در منطقه ساحلی رود لاپلاتا واقع شده و مقابل شهر کلونیا دل ساکرامنتو اروگوئه قرار دارد. موضوع بسیار مهمی که باید بدانید این است که به دلیل حضور اروپاییان و توریست های خارجی در بوئنوس آیرس در طول سال شاهد تغییر فرهنگ مردم این کشور هستیم و به نسبت سایر مناطق آرژانتین، این شهر در حوزه های مختلف اروپایی تر از سایر نقاط این کشور شده است. 

شما می توانید در بخش های مختلف این شهر نظیر معماری، فرهنگ و سبک زندگی مردم این شهر، این تغییر را به وضوح مشاهده کنید. نکته دیگری که باید بدانید این است که شهر یکی از ثروتمند ترین شهرهای آمریکای لاتین به حساب می آید و در آن بیشتر افراد جز طبقه متوسط جامعه بوده، تحصیلات عالی داشته و شرایط بسیار خوبی از نظر سبک زندگی دارند.اگر قصد دارید تا به کشور آرژانتین سفر کنید، پیشنهاد ما این است که به عنوان اولین شهر به سراغ بوئنوس آیرس بروید، چرا که این شهر پیشرفته فوق العاده ای در طی این سال ها داشته و شما می توانید به فعالیت های مختلف و هیجان انگیزی در این شهر مشغول شوید. جمعیت پایتخت آرژانتین نزدیک به سه میلیون نفر بوده و مساحت آن نیز ۲۰۳ کیلومتر مربع است.

تصاویر شهر بوئنوس آیرس

مساحت و جمعیت آرژانتین

به منظور بررسی مساحت و جمعیت کشور آرژانتین باید به این نکته اشاره کرد که مساحت این کشور 2 میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع بوده که ۱.۵۷ درصد آن را آب تشکیل داده است. بر اساس آخرین سر شماری های صورت گرفته در کشور آرژانتین جمعیت آن نزدیک به ۴۵ میلیون نفر است و تراکم جمعیت در این کشور ۱۴.۴ نفر به ازاء هر کیلومتر مربع بوده که نشان از یک تراکم جمعیت معقولی دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم آرژانتین

به منظور بررسی فرهنگ و آداب و رسوم کشور آرژانتین در وهله اول باید نگاهی به بافت جمعیتی این کشور انداخت و در رابطه با نژاد مردم این کشور صحبت کرد. درصد بسیار زیادی از مردم این کشور سفید پوست بوده و درصد بسیار کمی از مردم آرژانتین را بومیان این کشور، آسیایی ها و سیاه پوستان تشکیل می دهد.آرژانتین فرهنگی غنی در ادبیات داشته و نویسندگان بسیار زیادی متولد این کشور هستند. در حوزه های دیگری همچون فیلم و تئاتر، نقاشی و مجسمه سازی، غذا، موسیقی، زبان و آموزش نیز فرهنگ این کشور رشد فوق العاده ای داشته و شاهد متولد هنرمندان بسیار زیادی در کشور آرژانتین بوده ایم.

 البته نباید از این مسئله چشم پوشی کرد که فرهنگ بومی و اصیل این منطقه که مختص به سرخپوستان بوده، پس از استعمار مردم این منطقه توسط مهاجران اروپایی و ایتالیایی به نابودی کشیده شده است و در واقع مفاهیمی که امروزه به عنوان فرهنگ کشور آرژانتین به حساب می آید، پس از ورود مهاجران به وجود آمده است.به همین دلیل است که نمی توان ریشه های عمیقی برای فرهنگ و آداب و رسوم مردم آرژانتین در نظر گرفت. البته برخی از آداب و رسوم این کشور ریشه های در تاریخ قبل از استعمار این منطقه دارد، اما درصد آن بسیار کم و ناچیز است.

 هنر، موسیقی  و فستیوال های آرژانتین

مهم ترین شهرهای آرژانتین

کشور آرژانتین شهر های بسیار زیادی داشته و به دلیل ساختار فدرالی آن، هر یک از این شهرها دارای ویژگی های منحصر به فرد بوده و دارای قدرت منحصر به فردی هستند. اگر بخواهیم شما را با مهم ترین شهرهای آرژانتین آشنا کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بوئنوس آیرساکوردوبا
روساریومندوسا
سانتیاگو دوتوکومانلا پلاتا
مار دل پلاتاسالتا
رزیستنسیاسانتیاگو دل استرو

جاذبه های گردشگری آرژانتین

کشور آرژانتین به دلیل طبیعت شگفت انگیزش به عنوان یکی از کشورهای محبوب در میان گردشگران شناخته می شود و در طول سال شاهد سفر توریست های بسیار زیادی به این کشور زیبا و خاص هستیم. شما می توانید در اقصی نقاط کشور آرژانتین جاذبه های توریستی و گردشگری مختلف را مشاهده کنید که اگر بخواهیم شما را با مهم ترین این جاذبه ها آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیتز رویآبشارهای ایگواسو
کوردوباپارک ملی ناهوئل هوپی
مندوزاکوئبرادا دهوماهواکا
واله د لا لوناجنگل سبز باریلوچه
فانوس دریایی انتهای دنیا

موضوع بسیار مهمی که وجود دارد این است که اگر قصد سفر توریستی به کشور آرژانتین را دارید، به هیچ عنوان در یک سفره کوتاه مدت نمی توانید از تمامی جاذبه های توریستی و گردشگری این کشور دیدن کنید، مگر این که برنامه ریزی دقیق و کاملی داشته باشید.پیشنهاد ما این است که سفر خود را به نحوی برنامه ریزی کنید که یا مدت زمان طولانی در این کشور حضور داشته باشید و یا از تورهای حرفه ای لحظه آخر برای سفر به این منطقه کمک بگیرید.داشتن یک برنامه ریزی حرفه ای و کامل به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید از زیباترین و خاص ترین جاذبه های توریستی و گردشگری آرژانتین دیدن کنید.

جاهای دیدنی کشور زیبای آرژانتین

آب و هوای آرژانتین

نکته مهمی که در رابطه با آب و هوای آرژانتین بدانید این است که کشور آرژانتین در بخش شمالی نزدیک پاراگوئه و همچنین حوزه دریایی کارائیب بوده و جنوب این کشور نیز تا نزدیکی قطب جنوب کشیده شده است. همین مسئله باعث شده تا اقلیم و شرایط آب و هوایی کشور آرژانتین در طول سال مختلف بوده و هر یک از بخش های این کشور دارای شرایط آب و هوایی مختلف باشد.

مناطق شمالی آرژانتین آب و هوایی بسیار شبیه به کشورهای حوزه دریای کارائیب داشته و در اکثر روزهای سال شاهد آب و هوای گرمی در این منطقه هستیم. مناطق شرقی و غربی آرژانتین به دلیل قرارگیری در کنار اقیانوس آب و هوای شرجی داشته و شرایط خاصی از این نظر دارند. در نهایت نیز بخش های جنوبی این کشور به دلیل نزدیکی و همجواری با قطب جنوب دارای آب و هوای سردی در فصول مختلف سال هستند. نکته مهم این است که اگر قصد سفر به کشور آرژانتین را دارید، در زمان هایی به این کشور سفر کنید که هر یک از بخش های آن در بهترین شرایط آب و هوایی خود قرار دارند. توجه به این نکته که به شما کمک می کند تا یک سفر فوق العاده را تجربه کرده و با مشکلاتی مثل سردی بیش از حد و یا گرمای شدید هوا مواجه نشوید.

آب و هوای آرژانتین

اقتصاد آرژانتین

آرژانتین از نظر منابع طبیعی، جمعیت باسواد، کشاورزی و همچنین صنایع در وضعیت بسیار خوب و غنی قرار دارد. به منظور بررسی اقتصاد این کشور باید گفت که عمده تولید ناخالص داخلی کشور آرژانتین در بخش کسب و کار و خدمات بوده و سایر بخش ها نظیر کارخانجات، تجارت، گردشگری، حمل و نقل، ارتباطات، کشاورزی، جنگل داری و ماهیگیری به عنوان اصلی ترین بخش اقتصاد این کشور به حساب می آیند. نرخ بیکاری در آرژانتین زیر ۱۰ درصد بوده و اکثر مبادلات کشور آرژانتین با برزیل، چین، آمریکا و آلمان است.

ذخایر ارزی این کشور نیز نزدیک به ۴۰ میلیون دلار است که تمامی این موارد نشان می دهد که اقتصاد آرژانتین در شرایط قابل قبولی قرار دارد. البته در سال ۲۰۱۱ شاهد اتفاقات مختلفی در حوزه اقتصادی در کشور آرژانتین بودیم و همچنین این کشور از دوره های رکود و همچنین تورم بسیار زیادی عبور کرده است تا در نهایت بتواند جایگاه فعلی خود را به دست بیاورد.

نقشه آرژانتین

اگر قصد بازدید از کشور زیبا و خاص آرژانتین را دارید، پیشنهاد ما این است که حتماً نقشه جامع و کاملی از کشور آرژانتین را تهیه کرده و آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. بررسی نقشه این کشور به شما کمک کند تا بیشتر با شرایط آرژانتین آشنا شوید. در این بخش نقشه کاملی از آرژانتین را تهیه کرده و به شما ارائه می کنیم.

نقشه آرژانتین

عکس کشور آرژانتین

نکته: برای مشاهده باکیفیت عکس‌های زیر کافی است فقط کلیک کنید!

عکس کشور آرژانتین

عکس طبیعت آرژانتین

کوهستان آرژانتین

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.7 از 5 | از 125 کاربران به همه چیز درباره کشور آرژانتین