کشور امارات

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 6351
جمعیت و مساحت
پایتخت
شهر ها
دیدنی ها
پرچم
زبان و دین
نقشه

امارات متحده عربی یک کشور پادشاهی در جنوب غربی آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان است. امارات متحده عربی با کشورهای مختلفی همسایه بوده و از نظر موقعیت جغرافیایی به دلیل قرارگیری در جنوب خلیج فارس به عنوان یک کشور مهم شناخته می شود. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به کشور امارات متحده عربی انداخته و شما را بیشتر با آن آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

کشور امارات متحده ی عربی

 

آشنایی با امارات متحده عربی

برای این که شما را بیشتر با کشور امارات متحده عربی آشنا کنیم، لازم است تا به موارد مختلفی اشاره کنیم. پایتخت کشور امارات، ابوظبی بوده و زبان رسمی این کشور نیز عربی است. با وجود این که عربی از نظر قانونی زبان رسمی مردم امارات است، با این حال زبان های دیگری نظیر چینی، انگلیسی، هندی و اردو نیز در امارات به وفور به کار می رود. مذهب رسمی کشور امارات اسلام است و در حدود ۹۶ درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. کشور امارات از نظر اقتصادی در شرایط فوق العاده ای قرار گرفته است و از امارات به عنوان یک کشور در حال توسعه یاد می شود. امارات بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد کشورهای ثروتمند اروپای غربی است. شفافیت و امنیت اقتصاد در این کشور باعث شده تا شرکت های بزرگ بین المللی بسیار زیادی به امارات آمده و در این کشور فعالیت کنند. امارات متحده عربی از نظر سیاسی یک حکومت پادشاهی مطلقه فدرال است.

 

معرفی کامل شهر دبی - با مدرن ترین کشور خارمیانه آشنا شوید!

 

مساحت و جمعیت امارات

اگر بخواهیم در رابطه با مساحت و جمعیت امارات صحبت کنیم لازم است تا نگاهی به موقعیت جغرافیایی این کشور بیاندازیم. امارات متحده عربی در منطقه خاورمیانه قرار گرفته و از شمال و شمال غربی به خلیج فارس متصل است. کشورهای عمان، عربستان و قطر نیز همسایه های امارات متحده عربی هستند. مساحت این کشور 83600 کیلومتر مربع بوده و از نظر پهناوری در رتبه 115 دنیا قرار گرفته است.
کشور امارات متحده عربی به ۷ منطقه شیخ نشین تقسیم می شوند که این هفت منطقه عبارتند از:

 • ابوظبی
 • دبی
 • شارجه
 • عجمان
 • ام ‌القوین
 • رأس ‌الخیمه
 • فجیره

هر یک از این مناطق ویژگی های منحصر به فردی داشته و شرایط خاصی دارند. به دلیل داشتن همین مناطق هفتگانه شیخ نشین است که به این کشور امارات متحده عربی می گویند، چرا که واژه امارات به معنای شیخ نشین یا امیر نشین است و زمانی که این مناطق هفتگانه در کنار یکدیگر قرار بگیرند یک کشور متحد به وجود می آید.
بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در کشور امارات که زمان آن به ۲۰۱۳ باز می گردد، این کشور بیش از ۹ میلیون جمعیت دارد که از این تعداد تنها ۱.۴ میلیون نفر اهل امارات هستند و باقی مانده جمعیت را افراد خارجی تشکیل می دهند. عموم خارجی های این کشور ایرانیان، اروپایی ها، پاکستانی ها و چینی ها هستند. کشور امارات جزء کشورهای مهاجر پذیر بوده و از این منظر در رتبه پنجم دنیا قرار دارد و به همین دلیل است که بر اساس تخمین های صورت گرفته جمعیت این کشور به زودی 10 میلیونی خواهد شد.

 

مساحت و جمعیت کشور امارات

 

پایتخت امارات متحده عربی

ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است و از آن به عنوان بزرگترین امارت هفت گانه کشور امارات یاد می شود. مساحت ابوظبی 67340 کیلومتر مربع بوده که ۸۶ درصد از خاک امارات را در بر می گیرد. در بخش شمالی ابوظبی خلیج فارس قرار گرفته است. شهر ابوظبی در سال ۲۰۰۹ به عنوان گران قیمت ترین شهر جهان برای مسافران اعلام شد. بر اساس آخرین سرشماری های صورت گرفته این منطقه بیش از 1500000 نفر جمعیت دارد. ابوظبی دارای توابع بسیار زیادی است که اکثر این توابع جزایر خلیج فارس به حساب می آیند و شهرها و روستاهای مختلفی نیز به عنوان سایر توابع این منطقه محسوب می شوند که مهم ترین این شهرها می توان به العین اشاره کرد.

 

همه چیز درباره ابوظبی - ابوظبی پایتخت توریستی امارات را بشناسید.

 

شهرهای امارات

همان طور که اشاره کردیم، امارات شامل ۷ منطقه است که از آن ها به عنوان شهرهای این کشور یاد می شود. در ادامه در رابطه با هر یک از این شهرها توضیحاتی را به شما ارائه می دهیم.

ابوظبی

همان طور که در بخش قبلی نیز گفتیم، ابوظبی پایتخت شهر امارات بوده و به عنوان بزرگترین شهر این کشور نیز به حساب می آید. از نظر مساحت ابوظبی 67340 کیلومتر مربع بوده از نظر سیاسی نیز حکومت آن پادشاهی مشروطه است. منطقه ابوظبی در تاریخ ۲ دسامبر ۱۹۷۱ از بریتانیا جدا شد.

دبی

دبی نیز یکی از شهرهای بسیار مهم کشور امارات است. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شهر دبی تنها بخشی از امارت شیخ نشین دبی به حساب می آید و اگر ابوظبی به عنوان بزرگترین امارت کشور امارات محسوب می شود، از دبی به عنوان بزرگ ترین شهر امارات یاد می شود. این شهر در شمال کشور امارات قرار گرفته و با خلیج فارس همجوار است. مساحت این شیخ نشین ۴۱۱۴ کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن نیز بیش از ۴ میلیون نفر است.

 

واحد پول دبی - درباره واحد پول دبی و ارزش آن در بازار جهانی

 

 

دبی از مهم ترین شهر های امارات

 

تور دبی - ارزان ترین قیمت های تور دبی در این صفحه!

 

شارجه 

امارت شارجه نیز یکی از امارت های مهم کشور امارات متحده عربی است. این منطقه 2590 کیلومتر مربع بوده و بیش از ۳ درصد از خاک کشور امارات را در بر می گیرد. پایتخت این امارت شهر شارجه است. از شارجه به عنوان پایتخت فرهنگی کشور امارات یاد می شود و بسیاری از افراد به این شهر لقب الگویی موفق برای گردشگری کشورهای اسلامی داده اند. شارجه جاذبه های گردشگری و توریستی مختلف و هتل های خاص و شگفت انگیز بسیار زیادی را دارد. جمعیت شارجه نیز بیش از ۲ میلیون نفر است.

عجمان 

عجمان به عنوان کوچک ترین امارت در کشور امارات متحده عربی شناخته می شود که تنها ۲۵۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و طول ساحل آن ۱۶ کیلومتر است. جمعیت عجمان نیز بیش از نیم میلیون نفر است و از این منظر نیز جز امارت های خاص کشور امارات متحده عربی به حساب می آید.

ام القوین

یکی دیگر از مناطق شیخ نشین کشور امارات، ام القوین است که ۷۵۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و با خلیج فارس ساحل داشته و بخشی از آن نیز صحرا کشور امارات است.
منطقه ام القوین همواره با مشکل آب مواجه بوده است و آب این منطقه از شارجه تامین می شد، البته در حال حاضر به مدت چند سالی است که آب این منطقه به وسیله لوله کشی از فلج المعلا تامین می شود.

راس الخیمه

امارت شیخ نشین دیگر کشور امارات رأس الخیمه است. این منطقه با خلیج فارس ۶۴ کیلومتر ساحل داشته و مساحت آن ۱۶۸۴ کیلومتر مربع است. از امارت راس الخیمه به عنوان یک منطقه زراعتی و حاصلخیز در کشور امارات یاد می شود.

 

راس الخیمه از 7 منطقه شیخ نشین امارات

 

فجیره

شرقی ترین امارت شیخ نشین کشور امارات فجیره است که با دریای عمان ارتباط دارد. فجیره از نظر تاریخی و باستانی یکی از بخش های مهم کشور امارات است. مهم ترین منطقه این امارت بند فجیره است. بندر این منطقه در سال ۲۰۱۰ میلادی میزبان بیش از ۱۲ هزار کشتی بود که برای عبور از تنگه هرمز به منظور سوخت گیری به بندر فجیره می آمدند. امروزه نیز این بندر اهمیت بسیار زیادی برای کشتی ها دارد.

دیدنی های امارات

اگر علاقه مند هستید تا یک سفر توریستی به کشور زیبای امارات متحده عربی داشته باشید، به شما پیشنهاد می دهیم تا به سراغ جاذبه های گردشگری و توریستی جذاب این کشور رفته و از آن ها بازدید کنید. در این بخش به مهم ترین جاذبه های دیدنی کشور امارات اشاره می کنیم.

 • برج خلیفه
 • دبی مال
 • فواره های موزیکال دبی
 • پارک آبی آکواونچر
 • برج العرب
 • پارک معجزه
 • دهکده جهانی
 • خور دبی
 • اسکی دبی
 • آکواریم دبی
 • مسجد شیخ زائد 
 • موزه لوور
 • پارک آبی یاس
 • فراری ورلد
 • یاس مال
 • مارینا مال

توضیح دادن در رابطه با حرکت این جاذبه ها نیاز به یک مطلب جداگانه دارد و در این بخش تنها تلاش کردیم تا شما را از وجود چنین جاذبه های گردشگری جذابی در کشور امارات مطلع کنیم.

 

بزرگترین برج جهان در دبی - با کلیک بر روی لینک با بلندترین برج در دنیا آشنا شوید و به تماشای زیبایی های آن بنشینید.

 

 

برج خلیف دبی از معروف ترین دیدنی های امارات

 

پرچم کشور امارات متحده عربی

پرچم کشور امارات متحده عربی در سال 1971 و روز 2 دسامبر به تصویت رسید. در پرچم امارات چهار رنگ قرمز، سفید، سیاه و سبز به کار رفته است. این چهار رنگ به رنگ‌های پان-عربیسم معروفند و به عنوان نماد اتحاد اعراب شناخته می شوند. این چهار رنگ در پرچم کشور های لیبی، مصر، سوریه،کویت ،اردن و عراق نیز وجود دارند.
سبز: آبادانی
سفید: بی‌طرف
سیاه: ثروت نفت
قرمز: اتحاد

 

پرچم کشور امارات متحده عربی

 

زبان و دین امارات

زبان مردم شهر دبی و امارات عربی می باشد و زبان های انگلیسی، اردو، هندی و فارسی در این کشور کاربر زیادی دارد. مذهب و دین مردم امارات اسلام است که حدود 96 درصد مردم این کشور مسلمانند. 16 درصد مردم امارات شیعه، 80 درصد سنی و حدود 4 درصد دیگر پیرو سایر ادیان می باشند. در پی روایات تاریخی، دین اسلام توسط عمروعاص که از جانب پیامبر مامور شده بود به این کشور آورده شده است. 

نقشه امارات متحده عربی

اگر علاقه مند هستید تا به کشور زیبا و خاص امارات سفر کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا پیش از آن حتماً نگاهی به نقشه امارات انداخته و بیشتر با موقعیت جغرافیایی این کشور و شهرهای آن آشنا شوید. به هر میزانی که تسلط شما در این زمینه افزایش پیدا کند و به راحتی می توانید سفر هیجان انگیز و خاصی به کشور امارات را تجربه کنید.

 

نقشه کشور امارات

 

گزارش مشکل

سوالات متداول کشور امارات

بر اساس آخرین سرشماری انجام شده، جمعیت امارات 9 میلیون نفر می باشد که تنها 1.4 میلیون نفر اماراتی می باشند و مابقی جمیت را افراد خارجی تشکل می دهند.

ابوظبی بزرگترین امارت هفتگانه شیخ نشین امارت پایتخت این کشور می باشد.

971+

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA

امتیاز 5 از 5 | از بین 120 کاربران به کشور امارات