هلند

کشور هلند، کشوری بسیار زیبا در شمال غرب اروپا می باشد که به کشور گل شهرت دارد و شهر آمستردام پایتخت آن است که مهم ترین مقصد گردشگری و توریستی این کشور است. دومین شهر بزرگ این کشور، بندر روتردام است که بزرگ ترین بندر اروپا نیز می باشد و تعداد اسکله های زیادی را در خود جای داده است. نام هلند به معنای سرزمین پست است و دلیل نامگذاری آن وجود زمین های کم ارتفاع در این کشور است.

جمعیت کشور هلند حدود 17 میلیون است که از این تعداد تقریبا 1 میلیون نفر مسلمان هستند و اغلب مردم این کشور پیرو دین مسیحیت هستند. کشور هلند از جنوب با کشور بلژیک، از شرق با کشور آلمان و از غرب با بریتانیا همسایه است. یک چهارم زمین های این کشور از سطح دریا پایین تر هستن و حدود 20 درصد جمعیت هلند در این زمین ها زندگی می کنند. این کشور همواره دارای آب و هوایی مطلوب و دلپذیر است که گردشگران تور هلند در هر فصلی می توانند سفر خوبی به آن داشته باشند. زبان مردم هلند هلندی است، مردم این کشور بسیار علاقه مند به یادگیری زبان های مختلف هستند و 92 درصد آن ها به زبان انگلیسی، 70 درصد به زبان آلمانی، 30 درصد به زبان فرانسوی و 5 درصد به زبان اسپانیایی مسلط هستند. حدود 30 هزار ایرانی در هلند اقامت دارند.
کشور هلند مناظر و جاذبه های زیادی دارد که هر کدام زیبایی های خاص خودش را دارد و این کشور را نزد توریست های تور هلند محبوب کرده است. برخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر عبارت اند از: موزه دریایی، شهر لیدن، باغ های کوکنهوف، موزه ملی آمستردام، کاخ سلطنتی آمستردام، شهر تاریخی والکنبورخ و موزه مادام توسو. از جمله تفریحات مفرح این کشور هم می توان به واندل پارک، موزه‌ی فضای باز Zaanse Schans، آسیاب‌ بادی‌ های کیندردیک، پارک ملی هوخه ویلوه، شهربازی افتلینگ اشاره کرد. 

نظرات مردم درباره هلند

همدم 30 تیر 97
0
آخ آخ هلند و گل های لاله ای که داره زیبا ترین واقعا از گل های لاله اش که بگذریم دوچرخه سواری توی هلند چه لذت پایان ناپذیریه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر