ملبورن بهترین شهر دنیا

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1399/09/16 بازدید : 998

ملبورن اولین پایتخت کشور استرالیا پیش از کانبرا و یکی از مهم ترین شهر های فرهنگی این کشور است . ملبورن از نظر جمعیت ، دومین شهر استرالیا به شمار میرود که موقعیت این شهر در جنوب شرقی این کشور و در امتداد رود یارا و در کنار خلیج پورت فیلیپ قرار دارد . در سال 1835 چهل و هفت سال پس از ورود اولین اروپائیان،شهر ملبورن به وسیله مهاجرین آزاد بنیان نهاده شد . 

 

ملبورن

 

ملبورن شهری مدرن

ملبورن مهم ترین و پر جمعیت ترین شهر استرالیا و ثروتمندترین شهر در جهان و پس از لندن بزرگترین شهر در سراسر بریتانیا در سال 1880 بود . سازه های مدرن و برج های آسمان خراش ، فستیوال های رنگی ، کافه های دنج و گوناگون ، گالری‌های هنری ، غذاهای خیابانی مختلف و تنوع غذایی از سراسر جهان ، انواع موزه ها ، پارک های بزرگ و جالب ، خیابان های پر رفت و آمد و نسبتا شلوغ ، امکانات ورزشی مدرن ، انواع باشگاه های مختلف ، و همچنین استادیوم های مجهز و بزرگ اشاره کرد .خیابان‌های شلوغ و پررفت‌وآمد، ، موزه‌ها، پارک‌های جذاب، امکانات ورزشی فوق‌العاده و باشگاه‌ها و ورزشگاه‌های بزرگ و مجهز اشاره کرد. 

 

 

ملبورن

 

کشور فرهنگ و هنر

استرالیا امروزه به عنوان قطب مهم آموزش عالی و تحقیقاتی همچنین هنر و فرهنگ مد ، ورزش و تفریح جهانگردی و در آخر فعالیت های تجاری و صنعتی شناخته میشود تا جایی که به استرالیا پایتخت فرهنگ و هنر و ورزش کشور را اختصاص داده اند . ملبورن را میتوان مهد پیدایش صنعت سینما و فیلم سازی ، تلوزیون ، فوتبال استرالیایی ، هنر امپرسیونیسم ، رقص باله ، ملبورن شافل شناخت . 

 

 

شهر ملبورن

 

 

بهترین زمان سفر به ملبورن 

ملبورن دومین شهر بزرگ استرالیا که دارای آب و هوای اقیانوسی معتدل است . این شهر را به آب و هوای متغیرش در جهان میشناسند که به دلیل شرایط جغرافیایی این شهر است. اما بهترین زمان سفر به ملبورن  با  تور استرالیا را میتوان در ماه های تابستان یعنی دسامبر تا انتهای مارس دانست . 
 
 
 
ملبورن
 
 

ملبورن شهری بدون فقیر 

اگر شما هم با تور ملبورن به این شهر سفر کرده باشید و یا از آشناهایتان بپرسید متوجه میشوید که در ملبورن به اندازه ای فقیر کم است که میتوان گفت ملبورن شهری بدون فقیر است و شما شاید در کل ملبورن به اندازه انگشت های دست فقیر و نیازمند مشاهده کنید . شهر ملبورن قابل زیست ترین شهر جهان تلقی میشود . طبق نظر سنجی های انجام شده نتیجه ای بدست آمده است که بر طبق آن ویکتوریا مرکز ملبورن به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی شناخته میشود . مواردی که در این نظرسنجی تاثیر داشتند شامل ثبات، بهداشت، فرهنگ، محیط زیست، تحصیلات، و ساختار های شهری میشود . 
 
 
ملبورن
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.9 از 5 | از 111 کاربران به ملبورن بهترین شهر دنیا