معرفی کشور مکزیک

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1399/09/16 بازدید : 2455
مکزیک، کشوری زیبا که در آمریکای جنوبی واقع شده است. پایتخت این کشور، شهر مکزیکوسیتی می باشد. زبان رسمی مردم مکزیک، اسپانیولی است اما مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند، جمعیت این کشور چیزی بالغ بر 122 میلیون نفر می باشد. واحد پول کشور مکزیک، پزو نام دارد که نماد آن MXN می باشد. این کشور مساحتی بالغ بر 1 میلیون و 900 کیلومتر مربع دارد. دین اکثر مردم مکزیک مسیحیت می باشد به طوری که 82.7 درصد مردم آن مسیحی کاتولیک و    7.9 درصد پیرو دیگر شاخه ‌های مسیحیت هستند.
شاید برای بسیاری از گردشگران تور مکزیک جالب باشد که بدانند، نام آغازین این کشور اسپانیای نو بود. اما پس از آن ‌که نام پایتخت آن را مکزیکوسیتی انتخاب کردند نام مکزیک را که برگرفته از زبان سرخ‌ پوستی ناهواتل است برای آن برگزیدند.
مکزیک کشوری پهناور است، از این رو، آب ‌و‌هوای متنوعی در مناطق مختلف دارد. اما به طور کلی در مناطق ساحلی غرب و ارتفاعات داخلی، خشک است. در رشته‌ کوه‌ ها و فلات جنوبی این منطقه، آب ‌و‌هوا مرطوب ‌تر می‌ شود. در برخی از نواحی استوایی جنوبی، رطوبت زیاد و بارندگی فراوان است. تقریبا در تمام مناطق مکزیک، تابستان، پرباران ‌ترین فصل سال می باشد. 
دمای هوا از شمال تا جنوب به تدریج افزایش می ‌یابد بنابراین نواحی جنوبی کاملا آب ‌و‌هوای گرمسیری دارند. ارتفاع از سطح دریا هم بر شرایط آب ‌و‌هوا در برخی مناطق مکزیک تاثیرگذار است. بسیاری از شهرهای مکزیک  از جمله پایتخت این کشور در ارتفاعات بالا قرار گرفته ‌اند بنابراین سردتر می باشند.
پوئبلا، مریدا، تخکو، دره کوپر، گوآناخوآتو، اوآخاکا، مکزیکو سیتی، تئوتیهواکان، چیچن ایتزا و غیره از مراکز دیدنی کشور مکزیک به‌ شمار می ‌روند و به گردشگرانی که با تور مکزیک به این کشور سفر می کنند، پیشنهاد می شود از این مکان ها دیدن کنند.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.2 از 5 | از 100 کاربران به معرفی کشور مکزیک