معرفی کشور رومانی

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

رومانی (Romania) یکی از کشورهای رویایی و اروپایی می باشد که به دلیل امکانات شهری و تفریحی فوق العاده مقصد بسیاری از گردشگران جهانی می باشد. نام رومانی از کلمه لاتین رومانوس الهام گرفته است که به معنای قلمرو امپراتوری رم می باشد. مردمان کشور رومانی متواضع و فروتن هستند و در مواجهه با گردشگران بسیار محترمانه رفتار می کنند. 

رومانی در کدام قاره است

کشور رومانی در جنوب شرقی قاره اروپا واقع شده و پایتخت آن بخارست می باشد. کشور رومانی در بازه زمانی سال های 1944 الی 1958 میلادی به اشغال شوروی درآمده بود که همین امر سبب ایجاد تحولات عظیمی در آینده این کشور شد. رومانی در سال 2007 به اتحادیه اروپا پیوست.

درباره رومانی

هزینه های تفریح، حمل و نقل، آموزش، مواد غذایی و درمان در این کشور بسیار ارزان تر از سایر شهرهای اروپایی می باشد.
این کشور از نظر زمانی نیم ساعت عقب تر از تهران می باشد.
پرچم سه رنگِ (آبی، زرد و قرمز) این کشور نخستین بار در سال 1848 به رسمیت شناخته شد.
یکی از شادترین قبرستان های جهان در کشور رومانی قرار دارد! این قبرستان که در شهرستان مارامورس واقع شده، دارای سنگ قبرهایی رنگارنگ می باشد که در آن ها ویژگی های شخصیتی متوفی با خلاقیت های جالب به نمایش درآمده است. 

 

کشور رومانی

 

رومانی کجاست

رومانی کشوری اروپایی در جنوب شرق این قاره می باشد که با کشورهای صربستان، اوکراین، مجارستان، مولداوی و بلغارستان دارای مرز مشترک است. وجود کوه های کارپات دلیل شده که کشور رومانی به 3 منطقه ترانسیلوانی (شمال غربی)، مولدووا (شرق) و والاچیا (جنوب) تقسیم شود؛ اغلبِ بخش های جنوبی رومانی را دشت های دانوب و کامپا رومانا تشکیل داده اند ولی در منطقه ترانسیلوانی بیشتر زمین های مرتفع به چشم می خورد. سایر بخش های این کشور متشکل از دشت هایی موسوم به دشت غربی می باشد. گفتنی است که بزرگترین دلتای اروپا "دلتای رود دانوب" نیز در این کشور و در شمال دوبروجا قرار گرفته است و محلی برای زیستِ ماهیان و پرندگان متنوع می باشد. بزرگترین رودخانه کشور رومانی رود دانوب است که در مرز این کشور با بلغارستان جریان دارد و شهرهای بندرگاهی پراهمیت رومانی نیز در کناره های آن قرار گرفته اند. 

مساحت و جمعیت رومانی

کشور رومانی با مساحت حدودیِ 238 کیلومترمربع نهمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا محسوب می شود، به طور تقریبی 3100 کیلومتر از مساحت این کشور را مرزهای زمینی تشکیل داده اند. جمعیت رومانی هم اکنون 19.2 میلیون نفر است. حدود 90 درصد مردم رومانی از نژاد رومانیایی، 6 درصد مجار و 2 درصد کولی می باشند. تعداد ایرانی های مقیم رومانی به 7 درصد رسیده است. 

نام پایتخت رومانی چیست

بخارست پایتخت و بزرگترین شهر رومانی می باشد که از نظر وسعت ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا  نیز به حساب می آید. این شهر به دلیل معماری منحصر به فردی که دارد، پاریس کوچک نامیده می شود. یکی از ارزان ترین مکان های رومانی برای سفر و زندگی می باشد. از دیگر شهرهای مهم رومانی می توان به سیبیو، تیمشوآرا، براشوو، کلوژ نپوکا، سوچاوا، بوشته و سیگیشوآرا اشاره کرد که هر یک به دلیل خاصی پراهمیت می باشند. 

مذهب و زبان کشور رومانی

یکی از مواردی که پیش از سفر به هر مقصدی باید نسبت به آن اطلاع پیدا کنیم، زبان آن کشور می باشد. اکثر مردم رومانی به زبان رومانیایی تکلم می کنند ولی زبان های دیگری چون اکراینی، رومی و آلمانی جزء زبان های رایج این کشور می باشد. مردم رومانی مسیحی هستند، حدود 90 درصد مردم کشور رومانی پیرو ارتدکس هستند. با وجود اینکه حجاب در این کشور آزاد می باشد، اما اغلب مردم از لباس های بلند و باحجاب استفاده می کنند. 
واحد پول رومانی لئوی نام دارد؛ هر لئو معادل 0.23 دلار آمریکا می باشد. خوب ست بدانید که پیش شماره کشور رومانی 0040 می باشد. 

تفریحات رومانی

کشور رومانی افزون بر این که تنوع بالایی در تفریحات ایجاد کرده، هزینه استفاده از مکان های تفریحی را نیز ارزان نموده تا تمامی افراد امکان استفاده از آن ها را داشته باشند. در ادامه محبوب ترین تفریحاتی که در این کشور وجود دارد را نام می بریم تا شما گردشگران تور اروپا انتخاب های مهیجی برای سفر خاطره انگیز خود به رومانی داشته باشید. 
-مامایا

اقتصاد کشور رومانی

کشور رومانی از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی دارد، یکی از مهم ترین ارکان اقتصاد رومانی را صادرات تشکیل می دهد که عمدتا در زمینه منسوجات، آهن آلات و ماشین آلات می باشند. با وجود اینکه نرخ بیکاری در رومانی 5.8 درصد است ولی باز هم بخش قابل توجهی از مردم آن زیر خط فقر هستند. البته رشد اقتصادِ این کشور بر وضعیت معاش مردم هم تاثیرگذار بوده به طوری که قدرت خرید مردم رومانی نسبت به قبل 2 درصد بیشتر شده که می توان به آن امیدوار بود، به طور کلی کشور رومانی برای زندگی گزینه مناسبی می باشد. 
کشور رومانی در زمینه خصوصی سازی هم بسیار موفق بوده و توانسته اعتماد سرمایه گذاران خارجی را جهت ثبت شرکت جلب نماید. در این کشور فضای کاریِ عالی برای جوانان و علی الخصوص خانم ها فراهم شده است تا بتوانند کار مورد علاقه خود را انجام دهند. ایرانیان زیادی در طول سال های گذشته در کشور رومانی شرکت ثبت کرده اند که بیشتر آن ها در زمینه خرید و فروش محصولات بوده اند. لازم به ذکر است که بگوییم قیمت لئو (واحد پول رومانی) برای ایرانی ها به صرفه بوده و از همین رو سرمایه گذاری در این کشور می تواند سود خوبی برایتان فراهم آورد، اگر بودجه کمی دارید رومانی گزینه ای عالی برای سرمایه گذاری هایتان می باشد.  

آب و هوای رومانی

رومانی همچون ایران کشوری 4 فصل است؛ فصل پاییز در این کشور از سپتامبر تا نوامبر، فصل زمستان از دسامبر تا فوریه، فصل بهار از مارس تا می و فصل تابستان از ژوئن تا اوت می باشد. به طور کلی آب و هوای کشور رومانی معتدل قاره ای است، متوسط دما در این کشور 29 درجه سنتی گراد و درجه حرارت آن 27 درجه سانتی گراد می باشد. بهترین زمان سفر به رومانی فصل بهار می باشد. 

قوانین کشور رومانی

این کشور نیز همچون سایر کشورها دارای قوانینی است که مطلع بودن از آن ها سفر را برایتان دلنشین تر می کند، این قوانین به شرح زیر هستند:
-سکوت در زمان صرف شام
-بهتر است هدیه بانوان به رنگ های روشن باشد.
-مردم رومانی نیز همچون مردم ایران به هنگام صرف غذا زیاد تعارف می کنند. 

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به معرفی کشور رومانی