امتیاز 5 از 5 | از بین 115 امتیاز دهنده به معرفی کشور روسیه

معرفی کشور روسیه

زمان مطالعه : 5 دقیقه
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که آشنایی با کشورهای مختلف و داشتن اطلاعاتی در مورد آنها چقدر می تواند در یک سفر به شما کمک کند؟ یکی از فوایدی که این موضوع می تواند برای شما داشته باشد، صرفه جویی در وقت است. وقتی شما با کشوری که قصد بازدید از آن را دارید، آشنا باشید و بدانید که جاذبه های تاریخی و دیدنی آن در کدام منطقه قرار دارد، این می تواند به برنامه ریزی سفر شما کمک فراوانی کند و موجب شود از زمان و وقتی که دراختیار دارید به نحو احسن استفاده کنید. نکته دیگری که باید در رابطه با کسب اطلاعاتی مقدماتی قبل از سفر به یک کشور به آن اشاره کرد، آشنایی با فرهنگ مردمی است که در آن کشور ساکن هستند و به اصطلاح بومی آن منطقه محسوب می شوند. برخی ملت ها، آداب و رسوم بسیار پیچیده ای دارند و در عین حال نیز به آن پایبندی شدید دارند. 
اگر شما به صورت ناخواسته یکی از رسوم کشور مقصد را رعایت نکرده و به آن بی احترامی کنید، ممکن است با تبعات ناخوشایندی رو به رو شوید. پس برای اجتناب از این مسائل سعی کنید حتما از قبل در مورد کشوری که قصد دارید از آن بازدید کنید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید تا اوقات بسیار خوب و خوشی را تجربه کرده و با کمترین مشکل مواجه شوید. چنانچه در چند روز آینده قصد بازدید از روسیه را دارید، ما به شما کمک خواهیم کرد تا با این کشور بیشتر آشنا شوید.
 
کشور روسیه
 


آشنایی با کشور روسیه

روسیه کشوری است که لقب پهناورترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده و یکی از همسایگان شمالی ایران نیز محسوب می شود. به همین دلیل معمولا ایرانی ها تمایل زیادی دارند تا از این کشور بازدید کنند. این کشور پر است از جاذبه های دیدنی و تاریخی و چنانچه  این کشور را برای مسافرت بعدی خود انتخاب کرده اید، بدانید که کار بسیار درست و به جایی انجام داده اید. همان طور که روسیه مساحت زیادی دارد، از نظر فرهنگی نیز بسیار متنوع بوده و مسافران و گردشگران با دیدن آن، حتما به این مساله اشاره می کنند. این کشور در آسیای شمالی قرار دارد و با دریای خزر، سیاه و بالتیک، اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی همسایه است و مرز آبی با آنها دارد. قسمتی از روسیه در آسیا و قسمتی نیز در اروپا قرار داد. 
تاریخ کشور روسیه به قرن چهاردهم میلادی باز می گردد که قلمرو پادشاهی تجاری مسکو به عنوان بازیگر اصلی در بین چندین منطقه کوچکتر مشابه مطرح شد. ایوان چهارم، معروف به ایوان مخف، نخستین حاکم مسکو بود که خود را تزار نامید. این کشور 9 منطقه زمانی دارد. از کالینینگراد (بخش اروپایی روسیه) که 1 ساعت از زمان مسکو عقب تر و همچنین تا ماگادان (شرق روسیه) که 8 ساعت از زمان مسکو جلوتر می باشد. جمهوری فدرال روسیه با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد که این همسایگان زمینی عبارت اند از :
در بخش آسیایی با کره شمالی، چین، مغولستان و قزاقستان و در بخش اروپایی نیز با کشورهایی همچون اکراین (اوکراین)، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند و نروژ همسایه می باشد.
شهرهای بزرگ و مهم این کشور به ترتیب رتبه عبارت اند از : مسکو، سن پترزبورگ، نووسیبیرسک، یکاترینبورگ، نیژنی، نووگورود، سامارا، قازان، امسک، چلیابینسک و روستوف نا دونو
این هم مرز بودن با تعداد زیادی کشور، به دلیل وسعت زیاد آن اتفاق افتاده است. به دلیل جمعیت زیادی که در این کشور زندگی می کند، تراکم جمعیت در آن 8.4 نفر در هر کیلومتر است و به همین سبب گفته می شود که این کشور یکی از پایین ترین نرخ های تراکم جمعیت در دنیا را داراست. روسیه، نهمین کشور شلوغ در دنیاست و درصد زیادی از مردم در بخش اروپایی روسیه زندگی می کند.
نکته ای که خوب است در مورد کشور روسیه به آن اشاره شود، در خصوص آب های شیرین این منطقه است. این کشور بیشترین میزان ذخیره آب شیرین را داراست که به واسطه حضور دریاچه بایکال با مساحتی حدود 31700 کیلومتر مربع اتفاق افتاده است. این دریاچه وسیع ترین و عمیق ترین دریاچه آب شیرین در جهان نام گذاری شده است.
 
 
روسیه
 
روسیه روسیه


پایتخت روسیه

شهر مسکو به عنوان پایتخت کشور روسیه معرفی شده است و جمعیتی حدود 12 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. مساحت این شهر 2561 کیلومتر مربع، حدود 3.5 برابر تهران است و این مقایسه می تواند به خوبی وسعت بزرگی این شهر را به شما اثبات کند.
نکته جالبی که خوب است در مورد شهر مسکو بدانید آن است که آب و هوای این شهر حد وسط ندارد و شما نمی توانید یک آب و هوای معتدل در آن مشاهده کنید. در فصل زمستان هوا در این شهر بی نهایت سرد است و مردان و زنان با پوشیدن لباس هایی به شدت گرم، سعی می کنند خود را از این سرمای آزاردهنده و وحشتناک حفظ کنند. از ماه نوامبر تا آوریل، شما دماسنجی با دمای بالاتر از منفی ده درجه سانتی گراد را نخواهید دید. این قضیه در ماه های گرم سال نیز وجود دارد؛ در این ماه ها، دمای هوا بسیار گرم و طاقت فرساست و هوایی بسیار مرطوب و گرم در این شهر مشاهده می شود. معمولا به دلیل آب و هوای بسیار سرد در شهر مسکو، بهتر است تابستان را برای مسافرت به این منطقه انتخاب کنید. البته جدای از موقعیت جغرافیایی این منطقه، وجود مه و آلودگی که به دلیل زیاد بودن جمعیت این کشور به وجود می آید افزایش دمای هوا را باعث خواهد شد. تابستان ها در مسکو طولانی و پاییز در دوره ای کوتاه مدت این شهر را تحت تاثیر خود قرار می دهد. در ماه های دسامبر تا اواخر مارس و یا اوایل آوریل، ریزش برف ادامه دارد و شدت گرما نیز در اوت به اوج خود می رسد. 
 

پایتخت کشورها - اطلاعات مربوط به پایتخت کشورها 

 
مسکو، پایتخت روسیه
 


مساحت و جمعیت روسیه

همان طوری که گفتیم، این کشور وسعت بسیار زیادی دارد و از نظر مساحت بزرگترین کشور در سطح کره زمین است. مساحت این کشور 17075400 کیلومتر عنوان شده است. برای آنکه متوجه شوید این کشور چقدر وسعت دارد، مساحت آن را در قیاس با چند کشور دیگر بیان می کنیم. 
کشورهای چین و کانادا را تصور کنید و مساحت آنها را مورد بررسی قرار دهید؛ کشور روسیه دو برابر مساحت این دو کشور را بر روی کره زمین مختص خود کرده است. البته بیشتر خاک این کشور در مناطقی سردسیر و غیر قابل سکونت قرار دارد، به همین دلیل انسان نمی تواند در این منطقه زندگی کند. حتی پرورش محصولات کشاورزی نیز در این مناطق امکان پذیر نیست و عملا نمی توان از برخی قسمت های کشور روسیه استفاده کرد. سرشماری ها نشان داده که جمعیتی بالغ بر 145 میلیون نفر در این کشور در حال زندگی هستند. این جمیعت میلیونی به خوبی نشان خواهد داد که چقدر تفاوت فرهنگ و سنت در کشور روسیه وجود دارد و وجود این تفاوت ها باعث افزایش انگیزه مسافران و گردشگران برای بازدید از این کشور شده است.
 
مساحت روسیه
 

مترو مسکو - معرفی ایستگاه های مترو مسکو که به کاخ های زیرزمینی مسکو مشهور هستند.


دین، زبان و مذهب مردم روسیه

وجود جمعیت بالا در کشور روسیه، باعث شده که این کشور مذهب های مختلف و متفاوتی داشته باشد و قانونی که در سال 1997 مصوب شده، اظهار می دارد که مذهب هایی مانند مسیحیت، اسلام، بودا و یهودیت در تاریخ این کشور تاثیرات خوبی از خود بر جای گذاشته اند. اما بزرگترین مذهبی که در این کشور اغلب مردم به آن روی آورده اند، مسیحیت ارتدکس است و از آن به عنوان قسمتی از میراث تاریخی این کشور یاد شده است. 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه

یکی از مواردی که به شدت در فرهنگ این کشور مورد توجه قرار دارد، وابستگی و پیوندی است که بین اعضای خانواده وجود دارد. معمولا اعضای یک خانواده روسی به شدت به هم وابسته هستند و تعداد اعضای خانواده معمولا زیاد نبوده و این خانواده ها پر جمعیت نیستند که این مساله به دلیل ترجیه خانواده به داشتن یک فرزند باز می گردد. از دیگر رسومی که در این کشور دیده می شود، به نوع احوالپرسی آنها باز می گردد. آقایان به هنگام ملاقات یکدیگر و احوال پرسی، دست یکدیگر را به شدت می فشارند و سعی می کنند تماس چشمی نیز با مخاطب خود برقرار کنند. خانم ها نیز در هنگام دیدن دوستان و آشنایان خود، با سه بار بوسیدن گونه، عشق و علاقه خود را به فرد مقابل نشان می دهند. معمولا اگر یک خانم روسی فردی غریبه را ملاقات کند، تنها دست داده و خوشحالی خود را از طریق تکان دادن سر نشان می دهند.
نکته بسیار مهمی که در ملاقات با یک فرد روسی باید به آن توجه داشته باشید، آن است که سعی نکنید با دستی که داخل دستکش است با طرف مقابل خود احوالپرسی کنید. سعی کنید ابتدا دستکش خود را از دست خارج کرده و سپس آن را برای سلام و احوال پرسی به سمت طرف مقابل خود دراز کنید. در نظر روس ها، این بی ادبانه ترین حرکتی است که ممکن است از یک فرد سر بزند. تنوع فرهنگی که در این کشور مشاهده می شود بسیار بالاست و برخی متخصصان این حوزه بیان کرده اند که حدود 160 فرهنگ مختلف در این کشور وجود دارد. این تنوع فرهنگی باعث شده که شما در این کشور دستاوردهای زیادی در زمینه موسیقی، نقاشی، مجسمه سازی و غیره مشاهده کنید. 
 
قوانین روسیه
 


آب و هوای روسیه

اغلب کسانی که قصد دارند به بازدید از این منطقه بروند، ممکن است تصور کنند روسیه کشوری با آب و هوای سردسیری است، اما جالب است بدانید که اقلیم های مختلف و متفاوتی در این کشور مشاهده می شود. به طور کلی گفته می شود که این کشور در عرض های بالای جغرافیایی واقع شده است و به همین دلیل  آب و هوایی سرد و خشک دارد و تغییرات دمایی زیادی در آن به وجود می آید. تابستان های این کشور گرم و مرطوب بوده و دما نیز بین 6 تا 20 درجه سانتی گراد تغییر می کند. معمولا زمستان های روسیه با برف و یخبندان همراه بوده و میزان بارش باران در آن به میزان متوسط به وقوع می پیوندد.
 
آب و هوا در روسیه
 


اقتصاد روسیه

وسعت زیاد و مساحت بالایی که روسیه دارد، روی اقتصاد این کشور نیز تاثیر گذاشته شده است. اقتصاد این کشور در سطح خوبی قرار گرفته و به خاطر همسایه بودن با چندین دریا منابع خوبی از نظر نفت، گاز طبیعی  در اختیار دارد. در این کشور چندین معدن از فلزات گرانبها و ارزشمند نیز وجود دارد و این کشور به این وسیله توانسته منابع درآمدی خوبی را از آن خود کند. منبع دیگری که کشور روسیه به کمک آن توانسته به درآمدهای بسیار بالایی دست پیدا کند، پیشرفت و فعالیتی است این کشور در حوزه تسلیحات از خود نشان داده است. این کشور توانایی تولید هواپیماهای جنگنده نسل پنج، سلاح های گرم، موشک های بالستیک و غیره را دارد و با صادر کردن و قرار دادن آن در اختیار دیگر کشورها، توانسته درآمدهای خوبی از این راه به دست آورد.
 

واحد پول روسیه - همه چیز درباره پول روسیه و ارزش آن در بازار جهانی

 

قوانین کشور روسیه

یکی از مهم ترین قوانینی که به هنگام مسافرت به این کشور باید آن را رعایت کنید، همراه داشتن پاسپورت است. اگر به هنگام یکی از بازرسی هایی که پلیس به صورت تصادفی انجام می دهد، با خود مدرک شناسایی نداشته باشید پلیس شما را جریمه خواهد کرد. از اماکن نظامی و یا مکان هایی مانند فرودگاه ها که جنبه استراتژیک دارند، نباید عکس برداری کنید. اگر سهوا مرتکب این اشتباه شدید، بدون شک بازداشت شده و مورد بازجویی قرار خواهید گرفت.
 
قوانین روسیه
 


نقشه روسیه

در نقشه جدید روسیه، 8 ایالت دیده می شود و هر یک از این ایالت ها شهرهای زیادی دارند. از جمله ایالت های این کشور می توان به روسیه مرکزی، اورال، شمال غربی، ایالت جنوبی روسیه، ایالت ولگا، ایالت سیبری، دور شرقی و قفقاز شمالی اشاره کرد.
 
نقشه کشور روسیه

 

نظرات مردم درباره معرفی کشور روسیه

هما 9 مرداد 97
0
واقغا روسیه خوبه من پارسال تابستون رفتم خیلی خوب بود اما لیدرمون می گفت یه ماه دیگه اینجا قشنگ یخبندون میشه
درج نظر