معرفی شهر کرد

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر | زمان مطالعه : 4 دقیقه
شهرکرد یکی از شهر مرتفع در استان چهارمحال و بختیاری محسوب می شود، همین امر سبب شده که لقب بام ایران را به این شهر بدهند. سالانه گردشران بسیاری برای بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر، تور شهرکرد را در برنامه سفر خود قرار دهند. در این بخش از وب سایت لحظه آخر با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با شهرکرد در اختیار شما قرار دهیم.
شهرکرد در بخش شرقی کوه های زاگرس واقع شده است، گردشگران تور شهرکرد لازم است بدانند که ارتفاع این شهر از سطح آب دریا بیش از 2000 متر بوده و مرتفع ترین شهر در ایران می باشد. جاذبه های گردشگری و تاریخی موجود در این شهر باعث محبوبیت آن در بین افراد مختلف شده است.
 
 
جاذبه های گردشگری شهرکرد:
- موزه باستان شناسی
آب و هوای شهرکرد به طور کلی نیمه مرطوب بوده و میانگین دمای هوا در این شهر 11 درجه ساننی گراد می باشد. دمای هوا در طول فصل تابستان مناسب بوده و در زمستان ها بسیار سرد می شود. گردشگران تور داخلی لازم است بدانند که بهترین زمان سفر به شهرکرد را می توان فصل بهار و تابستان دانست.
هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در شهرکرد مانند سایر شهر های ایران است.
شهرکرد دارای هتل های بسیاری برای اقامت گردشگران تور شهرکرد می باشد، افراد با توجه به نیاز و سلیقه خود می توانند هتل مورد نظرشان را انتخاب کنند، هزینه اقامت در هتل های این شهر نسبتا مناسب می باشد.
 
 
هزینه خورد و خوراک در این شهر مانند سایر شهر های ایران بوده و فرق چندانی ندارد. هزینه صرف یک وعده غذا در رستوران های متوسط شهرکرد در حدود 20 تا 50 هزار تومان می باشد.
رستوران های معروف در شهرکرد:
- رستوران قصر
- رستوران شمال شهر
- سفره خانه چلچراغ
 
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به معرفی شهر کرد