معرفی شهر قونیه ترکیه

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
قونیه یکی از شهر های غرفانی موجود در ترکیه می باشد که سالانه میزبان تعداد زیادی از عارفان و علاقمندان به عرفان از سراسر دنیا می باشد بنابراین اگر شما نیز از این دسته از افراد هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی کلی در رابطه با شهر قونیه در اختیارتان قرار دهیم.
شهر قونیه در مرکز استان قونیه و در 225 کیلومتری آنکارا واقع شده است و به عنوان پایتخت تمدن اسلامی شناخته می شود، این شهر به سبب موقعیت مکانی که در آن قرار گرفته است دارای آب و هوایی سرد و نیمه خشک می باشد البته لازم به ذکر است است در تابستان های این شهر گاهاً شاهد دمای بالای 40 درجه نیز می باشیم.
قونیه نیز همانند بسیاری از مقاصد توریستی دنیا جاذبه های بسیاری را در خود جای داده است که در ادامه برخی از آن ها را نام می بریم:
موزه آنتوگرافی
موزه آتاتورک
تربت و مسجد شمس تبریزی
خوب است بدانید بسیاری از افراد تنها با هدف شرکت در مراسم بزرگداشت، شاعر بزرگ، مولانا با تور قونیه سفر می کنند. این جشنواره که در 19 الی 27 آذر در این شهر برگزار می شود یکی از معروف ترین و محبوب ترین فستیوال های قونیه به شمار می آید، شما نیز اگر قصد سفر با تور قونیه را دارید شرکت در این فستیوال را از دست ندهید.
در شهر قونیه علاوه بر بازدید از جاذبه های گردشگری و همچنین شرکت در مراسم بزرگداشت مولانا می توانید در مراکز خرید موجود در این شهر به خرید بپردازید.
برخی از مراکز خرید موجود در قونیه عبارتند از کنت پلازا، مرکز خرید ام وان، مرکز خرید نوادا اوتلت، مرکز خرید کولسیت آلیسوریس، بازار بزرگ کاپالی کارسی و غیره 
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی در رابطه با شهر قونیه کسب کنید و این اطلاعات در سفر با تور قونیه برای کاربران لحظه آخر مفید واقع شود.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به معرفی شهر قونیه ترکیه