بالی

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1402/02/25 ⏱ مطالعه : 5 دقیقه بازدید : 6893
بالی کجاست
معرفی
مذهب و دین
آب و هوا
جاهای دیدنی
تفریحات
سواحل
نقشه
عکس

اینجا جزیره جادویی بالی است؛ چه به دنبال ماجراجویی باشید چه به دنبال آرامش و یا حتی ترکیبی از این دو، جزیره بالی یک انتخاب بی نظیر است. عصر دلنشین بهاری را تصور کنید که موج سواران در حال موج سواری در سواحل بکر هستند، شما کنار ساحل در حال آفتاب گرفتن هستید و از نسیم خنک بهاری روی پوست خود لذت می برید. گروهی از افراد گوشه ای دیگر از جزیره در حال یوگا و تمرین و مدیتیشن هستند. بوی غذاهای محلی خبر از شروع یک شب تکرار نشدنی می دهد. آبشارهای زیبا، جنگل های سرسبز با پوشش گیاهی خاص همان منطقه، در انتظار شما خواهد ماند . در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا با تمام نقاط این جزیره دوست داشتنی آشنا شوید. 

بالی

بالی کجاست؟

کسانی که دوست دارند به بالی سفر کرده و از مواهب و جذابیت های موجود در این جزیره دیدن کنند را منتظر نگذاشته و به شما خواهیم گفت که این جزیره کجا قرار دارد. جزیره بالی در کشور اندونزی و در محل تلاقی اقیانوس آرام و هند قرار گرفته است. 

این تلاقی باعث شده که جزیره بالی از آب و هوا و اقلیمی بسیار متفاوت و خوشایند برخوردار باشد. بالی جزء یکی از رشته جزایر بوده و در غرب آن جاوه و در شرق آن جزیره لومبوک قرار گرفته است.

سفر به شهری مملو از زیبایی و طبیعت!

آشنایی با جزیره بالی

جزیره بالی زیباترین مناظر دنیا را دارد و زیبایی نیز آن به نیز به دلیل سواحل آرام، بی کم نظیر و دیدنی و کوه های آتشفشانی است. وفور جنگل ها و درختان در این جزیره نیز بی تاثیر بر شهرت جزیره بالی نیست. البته زیبایی این جزیره تنها در جنگل و سواحل آن خلاصه نشده و شما می توانید جاذبه های زیادی را در بالی مشاهده کنید که از آن جمله می توان به وجود تفریحات آبی، معبدهای هندو، بناهای باستانی و غیره اشاره کرد. 

معمولا با قدم گذاشتن به جزیره ها اولین تفریحی که به ذهن آدمی خطور می کند تفریحات و سرگرمی های آبی است. این جزیره توریستی نیز امکانات بسیار خوب و منحصر به فردی برای ورزش های آبی در اختیار علاقه مندان قرار داده تا تمام ساعات و دقایقی که در این جزیره حضور دارند همراه با شادی و لذت باشد. از دیگر جذابیت های بالی می توان به فرهنگ مردم این جزیره اشاره کرد. روحیه و فرهنگ مردم جزیره بالی نیز تحت تاثیر آب و هوای بسیار دوست داشتنی و سواحل زیبای آن قرار گرفته و همین مورد باعث شده که مردم در سراسر سال با برگزاری فستیوال ها و جشن ها شاد باشند و لحظات شادی را نیز برای گردشگران و توریست ها فراهم کنند.

جزیره بالی

بومیان جزیره بسیار صمیمی و خون گرم هستند. اگر شما نیز از این خصایص برخوردار باشید به راحتی قادر خواهید بود در این شهر یک دوست صمیمی برای خود پیدا کنید. جزیره بالی مساحتی برابر 5620 کیلومتر مربع دارد و به دلیل داشتن خاک حاصلخیز، شرایط و بستری مناسب برای انجام کشاورزی فراهم شده است. در قسمت های شمالی و جنوبی کوه های مرکزی این جزیره، مردم به کشت و کار برنج مشغول‌اند. 

همانطوری که به آن اشاره کردیم در جزیره بالی کوه های آتشفشانی وجود دارد که برخی از آن ها نیز هنوز فعال هستند و تماشای آن ها می تواند برای برخی از علاقه مندان بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. مرکز این جزیره دنپازار نام دارد؛ این شهر بزرگ ترین شهر جزیره بالی است و حدود 400 هزار نفر در آن زندگی می کنند.

مذهب و دین مردم بالی

همان طوری که به آن اشاره کردیم، جزیره بالی در کشور اندونزی قرار دارد و حدود 83 درصد از مردم این کشور هندو هستند. البته هندوئیسم مردم جزیره بالی با مذهب هندویی که در کشور هند رواج دارد تفاوت هایی دارد. از جمله این تفاوت ها می توان به تعداد خدایان در این دو مذهب اشاه کرد. هندوهای هند خدایان بسیاری را پرستش می کنند و بت پرستی نیز در میان آن ها رواج دارد، اما در جزیره بالی تنها سه خدا مورد پرستش قرار می گیرد.

هندوهای جزیره بالی سه خدا به نام های برهما، ویشنو و شیوا را می پرستند. برهما آفریدگار و مظهر آفرینش است و کسی است که انسان و تمام کائنات را آفریده و وظیفه حفاظت و نگهداری از آنها را بر عهده ویشنو قرار داده است. ویشنو نماد و مظهر بقاء بر روی زمین است. این خدا، وظیفه دارد تا از انسان محافظت کند و انتهای زندگی انسان را به دستان شیوا می سپارد. شیوا نیز خدای فنا و نابودی انسان و دیگر موجودات روی کره زمین محسوب می شود؛ ویشنو به همه چیز خاتمه می دهد.

مذهب و دین مردم بالی

از دیگر تفاوت هایی که می توان در مورد مذهب هندوی جزیره بالی وکشور هند به آن اشاره کرد استفاده از گوشت است. هندوهای کشور هند از گوشت در غذاهای خود استفاده نمی کنند، اما هندوان جزیره بالی به این مورد اعتقادی نداشته و یکی از مواد غذایی موجود در خوراک آنها گوشت است. نکته جالبی که خوب است در مورد مذهب هندو بدانید آن است که یکی از اصول و پایه های این مذهب تعادل و میانه روی است. در این مذهب زیاده روی و کم کاری جایی ندارد و هر فردی که این مذهب را انتخاب کرده باشد مختار است بر اساس توان و خواستی که دارد به مذهبش پایبند باشد.

آب و هوای جزیره بالی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده اغلب گردشگران و توریست ها حداقل یک بار در طول عمر خود به جزیره بالی سفر کنند آب و هوا و اقلیم حاکم  بر این جزیره است. آب و هوایی که در این جزیره می توان شاهد بود اقلیم استوایی است. اقلیم های استوایی با تغییرات دمایی کمی همراه هستند و به همین دلیل در کل سال می توان به این جزیره سفر کرد و از تمام جذابیت هایی که در آن وجود دارد بازدید کرد. 

معمولا دمای هوا در این جزیره بین 20 درجه سانتی گراد در شب تا 33 درجه در روز تغییر می کند و همین عامل شرایط بسیار ایده آل و نرمالی را برای مسافرت به این جزیره فراهم کرده است. بهترین زمانی که برای سفر به این جزیره می توان پیشنهاد کرد به شرایط زندگی شما و علایقتان بستگی دارد. اگر می توانید گرمای هوا و رطوبت را تحمل کنید می توانید از ماه های دسامبر تا اواخر مارس که دمای هوا و درصد رطوبت نیز بالاست به این جزیره سفر کنید. 

اگر دوست دارید زمانی که هوا خنک و مطبوع است به بازدید از بالی بروید بهتر است از ماه ژوئن تا ماه سپتامبر را انتخاب کنید. در این مدت هوای جزیره بالی خنک تر بوده و شرایط برای گشت و گذار در آن فراهم خواهد بود.

آب و هوای بالی

جاهای دیدنی جزیره بالی

افرادی که به بازدید از این جزیره رفته اند ادعا می کنند که این جزیره با تمام جزایری که تا به حال از آن دیدن کرده اند تفاوت های زیادی دارد. همه چیز در این جزیره با بقیه جاها متفاوت است.  از کوه ها و گیاهان موجود در این جزیره گرفته تا معابد و سواحلی که در آن وجود دارد همه و همه به صورت کاملا جذاب و تماشایی آماده شده اند تا به شما زیبایی و جذابیت را به روشی کاملا متفاوت نشان دهند. ما در ادامه این قسمت قصد داریم جاذبه های دیدنی این جزیره را به شما معرفی کنیم:

مزرعه‌های برنج شهر جزیره بالی

به دلیل حاصلخیز بودن خاک این جزیره، مردم و بومیان جزیره بالی حتی از زمین‌هایی که در دامنه کوه‌ها قرار دارند نیز استفاده کرده و اقدام به کشت برنج در این مناطق کرده‌اند. به دامنه کوه های این جزیره که سری بزنید رنگ سبر گیاهان برنج توجه شما را به خود جلب می‌کند. مردم در بالی با هنرمندی تمام سعی کرده‌اند زمینی صاف و مسطح برای کشت برنج آماده کنند. تماشای این مزارع می تواند یکی از قسمت‌های جالب در سفر به جزیره بالی به شمار رود.

مزرعه های برنج

جنگل های استوایی

عاشقان طبیعت و جنگل گردی حتما باید یک بار به جزیره بالی سفر کرده و از جنگل های استوایی و شگفت انگیز آن دیدن کنند. در جزیره بالی به دلیل شرایط آب و هوایی خاص و منحصر به فردی که دارد جنگل های استوایی به خوبی قابل مشاهده هستند و گردشگران و توریست ها با مشاهده انبوهی از درختان همیشه سبز و حیواناتی که در این جنگل ها زندگی می کنند بدون شک سفری بسیار متفاوت و هیجان انگیز تجربه خواهند کرد.

کوه های آتشفشانی جزیره بالی

برای عده زیادی از ما که تنها نام کوه‌های آتشفشانی را شنیده‌ایم سفر به جزیره بالی می‌تواند بیش از آنچه که تصورش را می‌کنید هیجان انگیز به نظر آید. در جزیره بالی کوه‌های آتشفشانی به نام‌های آگونک، کینتامانی و باتور وجود دارد که می‌توانید با قدم گذاشتن به محوطه‌ای که این کوه‌ها در آن قرار گرفته‌اند مجموعه‌ای شامل گیاهان منحصر به فرد، آب و هوای تمیز و چشم اندازهایی بسیار متفاوت و زیبا را مشاهده کنید. تمام این موارد تنها با رفتن به جزیره بالی امکان پذیر خواهد شد. قدم زدن و پیاده روی در این کوه‌ها می‌تواند به یکی از جذاب‌ترین خاطرات سفرتان تبدیل شود.

کوه های آتشفشانی

تفریحات که می‌توانید در جزیره بالی انجام دهید

از آنجایی که بالی یک جزیره است می توانید تفریحات آبی متفاوت و جذابی را در آن تجربه کنید. علاوه بر این تفریحات موضوعات جذاب دیگری نیز در این جزیره برای شما فراهم شده است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

غواصی در بالی

تجربه دنیای زیر آب و شنا کردن در کنار موجوداتی که دریا محل زندگی شان است تفریح بسیار جذاب و هیجان انگیزی به نظر می‌رسد. تمام تجارب قبلی خود را از غواصی در زیر دریا فراموش کنید؛ زیرا این جزیره به گونه‌ای دیگر قرار است شما را هیجان زده کند. آب زلال و شفاف دریایی که جزیره بالی در کنار آن قرار گرفته است، مرجان‌ها، ماهی‌هایی که رنگ‌هایی متفاوت و زیبایی دارند، انواع و اقسام ماهی‌ها و سفره ماهی‌ها، کشتی‌های غرق شده و لاک پشت‌ها و غیره تنها بخشی از جذابیت‌ها و زیبایی‌هایی هستند که شما می‌توانید در جزیره بالی مشاهده کنید. غواصی در این منطقه به قدری مهیج و زیباست که برخی از توریست‌ها تنها به همین بهانه به بالی سفر می‌کنند.

غواصی در بالی

فیل سواری بالی

تجربه سوار شدن بر فیل‌ها از دیگر اتفاقاتی است که در جزیره بالی می‌توانید آن را تجربه کنید. در این جزیره یک پارک فیل وجود دارد و فیل‌های زیادی در آن در حال زندگی هستند. حتی شما اجازه دارید یکی از فیل‌های موجود در این پارک را انتخاب کرده و فیل سواری کنید. به شما توصیه می‌کنیم که این تجربه هیجان انگیز و مهیج را به هیچ عنوان از دست ندهید.

تفریحات آبی در شهر زیبای بالی

پارک‌های آبی یکی از مدرن‌ترین انواع پارک‌ها هستند و از کوچک گرفته تا بزرگ، همه و همه از رفتن به آن لذت می‌برند اما به این موضوع توجه داشته باشید که رفتن به پارک آبی در جایی که شاید از نظر آب کمبود وجود داشته باشید با رفتن به پارک‌های آبی سرزمین‌هایی که مقدار بارش سالانه زیادی دارند تفاوت بسیاری وجود دارد. پس اگر به جزیره بالی سفر کردید فرصت رفتن به پارک‌های آبی را از دست ندهید. تجهیزاتی که در پارک‌های این جزیره وجود دارد از جمله برترین تجهیزات پارک‌های آبی در کل دنیا محسوب می‌شوند و هیجان حضور در این پارک‌ها به اندازه‌ای شما را به وجد خواهد آورد که امکان ندارد خاطره رفتن به این پارک را فراموش کنید. یکی از معروف‌ترین پارک‌های آبی که در این جزیره وجود دارد پارک واتربوم است. این پارک در سال 2015 توانست رتبه سوم پارک‌های آبی دنیا و رتبه اول پارک‌های آبی قاره آسیا را از آن خود کند.

تفریحات آبی

جنگل میمون ها بالی

از دیگر تفریحاتی که می‌توانید در جزیره بالی به سراغ آن بروید رفتن به جنگل میمون‌ها و تماشای رفتارهایی جالب و خنده داری است که از آنها از خود نشان می‌دهند. همانطوری که می‌دانید میمون‌ها از جمله حیواناتی هستند که هوش زیادی دارند و معمولا کارهایی که انجام می‌دهند برای اغلب انسان‌ها بسیار جالب به نظر می‌رسد. 

جنگل میمون های بالی یک پناهگاه و محل زندگی طبیعی برای میمون ها به شمار می رود و ضمنا این فرصت نیز به شما داده می شود تا بتوانید از نزدیک آنها را تماشا کنید. از آنجایی که توریست ها و گردشگرهای زیادی به این جنگل می روند میمون ها نیز ترس زیادی از انسان ها نداشته و به همین دلیل شاید بتوانید از فاصله بسیار نزدیک یک میمون شاد و بازیگوش را تماشا کنید و حتی به او خوراکی بدهید.

جنگل میمون ها

سواحل بالی

بالی یک جزیره است و چندین دریا اطراف آن را احاطه کرده است و به همین دلیل می توان سواحل بسیار زیبایی را در آن مشاهده کرد. بهترین زمانی که توصیه می کنیم برای شنا کردن و قدم زدن در سواحل زیبای این جزیره سفر کنید بین ماه های آوریل تا اکتبر است.

در این ماه ها هوا آفتابی است و به همین دلیل می توانید در کنار ساحل دریا نشسته و علاوه بر گرفتن حمام آفتاب به افق آبی رنگی که در مقابل چشمانتان قرار دارد نگاه کنید. حتی در این ایام از سال نیز می توانید به ورزش پر از هیجان موج سواری نیز بپردازید. در ادامه قصد داریم زیباترین سواحل این جزیره را به شما معرفی کنیم. امیدواریم که بهترین روزهای سفر خود را در این جزیره سپری کنید.

سواحل بالی

ساحل سانور

از جمله بهترین سواحل جزیره بالی ساحل سانور است. در این ساحل تفرجگاه ها و کافه های زیادی وجود دارد و اغلب کسانی که از این ساحل دیدن کرده اند اعتقاد دارند که توانسته اند بهترین لحظات را در این ساحل تجربه کنند. از جمله جاهایی که می توانید طلوع آفتاب را تماشا کنید ساحل سانور است. شرایط برای تفریحاتی مانند پیاده روی، غواصی و دوچرخه سواری در این ساحل به خوبی فراهم شده است.

ساحل اکو

یکی از سواحل جزیره بالی که با داشتن شن‌های سیاه شهرت بسیار زیادی دارد، ساحل اکو است. این ساحل یکی به روزترین سواحل این جزیره است و به دلیل مهمانی‌هایی که در آن برگزار می‌گردد بسیار معروف شده است. این ساحل یکی از رمانتیک‌ترین سواحل موجود در بالی است و می‌توانید ورزش مفرح و شاد موج سواری را نیز در این ساحل انجام دهید.

ساحل اکوا بالی

ساحل نوسا دوآ

ساحل نوسا دوآ در کنار هتل بالی قرار گرفته و حدود 14 کیلومتر طول دارد. یکی از موارد شاخص این ساحل آب های تمیز، شفاف و زلال و همچنین رستوران هایی است که در کنار آن قرار گرفته اند. ساحل نوسا دوآ برای افرادی که به صورت خانوادگی به این جزیره سفر می کنند بهترین شرایط را فراهم کرده تا بتوانند خاطره انگیزترین ساعات را در جزیره بالی سپری کنند.

ساحل توماس

از دیگر سواحل زیبای جزیره بالی ساحل توماس است. این ساحل در گذشته به صورت یک ساحل مخفی بود، اما با گذشت زمان و ساخت رستوران هایی در اولوواتو گردشگران نیز این ساحل را کشف کردند و از آن به بعد این ساحل نیز به یکی از پر رفت و آمدترین سواحل جزیره بالی تبدیل شد. البته اگر قصد دارید یک پیک نیک چند ساعته در این ساحل داشته باشید بهتر است آب و مواد غذایی دلخواه خود را به همراه داشته باشید.

ساحل توماس

ساحل سمینیاک

ساحل سمینیاک یک ساحل 5 کیلومتری است و سرگرمی های متفاوت و متنوعی را در اختیار بازدید کنندگان و گردشگران قرار می دهد. از جمله موارد شاخص این ساحل می توان به وجود تعداد زیادی رستوران، بار، هتل های لوکس و کلاب در آن اشاره کرد. افرادی که دوست دارند در ساحلی بسیار زیبا و آرام شنا کنند و تعطیلاتی بسیار ایده آل و فراموش نشدنی تجربه کنند حتما باید از این ساحل نیز دیدن کنند.

نقشه جزیره بالی

با نگاهی به نقشه بالی می توان دریاهایی که اطراف این جزیره را در بر گرفته اند مشاهده کرد. شمال این جزیره را دریای بالی و در قسمت شمال غربی نیز دریای جاوا قرار گرفته  است.
آب هایی که در قسمت های جنوبی این جزیره قرار گرفته اند به اقیانوس هند می ریزند و به همین دلیل است که گفته می شود دور تا دور این جزیره را آب های آزاد فرا گرفته است. همین عامل سبب شده که آبزیان فراوانی در اطراف این جزیره مشاهده شود.

نقشه بالی

عکس‌هایی از بالی

تصور نمی‌کنم کسی عکس‌های که از این جزیره گرفته شده است را ببیند و هوای رفتن به این جزیره زیبا و رویایی به سرش نزند. سواحلی که در کنار آب‌هایی زلال و شفاف قرار گرفته‌اند و شرایط را برای غواصی به بهترین شکل ممکن فراهم کرده‌اند، پارک‌های آبی، جنگل‌ها و آثار باستانی این جزیره را نمی‌توان تنها با دیدن عکس‌ها وصف کرد. 

برای آنکه با تمام وجود تمام زیبایی‌هایی که در این جزیره وجود دارد را ببینید در اولین فرصت برنامه‌ریزی کرده و پا به جزیره ای بگذارید که تماشای صحنه‌های جذاب در آن انتهایی ندارد. 
البته فراموش نکنید که در این سفر حتما دوربین عکاسی تان را نیز با خود به همراه ببرید. گرفتن عکس های یادگاری از تمام مناظری که مشاهده می‌کنید باعث می‌شود که هیچ گاه خاطره شیرین این سفر از ذهن شما پاک نشود.

عکس بالی

بالی در آب و هوای بهاری

زیبایی سواحل بالی

غروب بالی

گزارش مشکل

سوالات متداول بالی

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به معرفی شهر بالی