مشهد

همه ما کم بیش با شهر مشهد آشنا هستیم و در رابطه با آن اطلاعاتی داریم. مشهد یکی از کلان شهر های مهم کشورمان ایران است که می توان آن را یکی از مهم ترین شهرهای گردشگری در ایران دانست. این شهر همچون کیش سالانه گردشگران بسیاری را به واسطه تور مشهد به سوی خود فرا می خواند، اما تفاوت آن با تور کیش در نوع گردشگران است. چرا که شهر مشهد میزبان پیکر مطهر امام رضا (ع) بوده و سالانه مسلمانان بسیاری را از سرتاسر دنیا برای زیارت به سوی خود می کشاند.


مشهد را می توان مهم ترین شهر های ایران از لحاظ فرهنگی و مذهبی دانست چرا که به یمن وجود حرم مطهر اما رضا، امام مهربانی ها، سالانه میزبان بیش از 25 میلیون زائر و گردشگر می باشد. از این رو می توان مشهد را دومین شهر در دنیا، از نظر جذب گردشگران مذهبی دانست، که همه سالانه به واسطه تور مشهد به سوی این شهر مقدس رهسپار می شوند. گرچه در حرم امام رضا می توان شاهد مسلمانان با ملیت های گوناگونی بود که هر کدام از یک نقطه از کره زمین به مشهد سفر کرده اند، اما تعداد گردشگران داخلی در مشهد کم نیست. چرا که به واسطه آداب و رسوم و فرهنگی که داریم، هرگاه کسی حاجتی داشته باشد خود را به مشهد رسانده و دست به دامان امام مهربانی ها می شود تا دست یاری به سوی او برساند.


مشهد در مرکزیت استان خراسان رضوی قرار گرفته و اقتصادش بیشتر بر پایه گردشگری و زائرانی است که به آن سفر می کنند. البته ناگفته که مشهد دیگر تنها یک شهر مذهبی نبوده و به بخاطر رفاه حال گردشگران، زیر ساخت های گردشگری خود را توسعه داده است. از این رو می توان از شهر مشهد به عنوان مقصد گردشگری زیارتی و سیاحتی نام برد که دارای اماکن زیارتی، اماکن تفریحی و جاذبه های گردشگری بسیاری است. از جمله این اماکن می توان به پارک های آبی و مراکز خرید مدرنی اشاره کرد که با بالا بردن سطح کیفیتی و خدماتشان سعی بر جذب گردشگران دارند. 


همانطور که گفته شد شهر مشهد سالانه میزبان گردشگران بسیاری است که از سه طریق وارد آن می شوند. آسان ترین نوع سفر استفاده از تور مشهد است که توسط آژانس های مختلف به دو صورت تورهای زمینی و هوایی مشهد برگزار می شوند. اما شما می توانید به صورت شخصی با استفاده از ایرلاین های مختلفی که همه روزه و از همه شهر ها به سوی مشهد پرواز می کنند به این شهر سفر کنید.

همچنین برای سفر به مشهد می توانید از گزینه سفر با قطار و یا اتوبوس استفاده نمایید که می تواند سفرتان را طولانی کند اما بستگی دارد مبدا شما کدام شهر باشد. اگر شما ساکن شمال شرقی کشور هستید این دو گزینه برای شما مناسب اند، اما اگر به طور مثال ساکن جنوب ایران می باشید، سفر زمینی به مشهد می تواند برایتان خسته کننده باشد. اما انتخاب نوع سفرتان تاثیر مستقیمی در مخارج شما گذاشته و می تواند باعث تجربه ای از سفر ارزان به مشهد برای شما شود.


مشهد دارای یک فرود گاه بین المللی می باشد که روزانه ایرلاین های بی شماری بر روی باند هایش می نشیند. این ایرلاین ها را می توان به بیش از 15 ایرلاین داخلی و بیش از 16 شرکت خارجی تقسیم نمود. نا گفته نماند که فرودگاه بین المللی مشهد به مسافرین امکان اجاره ماشین داخلی و خارجی را نیز می دهد.

در رابطه با آب و هوا و بهترین فصل سفر به مشهد هم می توان گفت که، این شهر پهناور به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، یعنی قرار گیری در میان رشته کوه ها و دوری و یا نزدیکی به دریا دارای آب و هوای گوناگونی می باشد که می توان آن را به سه بخش تقسیم کرد. بخش شمالی مشهد منطقه ای کوهستانی با آب و هوای معتدل و سرد بوده که جزو حاصل خیز ترین مناطق مشهد به حساب می آید. در بخش مرکزی مشهد می توان شاهد آب و هوای نیمه صحرائی و ملایمی بود که جزو مناطق خشک و نیمه خشک به حساب آمده و مردم در این منطقه به کشاورزی مشغول اند.

بخش جنوبی مشهد را هم می توان نزدیک به استان گلستان دانست که دارای آب و هوایی خشک و صحرائی است. البته بارندگی در این ناحیه در همه نقاط یکی نیست. به گونه ای که قسمت شمالی آن را می توان با میزان بارندگی و برف بیشتری از قسمت های همجوار استان گلستان دانست.


اگر زمانی به واسطه تور به شهر مقدس مشهد رهسپار شدید، فراموش نکنید که مشهد دارای جاذبه های گردشگری همچون آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، آرامگاه نادرشاه افشار، پارک کوه سنگی، طرقبه، شاندیز، سد چالیدره، شهر بازی، سرزمین موج های آبی و بسیاری موارد دیگر بوده که به هیچ عنوان نباید بازدید از آنها را از دست بدهید.


گزارش مشکل

نظرات مردم درباره مشهد

محمد 16 آبان 96
1
چه جالب نمی دونستم آرامگاه نادر هم توی مشهد هست
نغمه 16 آبان 96
0
زیباترین جاذبه مشهد همین حرم امام رضاست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای مشهد

تور مشهد 8 آذر 99
3 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
گردشگر زمان
8 آذر - 11 آذر

تور مشهد 10 آذر 99
2 شب
معراج معراج
معراج معراج
اسطوره بیستون
10 آذر - 12 آذر

تور مشهد 20 و 21 و 22 آذر 99
2 شب
معراج معراج
معراج معراج
ندا پرواز
21 آذر - 24 آذر

تور مشهد از کرمانشاه 11 آذر 99
4 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
11 آذر - 14 آذر

تور مشهد آذر 99
2 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
پرواز ایرانیان
20 آذر - 22 آذر

تور مشهد 7 و 8 آذر 99
3 شب
معراج معراج
معراج معراج
قصر آریا
7 آذر - 11 آذر

تور مشهد 8 آذر 99
4 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
گردشگر زمان
8 آذر - 12 آذر

تور مشهد از تبریز 9 آذر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
اسطوره بیستون
9 آذر - 12 آذر

تور زمینی مشهد 7 آذر 99
2 شب
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
سیف گشت
7 آذر - 10 آذر

تور مشهد 14 و 15 و 16 آذر 99
4 شب
آتا آتا
معراج معراج
ندا پرواز
15 آذر - 20 آذر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما