امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به مسکو پایتخت روسیه

مسکو پایتخت روسیه

مسکو شهری واقع در کشور روسیه یکی از مقاصد مهم گردشگری در جهان می باشد، که سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن جاذبه های گردشگری این شهر، به کشور روسیه سفر می کنند. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی کلی شهر مسکو بپردازیم.
مسکو 8 قرن تحت استعمار مغول ها، ناپلئون و هیتلر بود. مغول ها 2 قرن بر این شهر تسلط داشته که در همان سال ها شاهزاده ایوان را شکست داده اند. شاهزاده ایوان شخصی بود که قلعه کرملین را در این شهر تاسیس کرده بود.
مسکو نقش مهمی در مسائل انقلابی سال 1917 داشت. در سال 1930 تعداد زیادی از مناطق سنتی این شهر نابود شد.
مسکو در سال 1980 میزبان بازی های المپیک بود.
مسکو را می توان بزرگ ترین شهر قاره اروپا دانست. مساحت این شهر در حدود 2511 کیلومتر مربع می باشد. همچنین جمعیت مسکو طبق سرشماری در سال 2010 میلادی حدود 12 میلیون نفر بوده است. شهر مسکو دارای موسسات علمی، آموزشی و ورزشی سطح بالایی می باشد.
این شهر در کنار رودخانه مسکو واقع شده و در ناحیه مرکزی کشور روسیه قرار دارد. شهر مسکو به عنوان یکی از مناطق مهم از لحاظ اقتصادی، سیاسی، تاریخی و مذهبی در اروپا شناخته می شود. به طور کلی مسکو شهری تاریخی بوده و معماری کلیسا ها و بنا های تاریخی آن به سبک قرون وسطی می باشد.
زبان رسمی این شهر روسی می باشد. واحد پول مسکو روبل بوده و همچنین هر 100 روبل حدودا برابر با 1.6 دلار است.
گردشگران تور مسکو باید بدانند ساعت در این شهر 30 دقیقه عقب تر از ایران بوده و همچنین مسکو دارای 3 فرودگاه بین المللی به نام های شرمتیوو، دوموده دوو و ونوکووا می باشد.
به طور کلی مسکو آب و هوای مرطوب دارد. فصل تابستان در مسکو کوتاه بوده و هوا گرم است. همچنین مسکو دارای زمستان های بسیار سرد و طولانی می باشد و دما به منفی 42 درجه سانتی گراد می رسد. همین امر باعث می شود که زمستان فصل مناسبی برای سفر با تور مسکو نباشد.
بهترین زمان سفر به مسکو را می توان فصل های بهار و تابستان دانست. همچنین هزینه اقامت در این شهر با توجه به نوع هتل بین دویست هزار تومان تا 5 میلیون تومان برای هر شب اقامت می باشد.
جاذبه های گردشگری مسکو:
- میدان سرخ (معروف ترین میدان در مسکو)
- تئاتر بالشوی (تاسیس در سال 1776 میلادی)
- کلیسای سنت باسیل (واقع در میدان سرخ)
- موزه هنر پوشکین
- موزه گولاگ 
- عمارت کوسکوا (قرن 18 میلادی)
- کلیسای مسیح منجی (بزرگ ترین کلیسای مسیحی در جهان)
- موزه تساریتسینو (قرن 18 میلادی)
فستیوال های مسکو:
- جشنواره نقاب طلایی (در ماه فروردین و اردیبهشت)
- فستیوال زمستانی در ماه بهمن (ساخت مجسمه های یخی دور میدان سرخ)
- فستیوال شب های دسامبر در ماه دی (برنامه های نمایشی و موسیقی)
رستوران ها و کافه های مسکو:
- رستوران تتری (همراه با موسیقی زنده)
- رستوران Extra Virgin
مراکز خرید در مسکو:
- مرکز خرید Okhotny Ryad
- مرکز خرید برند شاپ
 
درج نظر