لوسرن زیباترین شهر سوئیس

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1402/09/08
بازدید: 2696

شهر لوسرن در شمال دریاچه ای با همین اسم در کشور سوئیس واقع شده است و رودخانه «ریوس» از آنجا نشات میگیرد. طبق افسانه های باستانی سوئیس، هنگامی که گروهی از مردم به دنبال ایجاد شهری برای زندگی بودند، فرشته ای از آسمان به وسیله ی  نوری درخشان مکان ایجاد شهر را به آنها نشان داد و اینگونه این شهر «لوسرن»  نامگذاری شد. ممکن است این داستان تنها یک افسانه ی باستانی تخیلی باشد، اما پس از تماشای چشم‌انداز کوهستانی و دریاچه زیبای لوسرن که مانند یک نگین  بی همتا در سراسر این کشور می‌درخشد، این افسانه ی قدیمی چندان هم دور از باور به نظر نمیرسد.

خانه‌های تاریخی مزین شده با نقاشی‌های دیواری در میدان مرکزی شهر، اجرای شکوهمند ارکسترها و تک‌نوازان در جشنواره‌های موسیقی تابستانی، معماری چشم نواز و تاریخ و فرهنگ این شهر ،لوسرن را به یک مقصد رویایی و ایده آل برای گرشگران تبدیل کرده است.

 

Lucerne is the most beautiful city in Switzerland

 

مساحت و جمعیت لوسرن

شهر لوسرن با مساحت ۲۹٫۰۴ کیلو متر مربع، به عنوان پایتخت ایالت لوسرن در کشور سوئیس ،  ۵۷٬۳۰۰ نفر جمعیت دارد که در بخش آلمانی زبان این کشور واقع شده ‌است.

جاذبه های گردشگری لوسرن

مردم لوسرن روزشان  را با مشاهده ی  کوه‌های بلند و قله های پنهان در مه صبحگاهی آغاز می‌کنند. در معدود نقاطی از دنیا می‌توان کوه‌های مرتفع و منظره بی‌نظیر رودخانه و دریاچه  را در یک قاب دید و گنجینه‌های غنی از تاریخ و معماری اروپا را نیز مشاهده کرد. در ادامه به معرفی برخی از  جاذبه‌های گردشگری این شهر بی نظیر میپردازیم تا برای سفر به این بهشت افسانه‌ای با تابستان‌های رنگارنگ و خزان طلایی  تردیدی نداشته باشید!

بنای یادبود شیر(غم انگیزترین قطعه سنگ دنیا)

در شمال «لون پلاتز» مجسمه‌ای سنگی از یک شیر  در حال مرگ وجود دارد که  توسط Bertel Thorvaldsen (مجسمه ساز معروف دانمارکی) در سال 1820 میلادی ساخته شده است و یکی از نمادهای اصلی این شهر می باشد. این شیر غمناک، یادآور دفاع 800 سرباز این شهر از لویی شانزدهم در جنگ فرانسه است که توسط فرانسوی ها دستگیر و در زندان های فرانسه اعدام شدند. این اثر تاریخی ، یکی از خاص ترین و شناخته شده‌ترین بناهای واقع در شهر لوسرن است و سالانه مورد بازدید گردشگران بسیاری از سراسر دنیا قرار می گیرد.

کلیسای یسعویون

کلیسای یسعویون به عنوان اولین کلیسای بزرگ سوئیس در بین سال‌های 1666 و 1677 میلادی با سبک معماری «باروک» ، در سمت چپ رود «ریوس» ساخته شد. محیط داخلی این کلیسا به سبک «روکوکو» در سال 1750 میلادی بازسازی شد و بدین صورت سقف کلیسا به‌صورت برجسته و پر رنگ و لعاب نقاشی و محراب کلیسا با سنگ‌های مرمر مصنوعی به شکل امروزی خود در آمد. توصیه ی ما به شما این است که برای کنسرت‌ها و سایر اجراهای باشکوه این مکان، از قبل بلیط تهیه کنید تا لحظاتی لذت بخش  و خاطره انگیز را در این مکان باستانی تجربه کنید.

 

بنای یادبود شیر

 

موزه ی روسنگارت

این موزه سالانه هنرمندان زیادی از سراسر دنیا را جذب میکند و مقصدی جذاب و مملو از هنر فاخر غربی برای علاقه مندان  سبک «پست امپرسیونیست» است. در این موزه اثار هنرمندان بزرگی در قرن  ۱۹ و ۲۰ میلادی وجود دارد که در این میان آثار هنرمندانی از جمله  «پل کله» ، «پابلو پیکاسو» ،«سزان»، «مونه»، «شاگال»، «براک«، »کاندینسکی»، «لژه»، «ماتیس» و «میرو»به چشم میخورد. بنیان‌گذار این مکان«انجلا روسنگارت»است که خانه‌ی پدری خود را به این موزه ی هنری تبدیل کرده است.

هافکریش

برج های دوقلوی کلیسایی  هافکریش به عنوان کلیسای اصلی شهر  لوسرن در مجاورت صومعه «بندیکت»، قرار گرفته اند و یکی از مهمترین نمونه های رنسانسی در سوئیس هستند. این کلیسای تاریخی در ابتدا صومعه ی کوچکی بود که به دست  نجیب زادگان جنوب ساخته شده بود. با گذشت زمان این صومعه تغییرات بسیاری را پشت گذاشته است تا نهایتا درسال 1633آتش سوزی عظیمی رخ داد که خسارات زیادی وارد کرد. پس از آن در سالهای 1634 تا 1639 بنای اصلی کلیسا بازسازی شد. از آن آتش سوزی  فقط دو برج و چند شیء تاریخی و مذهبی از سال 1500 باقی ماندند که بازدید از آنها مورد استقبال بسیاری از گردشگران  داخلی و خارجی قرار می گیرد.
در برج شمالی، مجسمه ی «لیت گوتیک» قرار دارد که نماد «عذاب» است و در قسمت داخلی بنا، حکاکی‌هایی با قدمت چندین ساله( از سال ۱۶۳۹ میلادی) به چشم میخورند. هرچند  فضای داخلی کلیسا نسبتاً ساده است، اما به دلیل محراب طلایی به سبک «باروک» خود محبوبیت فراوانی دارد.

 

Hafkrish Switzerland

 

باغ یخچال

باغ یخچال، نقش بزرگی در توصیف  و آشنایی با «عصر یخبندان» دارد، چرا که در این مکان چگونگی شکل گیری  یخچال‌های بزرگ‌ و نیز چگونگی تأثیر تغییرات آب و هوایی بر زمین به خوبی نشان داده شده است .این باغ جذاب شامل یخچال‌های طبیعی، تخته سنگ‌های نامنظم، یخ‌های عقب نشینی کرده و 32 چاه موجود در پایین آبشارهای حاصل از ذوب توده‌های یخی می‌باشد. باغ یخچال با دخمه پرپیچ و خم و پر از آینه‌ی آن فضا ای  سرگرم کننده برای کودکان و علاقمندان به علم و تاریخ می باشد.

پل اسپرور

پل اسپرور دومین پل باستانی شهر لوسرن به شمار میرود که به دلیل قدمتش که بیش از چند قرن می باشد، مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. این پل در سال 1406 ساخته شده است و در پنل‌های مثلثی اش  حاوی 45 نقاشی زیبا و تاریخی از «رقص مرگ» (یک قطعه سمفونیک) می باشد. این نقاشی ها بین سال‌های 1616 و 1637 توسط «کاسپر مگلینگر» نقاش معروف آن دوره و شاگردانش کشیده شده اند و به‌عنوان بزرگ‌ترین نمونه موجود در نوع خود در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود. آثار زیبای این مجموعه  در قاب هایی به رنگ سیاه قرار گرفته اند و در هر قاب  حاوی حکاکی هایی از اسامی ، توضیحات نقاشی، نام مشتری و اهداکنندگانشان است.

پل چپل

قدمت این پل چوبی  به عنوان نماد شهر لوسرن، به قرون وسطا برمی‌گردد و  یکی از محبوب ترین  پل‌های قدیمی چوبی در اروپاست که مقصد زیبا و رویایی برای گرشگران و عکاسان به شمار میرود. پل چپل به شکل اریب از رودخانه ی Reuss عبور می کند و زیر سقف آن نقاشی هایی 400 ساله  و منشا گرفته از افسانه های تاریخی مردم این شهر به چشم میخورد.  اگرچه این پل در اتش سوزی سال ۱۹۹۳ بسیار خسارت دید اما پس از بازسازی، هنوز هم جذابیت خود را حفظ کرده است.

 

پل چپل

 

موزه حمل و نقل  سوئیس

موزه حمل و نقل سوئیس ،متشکل از سالن‌های بزرگ و نمایشگاه فضای باز می باشد که تمامی اشکال حمل و نقل، ارتباطات و گردشگری این کشور را در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته است. شما می‌توانید روند تکامل حمل و نقل و نمونه‌های واقعی انواع کشتی، موشک، هواپیما و خودروهای مدرن را در این موزه ببینید. در این نمایشگاه همچنین می‌توانید از بزرگ‌ترین صفحه نمایش کل کشور سوئیس  با 150 پروژکتور بازدید کنید که به وسیله ی آن چگونگی ساخت تونل راه‌آهن سنت گوتارد را به نمایش گذاشته می شود.

قسمت قدیمی شهر لوسرن

شهر قدیمی لوسرن، که حقیقتا  دنج ترین  و  آرام بخش ترین قسمت شهرمی باشد، در پهنای راست رودخانه «ریوس»واقع شده است و بسیاری از  شهرنشینان قدیمی هنوز هم  در خانه های چوبی قدیمی و چهار گوش و خیابان های سنگ فرشی رنگ امیزی شده، زندگی میکنند. در این منطقه بنای «التس راتوس»، سالن اصلی شهر قدیمی با سبک معماری رنسانس ایتالیایی و در مجاورت آن، یک برج به یادگار مانده از قرن 14میلادی قرار دارد. در  قسمت غربی آن تصاویری متعلق به «وین مارک» و  چشمه‌ی جذاب«لیت گوتیک» قابل مشاهده است. قسمت قدیمی شهر  همچون بهشتی بکر و به دور از دنیای مدرن شما را مجذوب  وغرق در شگفتی می کند.

آب و هوای لوسرن

فصل‌های سوئیس مانند سایر کشور های اروپایی و واقع در  نیمکره شمالی کره زمین، بر اساس انقلاب تابستانی و زمستانی مشخص می‌شوند. بنابراین تابستان از روز ۲۱ ژوئن و انقلاب تابستانی که بلندترین روز سال نیز هست آغاز می‌شود و تا ۲۰ سپتامبر هم ادامه دارد. به طور کلی آب و هوای لوسرن در نیمه اول سال گرم و در نیمه دوم سال سرد است. اما بدون شک آب و هوای این شهر در هر فصل ویژگی ها و شگفتی های متفاوتی دارد.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.1 از 5 | از 100 کاربر