شیراز


شهر شیراز که مرکز استان فارس است، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کشور ما می باشد که هنگام سفر به آن می توانید تلفیقی از آداب و رسوم، تاریخ و فرهنگ را ببینید. شهر شیراز مهد شعر و ادب ایران است و بسیاری از هنردوستان هرساله به آن سفر می کنند. این شهر در زمان های گذشته تیرازیس و شیرازیس نامیده می شد. شیراز جزء 5 کلان شهر ایران به شمار می رود که در سال های اخیر از نظر  صنعتی و اقتصادی پیشرفت شگرفی پیدا کرده است.
سرزمین بهارنارنج سوغاتی هایی از قبیل: یوخه، عرقیجات مختلف، مسقطی، آبغوره، حلواهای لذیذ، کلوچه، بادام سوخته، گلیم، صنایع دستی ارزشمند و زیبا و خاتم کاری دارد. یکی از معروف ترین خوراکی های این شهر فالوده شیرازی می باشد که نزد گردشگران تور شیراز محبوبیت ویژه ای دارد. تعدادی از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا که گردشگران تور داخلی را مجاب می کند به شیراز سفر کنند دروازه قرآن، ارگ کریم خان، بازار وکیل، تخت جمشید، آرامگاه سعدی و حافظیه می باشد.
طبق سرشماری های صورت گرفته در سال 1385 جمعیت این شهر حدود 1200000 نفر بوده و از این نظر در رتبه ششم پرازدحام ترین شهرهای ایران قرار دارد. اغلب مردم این شهر پیرو دین اسلام هستند، ولی تعدادی از هموطنان یهودی و مسیحی نیز در آن سکونت دارند. شهر شیراز در بخش جنوب غربی ایران و در منطقه کوهستانی زاگرس واقع شده و مساحت کلی آن حدود 1200 کیلومتر مربع است.
شهر شیراز در بخش مرکزی استان فارس واقع شده و آب و هوایی متفاوت با سایر قسمت های استان دارد. در فصل تابستان آب و هوایی گرم و خشک، در زمستان هوایی معتدل و در پاییز و بهار آب و هوایی خنک و دلپذیر در سطح شهر برقرار است. فرودگاه بین المللی شهید دستغیب که دومین فرودگاه مجهز ایران می باشد در این شهر واقع شده و گردشگران تور شیراز می توانند از آن بهره ببرند. 


نظرات مردم درباره شیراز

محدثه 21 مرداد 97
4
من اهل شیرازم و واقعا می بالم ، شیراز جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبایی داره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر