سنگاپور

سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است و به عنوان یکی از توریستی ترین کشور های این قاره پهناور سالانه میزبان سیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی می باشد. لذا در این مقاله قصد داریم کشور سنگاپور، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری را برای شما معرفی کنیم.
کشور سنگاپور در جنوب کشور مالزی و شبه جزیره مالایا واقع شده و با داشتن مساحتی حدود 719.9 کیلو متر مربع هنوان کوچیک ترین کشور جنوب شرق آسیا را به خود اختصاص داده است. سنگاپور طبق آمار گزارش شده در سال 2016 میلادی حدود 5.607 میلیون نفر را در خود جای داده است. لازم به ذکر است که تنها همسایه های این کشور مالزی و سنگاپور می باشند.
سنگاپور کشوری است ثروتمند و مدرن که استقلال خود را به طور کامل در سال 1965 به دست آورده و جمهوری سنگاپور را تشکیل داده است. سنگاپور در واقع واژه ای است از زبان مالایی و به معنای شهر شیر می باشد، از این رو سنگاپور را به شهر شیر نیز می شناشند.
با توجه به تاریخ سنگاپور و اتفاقاتی که در دوران استعمار و بعد از آن تجربه کرده است، اقوام گوناگی در این کشور سکنی گزیده اند و به زبان های مختلف انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل صحبت می کنند. همچنین این زبان ها، زبان های رسمی این کشور هستند. سنگاپور به همان دلیل چند اقلیتی بودن، دین رسمی به خصوصی ندارد و اغلب مردم این کشور از پیروان مذهب بودایی و تائو می باشند.
لازم به ذکر است که حدود 18 درصد از جمعیت سنگاپور مسیحی، حدود 14 درصد مسلمان، حدود 5 درصد هندو و حدود 0.7 درصد نیز به دیگر ادیان معتقدند. همچنین 17 درصد از کل جمعیت این کشور پیرو هیچ مذهبی نیستند.

سنگاپور به طور کلی دارای اقلیم آب و هوایی گرم و مرطوب می باشد، با این وجود صبح ها در این کشور هوا خنک و معتدل می باشد. میانگین دمای هوا در طول روز بین 22 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد. اردیبهشت ماه سنگاپور از آب و هوای مطلوب ترین برخوردار بوده و این ماه بهترین زمان سفر به این کشور محسوب می شود. همان طور که در ابتدا اشاره کردیم این کشور یکی از توریست پذیر ترین کشور های آسیا می باشد، از جاذبه های گردشگری تور سنگاپور می توان به موارد زیر اشاره کرد:
جزیره سنتوزا، دنیای زیر آب سنگاپور، اسكله كلارک، خیابان ارچاد سنگاپور، باغ وحش سنگاپور، دریاچه دلفین های سنتوزا، اسکله قایق، باغ گیاه شناسی سنگاپور، موزه تاریخ سنگاپور، کلیسای سنت ژوزف، پارک شبانه روزی سافاری.
یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر به کشور سنگاپور رستوران رفتن و غذا خوردن در این کشور توریستی می باشد به همین جهت قصد داریم تعدادی از بهترین رستوران های سنگاپور را برای گردشگران تور مالزی نام ببریم:
رستوران گسترواسمیتز، رستوران وایلد راکت، رستوران ایزی، رستوران دینگ دونگ، رستوران ساندی فلکس، رستوران رونین، رستوران بچلینا، رستوران و پسران.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما