سانتورینی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
بروزرسانی: 1402/12/13
بازدید: 5033
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

اگر به جهانگردی علاقه بسیار زیادی دارید، قطعاً نام سانتورینی به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در اروپا را شنیده اید. سانتورینی نام یکی از جزایر یونان است که تقریباً نقش شهرهای شمالی یا جزیره کیش در ایران را برای کشور یونان ایفا می کند. اگر تاکنون به کشور یونان سفر نکرده اید، پیشنهاد می کنیم برنامه مسافرت به جزیره سانتورینی را در لیست برنامه ‌های خود قرار داده و یک مسافرت متفاوت و به یادماندنی را به این کشور زیبا داشته باشید.

سانتورینی

سانتورینی کجاست؟

در مبحث قبل اشاره کردیم که سانتورینی در کشور یونان قرار دارد. این جزیره در میان آبهای دریای اژه واقع شده و با هواپیما نیم ساعت از شهر آتن فاصله دارد. سانتورینی که با نام رسمی ثیرا شناخته می شود در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق خاک یونان واقع شده و در زمره جزایر کیلادس قلمداد می شود. این جزیره، شهر زیبای اویا را در دل خود جای داده است که به عنوان مهم‌ ترین جاذبه گردشگری سانتورینی شناخته می‌ شود.

گشت و گذار در زیباترین شهرهای اروپا

سانتورینی زیباترین جزیره یونان 

سانتورینی زیباترین و بهترین جزیره توریستی یونان است که قدمت سکونت در آن به چندین هزار سال قبل نیز می رسد. نتایج تحقیقات باستان شناسی اثبات کرده‌اند که در حدود ۳۶۰۰ سال پیش یک فوران عظیم آتشفشانی در جزیره سانتورینی به وقوع پیوسته است. 

همه چیز درباره کشور یونان - اطلاعات جامع در رابطه با کشور یونان برای گردشگران!!!!

امروزه تمام زوایای گردشگری و زیبایی ‌های این جزیره مدیون همان فعالیت آتشفشانی در چند هزار سال قبل است؛ بعدها یونانیان بر لبه های تیز این آتشفشان و سایر آتشفشان های موجود در جزیره روستاهایی را ساختند که زیبایی های ارتفاعات کوهستانی و سواحل دریای اژه را در هم آمیخت. امروزه سانتورینی به ساختمان های سفید و یکپارچه ای مشهور است که معماری بومی جزیره را به نمایش گذاشته و یک مکان مناسب برای اقامت چند روزه را تشکیل داده اند.

سانتورینی زیباترین جزیره یونان

وضعیت آب و هوای سانتورینی 

تمامی جزایر جهان به علت قرار گرفتن در قلب آب های آزاد یا خلیج ها دارای آب و هوای شرجی هستند. میزان رطوبت هوا در فصل تابستان به اوج خود می رسد و در فصل زمستان نیز در کمترین میزان ممکن قرار می‌گیرد، با این حال حتی در فصل زمستان نیز میزان رطوبت در این نواحی بیش از سایر قسمت‌ هایی است که از آب ‌های آزاد، رودخانه های بزرگ یا خلیج ها فاصله دارند.

با توجه به اینکه کشور یونان نیز در مقایسه با اغلب کشورهای اروپایی فاصله کمتری با خط استوا دارد گرمای بیشتری داشته و این امر با میزان رطوبت هوا جمع شده و آب و هوای گرم و شرجی را در جزیره سانتورینی ایجاد نموده است. آب و هوای گرم نقش بسیار زیادی در کاهش میزان افراد بومی در منطقه دارد، اما پتانسیل های بسیار بالای جزیره سانتورینی در زمینه گردشگری شرایط مساعدی را برای اقامت چند روزه در اویا یا سایر بخش های جزیره فراهم نموده است.

آب و هوای سانتورینی

دیدنی ها و تفریحات جزیره سانتورینی

علاوه بر تفریحات آبی و دریایی که در اغلب سواحل جهان وجود دارند باید از جاذبه های گردشگری جزیره سانتورینی نیز بازدید نمایید تا سفر خود را تکمیل نموده و آن را به یک خاطره بیادماندنی در زندگی خود تبدیل کنید.جاذبه های دیدنی جزیره سانتورینی را در ادامه بیان می کنیم.

برترین اماکن دیدنی یونان - برترین اماکن دیدنی یونان را به شما معرفی کنیم.

فیرا Firá

فیرا (Firá) یا ثیرا (Thíra) مرکز جزیره سانتورینی است که خانه‌هایی سفید، کوچه‌هایی پیچ در پیچ و کلیساهایی با گنبد آبی دارد. اغلب ساختمان‌ های این شهر به تاسیسات گردشگری اختصاص یافته است و کمتر کسی به عنوان سکونتگاه دائم از آن ها استفاده می کند.

اویا OIA

اویا (OIA) نام یک شهر کوچک و زیبا در ناحیه‌ شمالی سانتورینی است که در ۱۲ کیلومتری ساحل فیرا قرار دارد. مهم ترین منطقه گردشگری جزیره نیز همین شهر اویاست که محل قرار گرفتن هتل ها و هتل بوتیک های گران قیمت سانتورینی است. در این جا می توانید اقامتگاه های لوکس و لاکچری با استخرهای طبقاتی را مشاهده کنید و از زیبایی های بی پایان منطقه لذت ببرید.

روستا اویا

آتشفشان سانتورینی

قدمت این آتشفشان به ۳۶۰۰ سال پیش باز می‌گردد. شکل کلی و امروزی جزیره سانتورینی برگرفته از این آتشفشان و فعالیت آن است. در سراسر جزیره و به ‌خصوص در سواحل عجیب و غریب آن می توانید سنگ‌ ریزه ‌ها و ماسه‌ های سیاه را ببینید که نشان از فعالیت های این آتشفشان در دوره های قبل دارد. 

سایت باستان‌ شناسی آکروتیری

در مجاورت روستای مدرن آکروتیری و در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی فیرا، سایت باستان‌شناسی آکروتیری واقع شده است که در قرن شانزدهم میلادی یک سکونتگاه انسانی بوده است، اما به دنبال فعالیت آتشفشانی در زیر گذاره ها دفن گردید. 

ساحل قرمز

این ساحل در نزدیکی آکروتیری و در زیر دیواره صخره‌ای دهانه آتشفشانی موجود در جزیره قرار دارد. صخره ‌های قرمز این ساحل زیبا، چشم‌انداز نادر ماه قرمز در هنگام خسوف را به یاد انسان می اندازد. رنگ این ساحل در کنار ساختمان های سفید و گنبدهای آبی به عنوان یکی از ارکان رنگ بندی عجیب و غریب این جزیره قلمداد می شود.

ساحل قرمز

فانوس دریایی آکروتیری

این فانوس یکی از اولین فانوس ‌های دریایی یونان است که ساخت آن به سال ۱۸۹۲ باز می گردد که در طول جنگ جهانی دوم متوقف شد، اما از سال ۱۹۴۵ و به دنبال بازسازی نیروی دریایی یونان، دوباره آغاز به کار کرد و در ارتفاع ده متری و با انتشار یک نور سفید و درخشان جلوه زیبایی را خلق می کند.  

ثرای باستانی

ثرای باستانی (Ancient Thira) مجموعه‌ ای از خرابه ‌های به‌ جا مانده از قرن نهم پیش از میلاد است که در  ساحل جنوب شرقی سانتورینی قرار گرفته است. خرابه‌ های معابد هلنیستی و شالوده‌ ساختمان ‌های رومی و بیزانسی را می توانید در این سایت باستان شناسی مشاهده کنید.

موزه باستان‌شناسی فیرا

موزه باستان ‌شناسی فیرا محل نگهداری تمام وسایل به دست آمده از عهد باستان در جزیره است. در این موزه صرفا می توانید آثاری را مشاهده کنید که به جزیره سانتورینی تعلق دارند و اغلب آن ها شامل آثار کشف شده از ثرای باستان، دوران‌های دوری، هلنیستی، روم و بیزانس است.

موزه باستان‌شناسی فیرا

موزه ماقبل تاریخ ثرا

علاوه بر موزه ای که در مبحث اخیر معرفی کردیم موزه دیگری در این جزیره وجود دارد که آثار کشف شده از سایت باستان‌شناسی آکروتیری را به نمایش گذاشته است و بهترین جاذبه‌ آن نقاشی‌ های دیواری «میمون‌ های آبی» است. علاوه بر نقاشی های دیواری باید به مجسمه‌ها و پیکرهای مرمری، سرامیک‌های نقاشی شده، ابزار و سلاح نیز اشاره کرد. 

پیرگوس

این شهر قبل از فیرا مرکز جزیره بوده است و به خانه‌ هایی سفید با معماری سیکلادی معروف است. در اطراف این شهر می توانید خرابه‌ های قلعه ‌ای از قرون وسطا بر فراز تپه را مشاهده کنید. در این شهر برخی از تاسیسات گردشگری همانند رستوران و هتل به چشم می خورند و شما می توانید یک اقامت متفاوت را در دل خرابه های این شهر بگذرانید.

صومعه الیاس پیامبر

صومعه الیاس نبی در مرتفع ترین بخش از جزیره ساخته شده است. اگر به این صومعه بروید، می توانید چشم انداز فوق العاده ای از شاهکار طبیعت را مشاهده کنید. حکاکی‌ های نمادین و باشکوه در کنار موزه‌ای که محل نگهداری از تاج و عصای مخصوص اسقف گریگوری پنجم است مهم ترین بخش های بازدید از این صومعه است. همچنین باید به یک کتابخانه به همراه آرشیوهای رهبانی و یک آشپزخانه در این صومعه اشاره کرد.

صومعه الیاس پیامبر

ساحل پریسا

محبوب ترین ساحل این جزیره به علت قرار گرفتن در مجاورت روستای پریسا به همین نام ملقب شده است. این ساحل دارای مناظری زیبا از ماسه ‌های سیاه رنگ است که حاصل ترکیب با گدازه های آتشفشانی هستند بوده و همچنین  مشرف بر درختان گز، کافه‌ها و رستوران‌های کوچک با سرو غذاهای دریایی است.

خلیج آمودی

در خلیج آمودی می توانید قایق ‌های ماهیگیری رنگارنگ، صخره‌ های قرمز و نمایی از شهر اویا را مشاهده کنید. تابستان که از راه می رسد قایق‌ها و تورهای یک روزه ای از آمودی به «تیراسیا» می‌روند که شما نیز می توانید یکی از اعضای تور بوده و از زیبایی های تیراسیا بهره مند شوید.

هزینه سفر به جزیره سانتورینی 

با توجه به اینکه مسافرت اشخاص همواره دارای کیفیت های متفاوتی است، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای هزینه مسافرت به یک مکان خاص برآورد نمود، اما در این بخش از مقاله سانتورینی چگونگی افزایش یا کاهش هزینه های سفر را برای شما شرح می‌دهیم.

پیش از همه بهتر است بدانید که سانتورینی در زمره یکی از مقاصد گردشگری ارزان در سراسر جهان قرار دارد و دوم اینکه مسافرت شما اگر به همراه تورهای گردشگری باشد هزینه کمتری را به دنبال خواهد داشت؛ در این زمینه می ‌توانید قیمت تور جزیره سانتورینی را سرچ زده و با انواع تورهای ارزان یا گران قیمت و همچنین تورهای لحظه آخری مواجه شوید که قیمت های متفاوتی را ارائه داده اند.

هزینه سفر به سانتورینی

اگر می خواهید در لب ساحل سکونت نمایید قطعا باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید و همچنین هزینه زندگی در اتاق ها و مسافرخانه ها نسبت به هتل ها بیشتر است. البته می توانید بهترین ویلا های لوکس و لاکچری به همراه امکانات مدرن را برای چند روز اجاره نمایید.

هزینه غذا و خورد و خوراک نیز در این جزیره چندان بالا نیست، چرا که در سراسر جزیره می توانید ساندویچی ها و غذاهای خیابانی را مشاهده کنید که قیمت ارزان تری نسبت به رستوران ها دارند. هزینه حمل و نقل نیز بستگی به نوع وسیله‌ نقلیه دارد. گران ترین نوع وسیله نقلیه جهت مسافرت در سراسر جزیره استفاده از موتورهای چهارچرخی است که هرچند هزینه زیادی دارند، اما هیجان مسافرت را برای شما به شدت افزایش می دهند.

هتل های سانتورینی

در این جزیره کوچک می توانید شاهد ده ها هتل، مسافرخانه، هتل آپارتمان، هتل بوتیک و ... باشید. هرچند اغلب هتل های این جزیره قیمت مناسبی داشته و امکانات مطلوبی را در اختیار شما قرار می دهند، اما در این مقاله صرفا به تعداد محدودی از آن ها اشاره می کنیم. 

هتل های سانتورینی

ویلا رنوس

این هتل در فیرا واقع شده و چشم اندازی شگفت انگیز به سوی دریا و دهانه آتشفشانی سانتورینی دارد. چشم انداز اغلب اتاق های این هتل به صورت پانارومایی بوده و رستوران ها و بارهای بسیار زیادی در مجاورت هتل هستند. تراس های رویایی مهم ترین عامل تمایز این هتل از سایر اقامتگاه هاست که باعث شده است از آن ها با عنوان ویلاهای رنوس نام ببرند. ویلا رنوس فاصله بسیار اندکی با میدان تئوتوکوپولو، موزه ماقبل تاریخ تِرا و موزه باستان شناسی دارد.

ایکیز

نام یک هتل بوتیک است که اتاق ‌هایی با دیوارهایی به رنگ سفید دارد و به صورت غار طراحی شده اند. این هتل زندگی سنتی در سانتورینی را شبیه سازی کرده است و نمای ویژه ای از آتشفشان این جزیره را به نمایش می گذارد. در این هتل بوتیک شما می توانید خودتان به آشپزی بپردازید یا به رستوران ها و فست فودهای اطراف مراجعه کرده و وعده مورد نظرتان را سرو نمایید.

کاناوا سانتینو

این هتل در قرن نوزدهم ساخته شده است و از چهار خانه و آپارتمان مجزا تشکیل می شود که هر کدام دارای وسایل آشپزخانه، حیاط مشترک و فضای باربیکیو هستند. این هتل در مرکز جزیره سانتورینی و در دهکده‌ مزاریا واقع شده است. موقعیت این هتل به گونه ای است که به اغلب جاذبه های گردشگری جزیره دسترسی دارد.

هتل های زیبای سانتورینی

هتل کاتریناز کاستل

هتل کاتریناز کاستل اولین هتل در ایمروویگلی (Imerovigli) است که همانند هتل ایکیز به صورت غار طراحی شده و تنها نه اتاق دارد. این هتل نیز سعی نموده است زندگی سنتی در این جزیره را به نمایش بگذارد، اما المان هایی از زندگی مدرن را نیز در آن مشاهده خواهید کرد. دیوارهایی به رنگ سفید بسیار تمیز، جلوه دریا، مبلمان با طرح‌ های روشن و برجسته با ظرافت های عهد مدرن را می توانید در این هتل مشاهده کنید.

هتل هلیوفوس

هتل هلیوفوس در دهکده‌ قرون وسطایی فینیکا قرار دارد و شما با پیاده روی از منطقه زیبای اویا نیز می توانید به این هتل دسترسی داشته باشید. این هتل از اتاق هایی به شکل غار ساخته شده است و بر روی صخره قرار دارند. 

این امر باعث شده است تا فضای متفاوت و چشم انداز دل چسبی داشته باشند. در طراحی داخلی این هتل سبک معماری معاصر که قدری به معماری مراکشی و فرانسوی شباهت دارد را مشاهده می کنید.

هتل آناتولی

این هتل نیز در قلب جزیره واقع شده است و یک هتل تاریخی محسوب می گردد که تاریخ بنای آن به قرن نوزدهم باز می گردد، اما بخشی از آن در سال های اخیر بازسازی شده است و اگر نمی خواهید در بافت قدیمی آن سکونت کنید، بهتر است درخواست نمایید تا اتاق هایی از بافت مدرن و جدیدتر را به شما واگذار کنند.

استخرها و مجموعه های رفاهی در این هتل به دو صورت خصوصی و عمومی طراحی شده اند. همچنین آپارتمان های مجهزی در این هتل وجود دارد که می توانید چند روز را به سبک خودمانی در آن ها زندگی کنید.

هتل آناتولی

سوییت های پتی پله

این هتل در زمره یکی از هتل های لوکس و بسیار کوچک یونان قرار دارد. شاید قدری تعجب برانگیز باشد، اما بخش قابل توجهی از سوییت های این هتل در دل سنگ ها ساخته شده اند و به سبک سیکلادی معاصر با چارچوب‌های سنگی و چوبی و کتان‌های خنثی در کنار المان های مدرن در طراحی آن ها مشاهده می شود. استخر و استخر بار این مجموعه یک خدمت بی نظیر در میان مجموعه های رفاهی جزیره محسوب می شود. این هتل نیز به علت فاصله محدودی که با مرکز شهر دارد دسترسی مناسبی به جاذبه های گردشگری داشته و می توانید با اقامت در آن از چشم انداز بسیار زیبای آتشفشانی لذت ببرید. 

آپارتمان‌ های آناستاسیس

آپارتمان‌ های آناستاسیس بین فیرا و اویا واقع شده اند. تعداد آپارتمان های این هتل بسیار محدود است و اگر می خواهید در آن ها اقامت نمایید بهتر است از سیستم روزرواسیون استفاده کنید. 
این هتل با ۱۰ آپارتمان لوکس میزبان گرشگرانی است که می خواهند چشم‌ انداز خوبی به کاسه‌ آتشفشانی داشته باشند. فضای خصوصی، ایوان های آفتابگیر و بزرگ، تراس، تجهیزات اسپا و یک استخر وسیع که در لبه صخره ساخته شده است مهمترین ویژگی های این هتل محسوب می شود.  

خانه کاپیتان دریا

خانه کاپیتان دریا یک عمارت دو طبقه است که در سال ۱۸۶۴  و در دل صخره های این منطقه ساخته شد. چهار عدد از سوییت های این هتل با استفاده از عتیقه جات زیبا طراحی شده اند و یکی از بهترین پذیرایی های ممکن را از مهمانان به عمل می آورند. اسپای خانگی یکی از مفرح ترین خدمات این هتل به شما خواهد بود.

خانه کاپیتان دریا

هتل آفرودیت

هتل آفرودیت یکی از مقرون بصرفه ترین هتل هایی است که می توانید در مسافرت به یونان و جزیره سانتورینی انتخاب نمایید. امکانات این هتل شباهت بسیار زیادی به نمونه اخیر دارد با این تفاوت که قیمت کمتری داشته و حتی می تواند چشم انداز بهتری را به شما ارائه دهد.

نقشه سانتورینی

نقشه سانتورینی

تصاویر جزیره سانتورینی یونان

نوشته ها هرگز نمی توانند زیبایی های واقعی را به تصویر بکشند! انسان باید کوله بار سفر را ببندد و راهی مقصدی شود که کلمات از توصیف آن عاجز مانده اند، اما در این میان عکس ها قادر هستند تا حدی زیبایی های یک منطقه گردشگری را به تصویر کشیده و گردشگران را ترغیب کنند تا راهی آن منطقه شوند. شما نیز می توانید در انتهای این مقاله تصاویر شگفت انگیزی از زیبایی هایی بی پایان جزیره سانتورینی را ببینید.

جزیره زیبای سانتورینی در یونان

پله های سانتورینی

سانتورینی در شب

نظرات کاربران

 1. آتنا آتنا 1402/09/28
  0 نفر پسندیدند
  یونان این جزیره سانتورینیش رو نفروخته پول صندوقای بازنشستگیش رو بده؟
 2. شیبا شیبا 1402/09/28
  0 نفر پسندیدند
  عه این عکس سومی از آخر تصویر زمینه ویندوز منه
 3. میثم میثم 1402/09/27
  0 نفر پسندیدند
  جالبه ولی به نظرم ارزش سفر نداره

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی اطراف شیراز که باید حتما ببینید!
جاهای دیدنی اطراف شیراز که باید حتما ببینید!
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.6 از 5 | از 104 کاربر