سئول پایتخت کره جنوبی

📅 انتشار : 1400/05/11 📅 بروزرسانی : 1401/11/03 ⏱ مطالعه : 7 دقیقه بازدید : 24480
جمعیت
آداب و رسوم
نکات سفر
جاذبه
آب و هوا
کیپاپ
نقشه

سئول به انگلیسی Seoul، پایتخت و بزرگترین شهر کره جنوبی، از مدرن ترین و زیباترین شهرهای آسیایی محسوب می شود. ویژگی مهم سئول کره این است که در عین تاریخ غنی، ویژگی های مدرنی را در این شهر شاهد هستیم. شهر سئول در منطقه ی کوهستانی و درون دره قرار دارد. کاخ ها، معابد باستانی، دیوارها و بناهای تاریخی در جای جای این شهر به چشم میخورند که در عین ترکیب با مدرنیته زیبایی خود را حفظ کرده وحتی شکوه شان دوچندان شده است. شهروندان سئول به حفظ میراث فرهنگی خود بسیار توجه دارند و تمام تلاش خود را برای حفظ و نگهداری از این میراث انجام می دهند. سئول در لغت به معنای پایتخت است.

سئول

سئول کجاست؟

شهر سئول، پایتخت کره جنوبی، در جنوب شبه جزیره کره و در شرق آسیا قرار دارد. شهر سئول بر رودخانه ی هان و در شمال غربی کشور کره واقع شده است. این شهر در 31 کیلومتری بندر دریای زرد شهر اینچئون (Incheon) و در 40 کیلومتری مرز کشور کره شمالی قرار دارد.

غذاهای سنتی کره جنوبی - غذاهای جذاب کره جنوبی که در سفرت به کره میتونی امتحان کنی

مساحت و جمعیت سئول

سئول کره با جمعیتی حدود 10 میلیونی نیمی از جمعیت کره جنوبی را در خود جای داده است. با توجه به اینکه سئول در سال 1945 بزرگترین دریافت کننده ی مهاجرت از روستا به شهر بوده، جمعیت این شهر بعد از جنگ کره رشد سریعی داشته بطوریکه از 1 میلیون نفر در سال 1945 به 10 میلیون نفر در سال 1988 رسید. اغلب جمعیت سئول همانند خود کره جنوبی دارای جمعیت همگن می باشد بطوریکه تنها درصد اندکی از افراد غیر کره ای را در خود جای داده است که این افراد اغلب توریست های خارجی و چینی های مقیم کره هستند. این تراکم جمعیت آسیب های محیطی، آلودگی هوایی و صوتی، ترافیک و... را دربر داشته است.
شهر سئول دارای مساحتی برابر 605 کیلومتر مربع می باشد، 37 کیلومتر از شرق به غرب و 30کیلومتر از شمال به جنوب. این شهر توسط کوه هایی که بلند ترین آنها کوه بوکنسان می باشد احاطه شده است.

جمعیت سئول

آداب و رسوم و فرهنگ مردم سئول

کره جنوبی فرهنگی 5000 ساله دارد، این به آن معناست که این کشور از فرهنگی غنی و تاریخچه ای پربار برخوردار است. آداب و رسوم جایگاه ویژه ای در بین مردم کره جنوبی دارد پس با شناختن فرهنگ این مردم می توانید از سفر به سئول نهایت لذت را ببرید. 
مردم سئول و بطور کلی کره جنوبی مردمی محافظه کار و خوش برخورد هستند؛ اما ممکن است مطابق با فرهنگ خود رفتارهایی داشته باشند که در دیگر کشور ها بی احترامی تلقی شود. از آنجایی که سئول شهری پرجمعیت و شلوغ به حساب می آید، جمعیت زیاد باعث می شود در هنگام سوار شدن به اتوبوس و یا مترو همدیگر را هل دهند؛ پس این رفتار را بی احترامی تلقی نکنید.

پایتخت کره جنوبی

خانواده

خانواده در فرهنگ کره جنوبی نقشی پررنگ دارد. بزرگتر ها در فرهنگ مردم کره از احترام زیادی برخوردارند و جوان ترها وظیفه دارند با سالمندان با احترام برخورد کنند. خانواده های کره ای اجازه تنها زندگی کردن را به فرزندانشان نمی دهند و فرزندان تا پیش از ازدواج همراه خانواده زندگی می کنند. باتوجه به اینکه طبق سنت وارث دارایی خانواده پسر بزرگتر است پس پسر بزرگتر مسئولیت بیشتری نسبت به خانواده دارد و همچنین مسئولیت نگهداری از پدر و مادر در سالمندی از پسر بزرگتر انتظار می رود. در کره پسران عموما بیشتر به خانواده و ازدواج وابسته اند.

ازدواج

در کره ازدواج هم به شکل سنتی و هم به شکل با واسطه انجام می شود. در شکل ازدواج سنتی، پدر و مادر نقش اصلی را دارند ولی نظر دختر و پسر تعیین کننده است. این نوع ازدواج با مراسمی خاص برگزار می شود و لباس عروس و داماد و آرایش عروس به شیوه ی سنتی انجام می شود. این مراسم در خانه دختر و یا در سالنی با کف چوبی انجام می شود و آداب و رسوم خاص خود را دارد. ازدواج با واسطه ازدواجی است که در آن دلال هایی خانواده هایی را که از نظر خانوادگی و وضعیت مالی در یک سطح هستند به هم معرفی می کنند و در ازای این معرفی از هر دو خانواده پول دریافت می کنند. امروزه ازدواج های عاشقانه و مدرن در کره رواج یافته که ابتدا جوانترها همدیگر را ملاقات میکنند و سپس خانواده ها را در جریان قرار می دهند.

ازدواج در کره

آشنایی با کره جنوبی - کره جنوبی یک کشور با بیش از سالیانه ۱۰ میلیون گردشگر که برای تفریح و مسافرت به کره جنوبی سفر می کنند می باشد. این کشور که یک شبه جزیره است

 تعظیم کردن

مطابق شیوه ی سنتی مردم سئول هنگام خوش آمدگویی، معذرت خواهی، موافقت و تشکر تعظیم می کنند. در این بین مردان همراه با تعظیم دست هم می دهند ولی زنان دست نمی دهند و فقط اندکی تعظیم می کنند.

غذا

غذا بخش مهمی در تاریخ مردم کره است. در این فرهنگ مردم وقت زیادی را برای خوردن غذا صرف می کنند. برای صرف غذا به یاد داشته باشید که منتظر تعیین محل نشستن توسط میزبان باشید و اگر صدر مجلس برای شما در نظر گرفته شد کمی تعارف کنید. در کره جنوبی افراد مسن ابتدا خوردن غذا را شروع می کنند. هنگام تحویل غذا ظرف را با هردو دست بگیرید. معمولا میزبان صورتحساب مهمانان را میپردازد پس برای پرداخت صورتحساب تعارف نکنید. کیمچی یک غذای قدیمی کره ای است که از ارزش زیادی برای این مردم برخوردار می باشد و مردم کره سعی می کنند در مناسبت ها و مهمانی ها از این غذای ملی استفاده کنند.

غذای کره ای

مهمانی

در کره جنوبی معمولا هنگام ورود به منزل کسی کفش خود را در می آورند. هنگام رفتن به منزل کسی حتما هدیه ای در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که دیر به مهمانی نرسید زیرا مردم سئول تاخیر بیش از نیم ساعت را نمی پذیرند. بدرقه ی مهمان تا دم در و حتی تا ماشین نشانه احترام میزبان به مهمان می باشد.

نکات مهم سفر به سئول پایتخت کره جنوبی!

در سفر به سئول لازم است به مواردی توجه کنید تا مورد بدبینی قرار نگیرید

  • از خوردن و آشامیدن درحین راه رفتن در اماکن عمومی بپرهیزید.
  • فاصله ی خود را به اندازه ی یک بازو با کسی که برای اولین بار میبینید رعایت کنید. 
  • از آنجایی که در کره برای نوشتن اسم افراد متوفی از جوهر قرمز استفاده میکنند، برای نوشتن از جوهر قرمز استفاده نکنید، زیرا کره ای ها این را نشانه بدشانسی و مرگ می دانند.
  • تا می توانید از عدد چهار استفاده نکنید. این عدد برای کره ای ها به دلیل تلفظ کلمه چهار (four) که در کره ای به معنای مرگ است، معنای مرگ را تداعی میکند.

نکات سفر به سئول

در سفر به سئول از کجاها دیدن کنیم؟

شهر سئول در کره جنوبی یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین مراکز توریستی در جهان به حساب می آید. معابد بودایی، کاخ های سلطنی و اماکن تاریخی در کنار جاذبه های گردشگری نوینی همچون آسمان خراش ها، پارک های هنری و مراکز خرید، این شهر را برای از گردشگران به شهری رویایی تبدیل کرده است.

مکان های دیدنی سئول

در ادامه به برخی از اماکن دیدنی شهر سئول می پردازیم:

کاخ کیونگ بوک 

کاخ کیونگ بوک در قلب سئول واقع شده است که به عنوان کاخ اصلی سلسله چوسان شناخته می شود. در این کاخ میتوانید لباس سنتی کره که هانبوک نام دارد را اجاره کرده و به صورت رایگان از این کاخ دیدن کنید.

روستای بوکچون هانوک

روستای بوکچون هانوک از خانه های سنتی که هانوک نامیده می شوند تشکیل شده است و بین گیونگ بوک گونگ و چانگ دوک گونگ قرار دارد. این خانه های سنتی محل زندگی اشراف چوسان در قرن 14 میلادی بوده اند که اکنون در برخی از آن ها کافه، رستوران و مغازه برپا شده است. این مغازه ها به فروش صنایع دستی و سوغاتی می پردازند.

روستای بوکچون هانوک

لاته ورلد

این مکان بزرگترین مجموعه تفریحی در شهر سئول و دارای آخرین و جدیدترین دستگاه های بازی دنیا می باشد، لاته ورلد شامل یک پارک موضوعی سربسته و یک پارک تفریحی سر باز است که مجیک آیلند نام دارد. یک جزیره مصنوعی که با ترن هوایی و مراکز خرید در ارتباط است در این مجموعه قرار دارد. این مجموعه شامل هتل، امکانات ورزشی، موزه فولکلور و سینما می باشد. 

میونگ دونگ

میونگ دونگ مرکز خریدی جذاب برای گردشگران است. در این مرکز خرید از لباس های گران قیمت تا لباس راحتی و حتی برند های محبوب لوازم آرایشی وجود دارد که توان خرید با هر بودجه ای را فراهم می کند.

میونگ دونگ

رود چونگ گیه چونگ

این رود 10 کیلومتر طول دارد و از وسط شهر سئول عبور میکند که محل برگزاری جشنواره ها و همچنین نمایشگاه فضای باز می باشد. در کریسمس و تعطیلات اطراف این رود با چراغ های رنگارنگ تزیین می شود.

برج شمال سئول

این برج که به برج ان(N) سئول هم معروف است در کوه نامسان قرار دارد. ارتفاع این برج به 236 متر می رسد و یکی از نقاط بلند سئول محسوب می شود. بر فراز این برج قفل هایی مشاهده می شود که از زوج های جوانی که قصد جاودانه کردن عشق خود را داشتند برجای مانده است.

برج شمال سئول

موزه ملی کره

موزه ملی کره که در سال 1945 تاسیس شده است یکی از مشهورترن موزه های آسیا و حتی جهان به حساب می آید. بازدید سه میلیون نفر در سال از این موزه، این موزه را حائز اهمیت کرده است.

موزه تریک آی سئول

موزه تریک آی سئول، اولین موزه واقعیت افزوده در جهان می باشد دارای موزه یخ و منطقه واقعیت مجازی است که این موزه را به یکی از پر طرفدارترین موزه های سئول در بین جوانان تبدیل کرده است.

موزه تریک آی سئول

 پل بانپو

این پل که روی رودخانه هان واقع شده است طولانی ترین پل فواره ای جهان شناخته می شود. نمایش نور با آبی که از رودخانه تامین می شود این پل را به یکی از مکان های گردشگری تبدیل کرده است.

آب و هوای سئول

سئول شهری چهار فصل است که در هر فصل بسته به ویژگی های همان فصل جذابیت خاص خود را دارد.

  1. در ابتدای فصل بهار هوا سردتر است اما در اواسط فصل هوا معتدل می شود. با نزدیک شدن به تابستان میانگین دما به 22 درجه می رسد و مسیر های کوهستانی در دسترس قرار می گیرند.
  2. در فصل تابستان هوا بسیار گرم و شرجی می شود و میانگین هوا در این فصل حدود 25 درجه است. در این فصل باران های موسمی به سئول می رسند و ممکن است تمام طول روز باران ببارد.
  3. در فصل پاییز میانگین دما از 14 درجه تا 0 درجه متغیر است. اکتبر بهترین زمان برای سفر به سئول می باشد.
  4. در فصل زمستان دمای هوا به طور میانگین منفی 2 درجه است. در این فصل شاهد بارش برف و مدفون شدن بناهای تاریخی و کاخ های این شهر زیر برف هستیم که زیبایی این فصل را دو چندان می کند.

آب و هوای سئول

گروه های خوانندگی کره ای

در حدود 15 سال اخیر و به ویژه چند سال منتهی به سال 2020، گروه های خوانندگی کره ای موسوم به کیپاپ (Kpop) شهرت جهانی یافت و گروه هایی همچون BTS، EXO، BlackPink، T-ara و ... در سطح شرق آسیا و سپس به صورت جهانی فعالیت های خود را ادامه دادند و این موضوع به سطحی رسید که گروه BTS به عنوان نماینده کشور کره جنوبی در سازمان ملل سخنرانی کرد و جونگ کوک عضو این گروه نیز آهنگ جام جهانی 2022 را اجرا کرد. به طرفداران این گروه های خوانندگی، کیپاپر (Kpoper) می گویند.

گروه های خوانندگی کره ای

نقشه سئول

حال نقشه ای از شهر سئول در کره جنوبی در اختیارتان قرار میگیرد تا شما را در سفر به این شهر زیبا یاری کند:

نقشه سئول

گزارش مشکل

سوالات متداول سئول پایتخت کره جنوبی

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.7 از 5 | از 104 کاربران به سئول پایتخت کره جنوبی