زوریخ بزرگ ترین شهر سوئیس

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1401/10/24 ⏱ مطالعه : 6 دقیقه بازدید : 4696
معرفی شهر
زوریخ کجاست؟
زبان
آب و هوا
بهترین زمان سفر
اقتصاد
غذاهای معروف
جاذبه ها

هنگامی که بحث امنیت و شادی به زبان می آید بسیاری از افراد به کشور زیبای سوئیس فکر می کنند؛ اما در این مقاله قصد نداریم تا کشور سوئیس را مورد بررسی قرار دهیم؛ بلکه می خواهیم به بزرگترین شهر سوئیس یعنی شهر زوریخ اشاره داشته باشیم. پس با این مقاله از سایت لحظه آخر همراه باشید.

شهر زوریخ

اگر می خواهید درباره کشور زیبای سوئیس اطلاعات بیشتری داشته باشید، می توانید به مقاله همه چیز درباره سوئیس سری بزنید.

معرفی شهر زیبای زوریخ

شهر زوریخ در کشور سوئیس واقع شده است، که همچنین بزرگترین شهر این کشور هم محسوب می شود. سوئیس به عنوان یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپا و جهان برای زندگی به حساب می آید؛ همچنین گرانترین کشور اروپا هم نام دارد. اگر فردی هستید که زیبایی و خاطره سازی در سفر از اولویت های اولیه و اساسی به شمار می رود؛ پس حتما سفر به سوئیس و شهر زوریخ را تجربه کنید. شهرهای کوهستانی و زیبایی که در دامنه معروف آلپ قرار گرفته اند، زمین های سبز و وسیعی که برف آن ها را پوشش داده و .... همه و همه می تواند دلایلی باشد که به این کشور زیبای اروپایی سفر کنید.

زوریخ از دیگر شهرهای بین المللی جهان محسوب می شود که توانسته دانشجویان و مهاجران زیادی را به خود جذب کند؛ این شهر به قدری گران به حساب می آید که در سال 1394 به عنوان گرانترین شهر جهان شناخته شده؛ از این رو کمتر افرادی را پیدا می کنید که به قصد گردشگری به این کشور سفر کند.  شهر زوریخ توانسته عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی را به خود اختصاص دهد. کشور سوئیس از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که تمدن ها و زبان های زیادی را درون خود جای داده و به همین دلیل از این کشور به عنوان یک کشور چندزبانه یاد می‌کنند.

زوریخ کجاست؟

زوریخ کجاست؟

اگر می خواهید بدانید زوریخ پایتخت کدام کشور است؟ باید بگوییم که زوریخ پایتخت هیچ کشوری نیست! چرا که پایتخت کشور زیبای سوئیس شهر برن است. اما شهر زوریخ و ژنو که برای ما ایرانیان بیشتر آشنا است، قطب های اقتصادی قطب مالی دنیاست که زیبایی های طبیعت بکرش و جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبایش برای همگان آشناست.

مساحت و جمعیت زوریخ

زوریخ به عنوان یکی از اقتصادی ترین شهرهای سوئیس، جمعیتی در حدود 1 میلیون و 420 هزار نفر را در خود جای داده است. همچنین شهر زوریخ مساحتی در حدود 87 کیلومتر مربع دارد که علاوه بر جمعیت و مساحت این شهر زیبای توریست و تجاری، اقتصاد فوق العاده این شهر، باعث شده تا بیش از پیش در میان مردمان جهان شناخته شده باشد.

جمعیت زوریخ

زبان مردم زوریخ

اگر تصمیم خود را برای سفر گردشگری و یا مهاجرت به این شهر زیبای کشور سوئیس قطعی کرده اید، باید بدانید که مردم زوریخ اغلب به زبان آلمانی صحبت می کنند. اما نه آلمانی کشور آلمان! بلکه با لهجه محلی که پس از مدتی حضور در این شهر به آن مسلط خواهید شد.

آب و هوای شهر زوریخ

بهترین زمان سفر به زوریخ برای افرادی که از آب و هوای ملائم و سرد لذت می برند، فصل پاییز و بهار است که هوای این شهر مطلوب و لذت بخش می‌شود. همچنین در فصل زمستان می توانید هوای -2 درجه سانتی گراد را تجربه نمایید و در تابستان دمای به 24 درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد.

نمای زوریخ در شب

اگر قصد سفر به شهر زوریخ را دارید، پیشنهاد می شود که حتما در ماه آگوست و ژوئن به این شهر اروپایی سفر کنید؛ چون هوایی که در این شهر می توانید تجربه کنید از 24 درجه بالاتر نمی رود و از این رو می توانید از شنا کردن در دریاچه های شهر زوریخ بیشترین لذت را ببرید. همچنین می توانید از مهمترین جشوارهای این شهر یعنی زوریخ پراید و رژه خیابانی زوریخ دیدن کنید که در این دوماه اجرا می شود. همچنین در این دو ماه می توانید بارانی ترین ماه های این شهر زیبا را ببینید.

آب و هوای کشور سوئیس در همه شهرها به صورت یکنواخت و تکراری نیست و هرجایی از شهرهای کشور سوئیس پا بزارید شاهده آب و هوای متفاوتی هستید.

گشت و گذار در زیباترین شهرهای اروپا

بهترین زمان برای سفر به زوریخ

این مورد کاملا بستگی به شما دارد و هرجایی که احساس کنید آب و هوای سوئیس با روحیات شما سازگار است می توانید به این شهر سفر کنید. لازم به ذکر است بدانید که شهر زوریخ در فصل تابستان به علت آب و هوای خوبی که دارد با استقبال گردشگران مواجه می شود.

اقتصاد زوریخ چگونه است؟

به طور قطع می توان گفت که در کنار طبیعت بکر و جاذبه های گردشگری مشهور این شهر، یکی از مواردی که باعث شده تا این شهر به اوج شهرت برسد، اقتصاد فوق العاده این شهر تجاری است. زوریخ را بزرگترین و در عین حال ثروتمندترین شهر کشور سوئیس می دانند. اگر قصد سفر و یا زندگی در سوئیس را دارید، باید بدانید که شهر فوق العاده ای را برای اقامت و یا سفر در نظر گرفته اید.

نمایی از شهر زوریخ

جمعیت زوریخ و کشور سوئیس

این کشور زیبا با مساحتی بالغ بر 41.285 کلیومتر مربع و با جمعیت 8.66 میلیون نفری که دارد می تواند به عنوان یکی از بکرترین و زیباترین شهرهای اروپایی به حساب بیاید که تا چشم کار می کند چیزی جزء زیبایی و فرهنگ در این کشور نمی توان دید!

زوریخ را می توان با توجه به ویژگی هایی که دارد، قلب اروپا دانست؛ شهری که مناسب تمامی افرادی است که به دنبال آرامش در کشوری منحر به فرد هستند. همچنین این شهر به عنوان قطب اقتصاد و فرهنگ در کشور سوئیس به حساب می آید. زوریخ را می توان به عنوان پرجمعیت ترین کشور سوئیس دانست که با جمعیتی حدود 1.408 میلیون نفر از کل کشور سوئیس را  تشکیل داده است.

فرهنگ و تمدن زوریخ

هنگامی که وارد شهر زوریخ می شوید و با ساکنین این شهر گفتگویی می کنید، اولین چیزی که به چشم می آید تفاوت فرهنگ ها و تمدن های مردمان است که علت این تفاوت را می توان وجود مردمان آلمانی، ایتالیایی و صرب ها دانست. زبان رسمی و اصلی این شهر، آلمانی است اما اکثر مردمان شهر زوریخ زبان آلمانی را به صورت محلی صحبت می کنند.

آب و هوا و زیبایی های شهر زوریخ

مذهب و دینی که در میان مردمان شهر زوریخ رواج دارد: کاتالوک، مسلمانان، رومی، بی دین و همچنین پروستان است.

در سفر به زوریخ از چه جاهایی دیدن کنیم؟

حال وقت آن رسیده تا درباره جاذبه های گردشگری این شهر زیبا اشاره داشته باشیم؛ پس با ما همراه باشید.

شهرهای قدیمی

بهترین و زیباترین جاذبه گردشگری که در هنگام سفر به این کشور دیدن کنید، شهرهای قدیمی است و این امر بسیار عجیب به نظر می آید؛ شهر قدیمی و سنتی زوریخ در میان Bahnhofstrasse ‏ و ‏Limmat‏ قرار داد که ساکنین آن نام Lindenhof را بر روی این شهر گذاشته اند، همچنین رودخانه ای که به نام Limnat در میان این شهر واقع شده است؛ زیبایی شهر را دوچندان می کند.

کوهستان Uetliberg‏ 

کوهستان Uetliberg در جنوب غربی شهر زوریخ قرار دارد که ارتفاع 871 متر را به خود اختصاص داده است. برای رسیدن به این کوهستان مسیر مسیری سختی را مانند دیگر کوهستان ها دارید، اما چیزی که کوهستان Uetliberg را نسبت به دیگی کوهستان ها جدا می کند؛ آب و هوا و همچنین مسیر سبزی می باشد که در طی مسیر وجود دارد و همچنین می توانید اکسیژن خالص را در این میان تجربه کنید. رستوران هایی که در بالای این کوهستان قرار دارد، می تواند لذت بردن از این منظره را دوچندان کند.

موزه هنز زیبا - ‏Kunsthaus Zurich

قدمت موزه Kunsthaus Zurich به سال 1787 باز می گردد و همچنین به عنوان یکی از بهترین موزه های اروپا نام گذاری شده است. در این موزه می توانید آثار هنرمندانی را مشاهده کنید که روح هنرمندیتان به وجد بیاید.

باغ وحش زوریخ

بازدید از باغ وحش هر شهری می تواند یکی از مکان های جاذبه گردشگری به حساب بیاید، این امر از شهر زیبای زوریخ هم مستثنی نیست و می توانید در باغ وحش منحر به فردی که این کشور دارد 360 گونه جانوران را مشاهده نمایید. همچنین شبیه سازی که طراحان این باغ وحش سعی داشتند تا محیط جانوران تا درصد زیادی به محیط اصلی خودشان نزدیک کنند، جذابیت این جاذبه گردشگری را دوچندان می کند.

موزه ملی سوئیس

نمای موزه ملی سوئیس در شهر زوریخ

موزه ملی کشور سوئیس در شهر زوریخ قرار دارد و اگر تا شهر زوریخ سفر کردید، حتما از این موزه قدیمی را که در سال  1898 توسط معماری فرانسوی در دوره رنسانس بنا شده دیدن کنید. این موزه را بیش از هشتصد و بیست هزار اثر هنری تشکبل داده است. این موزه به چهار قسمت تاریخ سوئیس، فرهنگ، دین، تاریخ سیاسی و اقتصادی تقسیم بندی شده است.

خیابان Bahnhofstrasse

خیابان Bahnhofstrasse از اصلی ترین خیابان های شهر زوریخ به حساب می آید. اگر فردی هستید که عاشق خریدن کردن و پوشیدن لباس های مد هستید، پس مطمئن باشید هنگامی که وارد این خیابان بشوید، دست خالی از فروشگاه ها و مغازه ها بر نمی گردید. در این خیابان می توانید از ایستگاه مرکزی قطار که تا انتهای دریاچه کشیده شده است، استفاده نمایید.

دریاچه زوریخ

دریاچه زوریخ که ساکنان این شهر به آن Zürisee‏ می گویند در جنوب شرق این شهر واقع شده است که وسعت آن به حدود 88 کیلومتر مربع و عمق آن به حدود 143 متر می رسید. در واقع آب های این دریاچه از یخچال های طبیعی شهر گلرو نشات می گیرد و بعد از تشکیل وارد رود لینتزوریخ می شود و سپس به دریاچه می پیوندد. همچنین این دریاچه از بخش های مهم گردشگری این شهر به حساب می آید و افرادی که قصد دارند از این دریاچه خاطراتی لذت بخشی را داشته باشند می توانند با قایق سواری این خاطرات را بسازند.

کافه Café Sprüngli

از دیگر جاذبه های لذت بخشی که در شهر زوریخ وجود دارد، کافه Café Sprüngli است که تجربه میل یا خوردن کیک در این کافه یک تجربه منحصر به فرد به حساب می آید. از قدمت این کافه می توان به سال 1856 اشاره داشته، البته یادم نرفته به خدمتتان عرض کنم که امروزه این کافه به عنوان بهترین کافه در شهر زوریخ شناخته می شود. این کافه در خیابان پارادپلاز واقع شده است که در هنگام ورود اولین چیزی به چشم میخورد کیک های شکلاتی، محلی و معمولی است. علاوه بر دسر و میان وعده می توانید در این کافه ناهار هم میل کنید که پیشنهاد می شود، حتما یکبار تجربه نمایید.

کلیسای ‏Fraumunster

کلیسای فرومونستر و گروسماستر در زوریخ

کلیسای ‏Fraumunster یکی از مکان های دیدنی شهر جذاب زوریخ به حساب می آید که در دهه های اخیر به اشتباه و خطا به عنوان کلیسای بانوان و زنان نامیده میشد. همچنین این کلیسا جزء چهار کلیسای اصلی یعنی کلیسای ‏Grossmunster، ‏Prediger ‏ و ‏St. Peter‏ در شهر زوریخ شناخته می شود. همچنین به علت قدمت دیرینه 853 میلادی که دارد، می تواند جزء یکی از جاذبه های گردشگری به حساب بیاید.

موزه فوتبالی فیفا

افرادی که هم عاشق دو آتیشه فوتبال هستند و هم علاقه مند به تاریخ فیفا و فوتبال هستید، حتما موزه ای که توسط فیفا در سال 2016 بنا شده دیدن کنید. در موزه فیفا به وسعت 3.500 متر مربعی در سه طبقه ساخته شده که در آن می توانید مواردی از قبیل ورزش، کتابخانه، اتاق های کنفرانس و ... دیدن کنید. همچنین در نمایشگاه این موزه می توانید تاریخ و خاطرات جام جهانی فوتبال مردان و زنان را مشاهده نمایید.

مراکز خرید زوریخ

مراکز خرید در هر شهر و کشوری می تواند نوع فرهنگ و طرز لباس پوشیدن مردمان آن شهر یا کشور را نشان دهد. همچنین اگر فردی هستید که عاشق راه رفتن در مراکز خرید و خریدن کردن هستید، پس وقت آن رسیده تا معروف ترین مراکز خرید شهر زوریخ را معرفی نماییم.

مرکز خرید ایرساید

مزکر خرید ایرساید یکی از مهمترین مراکز خرید در شهر زوریخ به حساب می آید که مبتنی بر 60 فروشگاه در این مرکز واقع شده است. در همان ابتدای ورود به مرکز خرید، شاهد چندین فروشگاه با اجناس برند عطر، لوازم آرایشی و پوشاک هستید که همه افراد برند پوش را مجذوب خودش می کند.

مرکز خرید گلات و ایرساید

مرکز خرید گلات

مرکز خرید گلات یکی از دوست داشتنی ترین مرکز شهر زوریخ محسوب می شود. این مرکز خرید که مساحتی حدود 4000 متر مربع و حدود 1000 فروشگاه را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است بدانید که این مرکز خرید در خارج شهر بنا شده و با 20 دقیقه سوار شدن قطار می توانید به این مرکز خرید برسید.

مرکز خرید یوروپالی

مرکز خرید یوروپالی که نوعی پاساژ تلقی میشود در اطراف ایستگاه قطار اصلی شهر زوریخ قرار دارد که تمرکز اصلی این پاساژ بر روی پوشاک می باشد. اما برای خریدن لباس های کوهنرودی، پیاده روی و سفر هم می توانید به این مزکر خرید سر بزنید.

معروف ترین غذاهای زوریخ

هنگامی که سفری طولانی داشته باشید، تنها چیزی که می تواند خستگی سفر را از تنتان بیرون کند؛ خوردن غذاهای لذیذ می باشد که اگر مسافر شهر زوریخ باشید، پس حتما می توانید این خستگی را از تنتان بیرون کنید! معروف ترین غذاهایی که در شهر زوریخ وجود دارد می توان به:

 • بیرچر موسلی
 • فوندی پنیر
 • راکلت
 • رستی
 • گوشت و قارچ
 • برنر پلاته
 • زاپف و تره فرهنگی با سیب زمینی
 • سوسیس

اشاره داشت. همچنین وجود سر آشپز و محبوبیت رستوران می تواند طعم ویژه ای به غذا بدهد که برایتان منحر به فرد واقع شود. پس با ما همراه باشید.

غذای رستوران شهر زوریخ

بهترین رستوران های شهر زوریخ

حال تصور کنید که معروف ترین غذاهای زوریخ را در رستوران های بی کیفیت تجربه کنید؟ چه حالی ممکن است به شما دست بدهد؟ در اینجا قصد داریم چندتا از مهمترین و بهترین رستوران های این شهر را اعلام نماییم که در سایت تریپ ادوایزر به ثبت رسیده اند که در خود شهر زوریخ قرار دارند. این رستوران ها عبارت اند از:

 • وایسیز روسلی (Weisses Rossli)
 • لا فونته (La Fonta)
 • اکو زوریخ (Ecco Zurich)
 • هاوس زام ریدن (Haus zum Rueden)
 • نیهائو (Nihao)

همانطور که در این مقاله سعی داشتیم تمامی جوانب شهر زیبا و معروف زوریخ را مورد بررسی قرار دهیم تا هنگامی که به این شهر خوش آب و هوا سفر کردید، راحتتر بتوانید در این شهر خاطره سازی کنید و لذت ببرید.

گزارش مشکل

سوالات متداول زوریخ بزرگ ترین شهر سوئیس

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.2 از 5 | از 100 کاربران به زوریخ بزرگ ترین شهر سوئیس