روستای وردیج

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

بسیاری از افرادی که در شهر تهران سکونت دارند، فکر می کنند که برای آن که به یک طبیعت بکر و جذاب رفته و لحظات فوق العاده ای به همراه خانواده داشته باشند، لازم است تا حتما از شهر تهران خارج شده و به شهرهای دورتر سفر کنند تا بتوانند با یک طبیعت خارق العاده مواجه شوند. در کمال ناباوری اما اگر ساکن تهران هستید، می توانید با چند ساعت رانندگی، به یکی از دیدنی تر و در عین حال جذاب ترین روستاهای کشورمان رفته و یکی از زیباترین و پر رمز و راز ترین روستاهای ایران را در ممحدوده شهر تهران مشاهده کنید. 
این روستا که وردیج نام دارد، یکی از بهترین و جذاب ترین روستاهای اطراف شهر تهران است که می توانید با سفر به این روستا، روز فوق العاده ای را داشته باشید و خاطره فراموش نشدنی را برای خود و خانواده تان به وجود آورید. در روزهای تابستان، این مکان بهترین گزینه برای شما است تا از گرما شهر تهران دوری کرده و به یکی از خوش آب و هوا ترین روستاهای ایران سفر کنید.

 

روستای وردیج


 روستای وردیج کجاست؟ 

روستای وردیج که یکی از بزرگترین روستاهای اطراف شهر تهران است، در بین دو شهر تهران و کرج واقع شده است. این روستا که 1850 متر از سطح دریا ارتفاع دارد، بخشی از کن و سولقان و جزئی از منطقه 22 شهر تهران محسوب می شود. روستای وردیج در واقع در دره کن قرار گرفته و اطراف آن پر از مکان های گردشگری و دیدنی بسیار زیبا است.
شما می توانید از دو مسیر به روستای وردیج سفر کنید، در مسیر اول از اتوبان تهران کرج وارد شده و از ورودی پمپ بنزین واقع در ورد آورد به سمت خیابان شهید اردستانی بروید. در شمال خیابان شهید اردستانی، می توانید تابلو روستای وردیج و واریش را مشاهده کنید.
مسیر دومی که می تواند شما را به روستای وردیج رسانده و شما را از شهر تهران به این روستا زیبا منتقل کند، مسیر اتوبان همت است. شما می توانید در انتهای این اتوبان از شهرک شهید باقری گذر کرده و از دور برگردان آن به بلوار پژوهش رسیده و سپس وارد شهرک دانشگاه شریف شوید. در انتهای خیابان اردستانی، می توانید تابلو روستای وردیج را مشاهده کنید و وارد روستا شوید.
این تابلو در واقع اول یک جاده کوهستانی قرار دارد که انتهای این مسیر، شما به روستای وردیج خواهید رسید. جاده حد فاصل شهر تا این روستا در ابتدا آسفالت است ولی بعد از 10 کیلومتر شما با جاده باریک و پر شیبی مواجه هستید که باید از آن عبور کرده تا روستای وردیج را مشاهده کنید.

 

دیدنی های روستای وردیج


دیدنی های روستای وردیج 

روستای وردیج پر از باغ ها و خانه های قدیمی است اما زیباترین و در عین حال جذاب ترین جاذبه های گردشگری این روستا در خارج از وردیج قرار دارد. اطراف روستای وردیج شبیه به یک نمایشگاه آثار سنگی می باشد و در آن می توانید انواع صورتک ها و آدمک های سنگی غول پیکر را مشاهده کنید. در رابطه با تاریخچه این آثار سنگی داستان های بسیار زیادی نقل شده است ولی عمده این داستان ها به این نکته اشاره می کنند که این آدمک های سنگی در واقع بخشی از یک قلعه باستانی است.
داستان افسانه دیگری در رابطه با این سنگ ها وجود دارد که بیان می کند این سنگ ها در واقع موجودات زنده ای بودند که به شکل افسانه ای تبدیل به سنگ شده اند. در بخش دیگری از روستای وردیج شما می توانید آبشار لت مال را مشاهده کنید که با کمی پیاده روی و خروج از جاده اصلی می توانید به آن رسیده و زیبایی آن را مشاهده کنید.
لت مال در واقع از سه آبشار بسیار زیبا تشکیل شده است که در کنار هم قرار گرفته اند. ارتفاع سه آبشار بر روی هم 35 متر است و معنی لت مال یعنی جایی که سنگ ها بر روی هم مالیده می شوند. علاوه بر این جاذبه ها، اگر علاقه مند به دوچرخه سواری هستید، می توانید در مسیر کوهستانی این روستا نیز به دوچرخه سواری پرداخته و ورزش کنید.

 

روستای وردیج


سفر به روستای وردیج

برای آن که به روستای وردیج سفر کنید لازم است تا حتما پیش از سوار شدن به خودرو، مسیر مورد نظر خود را مشخص کنید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید. نکته حائز اهمیت آن است که در اطراف روستای وردیج نمی توانید هیچ رستوران یا سوپر مارکتی را پیدا کنید، پس حتما پیش از آغاز سفر خود به اندازه کافی آب، غذای سبک و یک میان وعده مقوی به همراه خود داشته باشید تا در هنگام سفر گرسنگی و تشنگی مشکلی برای شما به وجود نیاورد.
در طول مسیر خود ممکن است مجبور به پیاده روی شوید، به همین دلیل حتما به این نکته توجه داشته باشید که به همراه خود یک کفش مناسب آورده و همین طور بار خود را سبک کنید. توجه به این نکات می تواند به شما کمک کند تا سفر بسیار خوب و لذت بخشی به روستای وردیج داشته باشید.

 

دیدنی های وردیج


 آب و هوای روستای وردیج 

شما در هر زمانی می توانید به روستای وردیج سفر کنید و از آب و هوای شهر تهران فاصله گیرید. بهارها در روستای وردیج به دلیل داشتن درختان بسیار زیبا گیلاس و آلبالو آن بسیار زیبا است و شکوفه های این درختان جلوه خارق العاده ای به روستای وردیج داده اند. از سوی دیگر در روزهای گرم تابستان نیز شما می توانید آب و هوای خنکی را در وردیج تجربه کنید. اگر اهل برف بازی باشید و دوست داشته باشید تا کمی به ورزش های زمستانی پرداخته و تفریح کنید، می توانید در فصل زمستان و پاییز نیز به روستای وردیج آمده و از آب و هوای برفی و سرد این روستا استفاده کنید.
در کل، تمامی فصل ها برای سفر به روستای وردیج مناسب است ولی شما می توانید دو فصل بهار و تابستان را برای سفرهای خود انتخاب کنید، زیرا روستای وردیج در این دو فصل بهترین شرایط آب و هوایی خود را دارد و بهترین زمان برای سفر می باشند. برای افرادی که علاقه مند به تور طبیعت گردی و تور تهران هستند، روستای وردیج بهترین مقصد برای گذراندن یک روز زیبا در دامان طبیعت خواهد بود.
حرف آخر
اگر به روستای وردیج سفر کرده اید، نظرات و تجرییات خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک گذاشته و بیان کنید که چه نکاتی برای سفر به این روستا حائز اهمیت است تا سایر افرادی که قصد دارند تا به زودی سفری به این روستای زیبا داشته باشند نیز از تجربیات سفر شما استفاده کرده و سفر به یاد ماندنی را تجربه کنند.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به روستای وردیج